پیام خوزستان

آخرين مطالب

سفر زایران به عراق بدون روادید از مرز شلمچه آغاز شد سياسي

سفر زایران به عراق بدون روادید از مرز شلمچه آغاز شد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان - سفر زایران عتبات عالیات عراق از روز یکشنبه در اولین روز از ماه محرم الحرام بدون روادید از مرز بین المللی شلمچه آغاز شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:زائران کربلا و عتبات عالیات با همراه داشتن گذرنامه و بیمه نامه معتبر از امروز می توانند بدون رواید از مرز شلمچه راهی عراق شوند.
کوروش مودت افزود:اتباع دیگر کشورها که از مرز بین المللی شلمچه قصد سفر به عراق را دارند حتما باید رواید از کشور خود تهیه کنند و بعد به شلمچه مراجعه کنند.
وی بر خدمات رسانی و تسهیل تردد زائران عتبات عالیات عراق تاکید کرد و اظهار داشت:مشکلی برای تردد زائران ایرانی به کشور عراق از مرز شلمچه وجود ندارد و اقدامات لازم برای عبور آنها اندیشیده شده است.
در اربعین پارسال بیش از 535 هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند و 450 موکب در مسیر 15 کیلومتری میدان مقاومت خرمشهر تا نقطه صفر مرزی شلمچه شبانه روز به زایران اربعین خدمت رسانی کردند.
شلمچه در فاصله 15 کیلومتری خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.
به گزارش ایرنا بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، 27 مهرماه 1398 مطابق با بیستم صفر روز اربعین حسینی است.
حرکت تدریجی کاروان‌های اربعین حسینی به سمت گذرگاه های بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان از هفتم مهرماه (اول صفر) شروع می‌شود.
3015/6068


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield