پیام خوزستان

آخرين مطالب

نخستین سوگواره عکس عاشورایی «فخـر آفـاق» در اندیمشک برگزار می‌شود فرهنگي

نخستین سوگواره عکس عاشورایی «فخـر آفـاق» در اندیمشک برگزار می‌شود
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان- علی بازگیر با بیان اینکه موضوع آئین‌های عزاداری ماه محرم، پیاده روی و میزبانی از زائران اربعین حسینی افزود: با هدف اعتلای مفهوم غنی عزاداری، فرهنگ ایرانی و عاشورایی و ثبت جلوه‌های ناب از عشق و دلدادگی مردم شهر یک‌هزار شهید اندیمشک به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) سوگواره عکس عاشورایی فخر آفاق برگزار می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیمشک با اشاره به پذیرش تصاویر با دوربین‌های حرفه‌ای و تلفن همراه گفت: شرکت در سوگواره محدودیت سنی نداشته و برای تمامی هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر عکاسی و فرهنگ عاشورا آزاد است.

وی با اشاره به اینکه برای داوری نهایی ارائه فایل اصلی عکس لازم است، تصریح کرد: تصاویر باید به صورت مستند از سطح شهرستان اندیمشک و حومه شهرستان ثبت و عکاسی شده باشند.

بازگیر افزود: استفاده از آثار پذیرفته شده برای چاپ در کتاب و سایر اقلام انتشاراتی و تبلیغاتی، بانک اطلاعاتی و برگزاری نمایشگاه با ذکر نام صاحب اثر برای برگزار کننده مجاز خواهد بود.

وی، ویرایش آثار را صرفاً در حد اصلاح نور، رنگ و کراپ، به گونه‌ای که سندیت آثار مخدوش نشود قابل قبول دانست، عنوان کرد: به آثاری که موضوع آنها با موضوع سوگواره منطبق نباشد و یا در سطح شهرستان اندیمشک عکاسی نشده باشند ترتیب اثر داده نخواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیمشک گفت: دبیرخانه، شخص ارسال کننده را صاحب اثر می‌شناسد و در صورتی که خلاف آن ثابت شود کلیه امتیازات باطل و اثر مربوطه از سوگواره حذف خواهد شد.

وی، ارسال آثار به منزله قبول شرایط و مقررات سوگواره دانست و گفت: آثار ارسالی مسترد نخواهد شد و عکس‌ها می‌توانند رنگی، سیاه و سفید، دیجیتال یا آنالوگ باشند.

بازگیر با اشاره به اینکه هیئت داوران تا 20 عکس را برای برگزاری نمایشگاه در سطح شهرستان انتخاب خواهد کرد، اظهار کرد: عکس‌هایی که مقررات فراخوان را رعایت نکرده باشند، توسط دبیرخانه حذف خواهند شد.

وی، نظر هیأت داوران قطعی دانست و با عنوان اینکه هیچ گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد شد، افزود: آثار ارسالی حداکثر تا تاریخ 14/‏07/‏98‬ به دبیرخانه سوگواره برای داوری پذیرفته می‌شوند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیمشک گفت: به 10 نفر اول از برگزیدگان لوح تقدیر، گواهی شرکت در سوگواره و جایزه نقدی اهدا خواهد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield