پیام خوزستان

آخرين مطالب

اختصاص 50 میلیارد تومان برای زیرساخت های اربعین در خوزستان سياسي

اختصاص 50 میلیارد تومان برای زیرساخت های اربعین در خوزستان
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان- غلامرضا شریعتی در حاشیه جلسه ستاد اربعین خرمشهر در شلمچه طی گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: میزان اعتبارات ملی تخصیص‌یافته شده برای اربعین در خوزستان 20 میلیارد تومان بوده است که این مبلغ به نسبت استان ایلام کمتر است چرا که این استان را توانمندتر دانسته‌اند.

وی افزود: نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه در سفر اخیر خود به خوزستان نیز، تخصیص اعتباری 30 میلیارد تومانی برای مرز چذابه را وعده داد.

وی به راه‌های مواصلاتی خوزستان در آستانه اربعین اشاره کرد و گفت: راه‌های مواصلاتی شلمچه مناسب است و مشکل خاصی ندارد و ولی مسیر چذابه باید بهتر شود و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده تا پیش از اربعین حسینی پروژه در حال اجرای چهار بانده کردن مسیر چذابه بهره‌برداری می‌شود.

وی با اشاره به پیش‌بینی افزایش تعداد زائران حسنی در اربعین 98 در پی لغو روادید، اتخاذ تدابیر و انجام اقداماتی برای افزایش ظرفیت‌های لازم در حوزه‌های مختلف پارکینگ‌ها، پهنای باند برای تقویت ارتباط تلفنی، تعریض گلوگاه‌ها و تسریع احداث گیت‌های تردد زائران و اتباع خارجی را خواستار شد.

استاندار خوزستان همچنین هم‌زمانی اربعین با فصل گرم سال را نیز یادآور شد و گفت: با توجه به گرما برای خدمات‌رسانی مطلوب‌تر باید مسائل بهداشتی و خدمات‌رسانی بیشتر رعایت و تأمین موارد لازم از قبل تدارک دیده شود.

وی به موضوع ورود شهرداری‌های معین به برنامه‌های اربعین خوزستان نیز پرداخت و گفت: شهرداری‌های شهرهای معین که بین مرزهای شلمچه و چذابه تقسیم‌شده‌اند و اقدامات و پشتیبانی‌های لازم با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی خواهند داشت تا بتوان اربعین امسال را بهتر و منظم‌تر از سال‌های گذشته برگزار کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield