پیام خوزستان

آخرين مطالب

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیمشک:

نخستین سوگواره عکس عاشورایی «فخـر آفـاق» در اندیمشک برگزار می‌شود سياسي

نخستین سوگواره عکس عاشورایی «فخـر آفـاق» در اندیمشک برگزار می‌شود
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اندیمشک - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیمشک گفت: نخستین سوگواره عکس عاشورایی «فخـر آفـاق» با هدف حمایت از هنر فاخر در اندیمشک برگزار می‌شود.

علی بازگیر در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه موضوع آئین‌های عزاداری ماه محرم، پیاده روی و میزبانی از زائران اربعین حسینی افزود: با هدف اعتلای مفهوم غنی عزاداری، فرهنگ ایرانی و عاشورایی و ثبت جلوه‌های ناب از عشق و دلدادگی مردم شهر یک‌هزار شهید اندیمشک به حضرت اباعبدالله الحسین ( ع) سوگواره عکس عاشورایی فخر آفاق برگزار می‌شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیمشک با اشاره به پذیرش تصاویر با دوربین‌های حرفه‌ای و تلفن همراه گفت: شرکت در سوگواره محدودیت سنی نداشته و برای تمامی هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر عکاسی و فرهنگ عاشورا آزاد است.
وی با اشاره به اینکه برای داوری نهایی ارائه فایل اصلی عکس لازم است، تصریح کرد: تصاویر باید به صورت مستند از سطح شهرستان اندیمشک و حومه شهرستان ثبت و عکاسی شده باشند.
بازگیر افزود: استفاده از آثار پذیرفته شده برای چاپ در کتاب و سایر اقلام انتشاراتی و تبلیغاتی، بانک اطلاعاتی و برگزاری نمایشگاه با ذکر نام صاحب اثر برای برگزار کننده مجاز خواهد بود.
وی، ویرایش آثار را صرفاً در حد اصلاح نور، رنگ و کراپ ، به گونه‌ای که سندیت آثار مخدوش نشود قابل قبول دانست، عنوان کرد: به آثاری که موضوع آنها با موضوع سوگواره منطبق نباشد و یا در سطح شهرستان اندیمشک عکاسی نشده باشند ترتیب اثر داده نخواهد شد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیمشک گفت: دبیرخانه، شخص ارسال کننده را صاحب اثر می‌شناسد و در صورتی که خلاف آن ثابت شود کلیه امتیازات باطل و اثر مربوطه از سوگواره حذف خواهد شد.
وی، ارسال آثار به منزله قبول شرایط و مقررات سوگواره دانست و گفت: آثار ارسالی مسترد نخواهد شد و عکس‌ها می‌توانند رنگی، سیاه و سفید، دیجیتال یا آنالوگ باشند.
بازگیر با اشاره به اینکه هیئت داوران تا 20 عکس را برای برگزاری نمایشگاه در سطح شهرستان انتخاب خواهد کرد، اظهار کرد: عکس‌هایی که مقررات فراخوان را رعایت نکرده باشند، توسط دبیرخانه حذف خواهند شد.
وی، نظر هیأت داوران قطعی دانست و با عنوان اینکه هیچ گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد شد، افزود: آثار ارسالی حداکثر تا تاریخ 14/‏07/‏98‬ به دبیرخانه سوگواره برای داوری پذیرفته می‌شوند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیمشک گفت: به 10 نفر اول از برگزیدگان لوح تقدیر، گواهی شرکت در سوگواره و جایزه نقدی اهدا خواهد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield