پیام خوزستان

آخرين مطالب

عضو شورای شهر اهواز:

باید از موازی کاری در حوزه فرهنگ جلوگیری کرد فرهنگي

باید از موازی کاری در حوزه فرهنگ جلوگیری کرد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- عضو شورای شهر اهواز گفت: باید با همکاری و مشارک دستگاه های فرهنگی از موازی کاری در این حوزه جلوگیری کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام جاسم موسی پور پیش از ظهر امروز یکشنبه در هشتادمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی اهواز، اظهار کرد: با توجه به وضعیت موجود و هجمه‌هایی که دشمنان وارد می‌کنند توجه به فرهنگ و فعالیت در این حوزه بسیار حائز اهمیت است.
وی با بیان اینکه در این شورا تلاش شد نیازهای فرهنگی شهر اهواز شناسایی شود، افزود: بعد از شناسایی در سطوح مختلف سنی و موضوعات فعالیت‌ها دسته بندی شد.
عضو شورای شهر اهواز عنوان کرد: طرح معراج حوزوی، ساخت سالن پلاتو، تصویب فعالیت شورایاران و کمک برای مساجد برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی از جمله کارهای صورت گرفته است.
موسی پور خاطرنشان کرد: برخی امکانات ورزشی که در اختیار ما بود از طریق مناقصه 50 درصد در اختیار مردم و 50 درصد مساجد، مؤسسات و ورزشکاران قرار گرفت.
وی با بیان اینکه در بحث مبارزه با اسیب های اجتماعی نمی‌توان تمام کارها را بر دوش دولت گذاشت، گفت: یکی از معضلات در زمینه آسیب‌های اجتماعی در شهر اهواز کودکان کار هستند با عقد قراردادی با چند مؤسسه فرهنگی در اهواز مقرر شد کودکان کار تحت پوشش مسائل آموزشی و فرهنگی قرار گیرند.
عضو شورای شهر اهواز همچنین یکی دیگر از کارهای انجام شده برای کودکان را ساماندهی خانه بازی کودکان اشاره کرد و افزود: بر اساس طرح ساماندهی خانه‌های بازی که بدلیل عدم نظارت برفعالیت ها خود به یک دغدغه برای خانواده‌ها تبدیل شده بود، این مراکز نیز الزام دریافت مجوز قرار داده شد و اکنون 35 خانه بازی در شهر اهواز دارای مجوز هستند.
موسی پور گفت: در زمینه جلوگیری از فساد طرحی مبنی بر ممنوعیت قراردادهای شهر داری با اعضای شورا، مدیران شهرداری و وابستگان آنها در شورا تصویب شد.
عضو شورای شهر اهواز بیان کرد: در حوزه کارهای فرهنگی بدون تردید کارهای زیادی وجود دارد و در کارهای انجام شده نیز ممکن است کاستی‌هایی باشد، اما ما این راه را آغاز کرده‌ایم و کاستی‌ها را نیز رفع خواهیم کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield