پیام خوزستان

آخرين مطالب

رئیس مرکز خدمات حوزه علمیه خوزستان:

فعالیت های فرهنگی در شهر اهواز نمود عمومی ندارد فرهنگي

فعالیت های فرهنگی در شهر اهواز نمود عمومی ندارد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- رئیس مرکز خدمات حوزه علمیه خوزستان گفت: فعالیت های مختلفی فرهنگی در سطح شهر توسط شهرداری برگزار می شود اما این فعالیت ها نمود عمومی ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام رضا کلاه کج پیش از ظهر امروز یکشنبه در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر اهواز اظهار کرد: مسائل فرهنگی و اجتماعی از اساسی‌ترین کارهایی است که در جامعه باید به صورت کارشناسی شده طراحی و اجرا شود.
وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های خوبی که شهرداری و شورای شهر اهواز انجام داد توجه و حمایت مالی از برخی مساجد بود افزود: حمایت از مساجد بد نیست اما باید پیش از واگذار کردن برنامه‌های فرهنگی در محلات به مساجد، آنها را توانمند می‌کردیم.
رئیس مرکز خدمات حوزه علمیه خوزستان با عنوان اینکه برخی مساجد ارتباط با مردم در محلات ندارند، بیان کرد: یکی از امتیازات شهرداری در دوره‌های گذشته برگزاری جشن‌های محله بود که در دو سال اخیر این میزان بسیار کاهش پیدا کرده است.
کلاه کج تصریح کرد: باید در کنار کمک‌های مالی به مساجد و مراکز فرهنگی به خروجی آنها نیز توجه شود.
وی در خصوص اهمیت توجه به طراحی ورودی شهرها گفت: هیچ توجهی در شهر اهواز به وردی شهر نشده است در صورتی که ورودی شهرها دروازه پرترددی است که می‌تواند نشان دهنده تاریخ و فرهنگ مردم این شهر باشد.
معاون فرهنگی شهرداری اهواز نیز در این جلسه با بیان اینکه باید یک روز و یا هفته را به عنوان هفته فرهنگی اهواز تعیین کنیم، اظهار کرد: روز ورود امام رضا ( ع) یکی از روزهایی است که به آن توجه نشده در صورتی که ظرفیت خوبی برای اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی است.
مسعود امینی عنوان کرد: ما در حوزه فرهنگی شهرداری اهواز در سه حوزه فعالیت خود را تقسیم بندی می‌کنیم که حوزه‌ها شامل شهروندی و اجتماعی، فرهنگی و هنری و ورزشی و تفریحات سالم است.
وی گفت: سعی می‌شود با اجرای برنامه‌های مختلف در این سه حوزه که تمام افراد جامعه را در بر می‌گیرد شاهد گسترش روز افزون فعالیت‌های فرهنگی در شهر اهواز باشیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield