پیام خوزستان

آخرين مطالب

صدور کارت تندرستی برای خادمان موکب‌های اربعین در شلمچه آغاز شد سياسي

صدور کارت تندرستی برای خادمان موکب‌های اربعین در شلمچه آغاز شد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان - رئیس مرکز بهداشت آبادان به آغاز صدور رایگان کارت تندرستی ویژه خادمان موکب‌های اربعین حسینی در مرز شلمچه اشاره کرد و اظهار داشت: به منظور تامین سلامت زایران اربعین حسینی در مرز شلمچه، اطمینان از سلامت خادمان بسیار حائز اهمیت است.

جعفر ربیحاوی یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این راستا تاکنون بیش از 400 نفر از خادمان موکب‌های اربعین به آزمایشگاه شهرستان آبادان برای انجام کنترل‌های سلامت معرفی شدند و برای 35 نفر کارت تندرستی صادر شده است.
وی گفت:پیش بینی می شود تعداد موکب‌های اربعین در مرز شلمچه در اربعین امسال نسبت به پارسال بیش از 2 برابر افزایش یابد. لذا پیش بینی لازم برای صدور کارت تندرستی برای تمام خادمان موکب ها که بیش از سه هزار نفر خواهند بود انجام شده است.
در اربعین پارسال بیش از 535 هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند و 450 موکب در مسیر 15 کیلومتری میدان مقاومت خرمشهر تا نقطه صفر مرزی شلمچه شبانه روز به زایران اربعین خدمت رسانی کردند.
شلمچه در فاصله 15 کیلومتری خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.
به گزارش ایرنا بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، 27 مهرماه 1398 مطابق با بیستم صفر روز اربعین حسینی است.
حرکت تدریجی کاروان‌های اربعین حسینی به سمت گذرگاه های بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان از هفتم مهرماه (اول صفر) شروع می‌شود.
به گزارش ایرنا 607 هزار نفر از خدمات 30مرکز شهری، 18مرکز روستایی، 132خانه بهداشت و 12 پایگاه سلامت در شهرستان های زیر مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره مند هستند.
3015/6068


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield