پیام خوزستان

آخرين مطالب

رئیس پلیس راهور آبادان:

راهور آبادان پاسگاه درون شهری ندارد فرهنگي

راهور آبادان پاسگاه درون شهری ندارد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان – رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آبادان گفت: متاسفانه در حال حاضر راهور آبادان بر پایه قوانین مصوب، پاسگاه درون شهری ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر ، سرهنگ رضا اشیری عصر امروز یکشنبه در جلسه شورای ترافیک با محوریت بازگشایی مدارس آبادان که در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: اگر چه در موضوع تصادفات درون شهری با کاهش مواجه بودیم اما متأسفانه به رغم تلاش‌های فراوان 2 تصادف منجر به فوت داشتیم چرا که آن اتفاقات خوبی که باید در حوزه ترافیکی شهر رخ می‌داد، انجام نشده است.
وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر با محدودیت نیرو، مکان و زمان مواجه هستیم، اظهار کرد: بر همین اساس تصمیم‌های پلیس به تنهایی جوابگو نیست، اگر چه برخوردهای جدی و کنترل‌های شبانه را زیاد کردیم اما این کار فرسایشی است چرا که این فعالیت به دلیل فراوانی تردد مأموران را برای آنچه باید به لحاظ کنترل معابر انجام دهند را با مشکل مواجه می‌کند.
رئیس پلیس راهور آبادان تصریح کرد: ماه گذشته با کمک شهرداری در نصب سرعت گیر در سه نقطه حساس از حیث تصادف درون شهری وضعیت بهتر شده اما همچنان مشکلات در حوزه ترافیکی وجود دارد.
سرهنگ اشیری ضمن تاکید بر اینکه باید به شکل جدی و ویژه در حوزه الکترونیکی کردن سامانه ترافیکی شهر ورود و آن را به انجام رساند، یادآور شد: در بلوار آیت الله جمی با مشکل اختلاف سطح درب منهول ها با خیابان هستیم و این امر سبب شده که رانندگان به منظور عدم برخورد با این درب‌ها اقدام به گردش به سمت راست و یا چپ کنند که این خود مشکلات دیگری همچون دو برابر شدن احتمال بروز تصادفات را سبب می‌شود.
وی با تاکید دوباره بر اینکه طبق قانون به منظور انجام عمیات‌های اجرایی، پلیس راهور باید دو پاسگاه مصوب در شهر داشته باشد، گفت: در حال حاضر هیچ پاسگاه درون شهری نداریم، پیش تر در میدان انقلاب یک پاسگاه داشتیم که توسط شهرداری به سبب آنکه در طرح تعریض خیابان بود، جمع آوری شد لذا از شهرداری می‌خواهیم تا محل جایگزین در اختیار ما قرار دهد.
سرهنگ اشیری افزود: البته جایی تحت عنوان پاسگاه راهور در ایستگاه 12 مشخص شد که به هیچ وجه در خور شأن مأموران و مراجعه کنندگان نیست ضمن اینکه این مسئله دسترسی پلیس راهور برای اعزام اکیپ‌های راهور در هنگام بروز مشکلات احتمالی را نمی‌دهد به طور مثال اعزام اکیپ راهور از ایستگاه 12 به منطقه‌ای همچون ذوالفقاری و غیره بسیار زمان بر است به همین دلیل دوباره از شهرداری می‌خواهیم تا جایی را برای راه اندازی 2 پاسگاه‌ها مصوب درون شهری در اختیار ما قرار دهد، با طرح مسائل به تنهایی نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود و این در حالی است که مردم از ما رسیدگی به امورات خود آن هم در اسرع وقت را انتظار دارند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield