پیام خوزستان

آخرين مطالب

فرماندار خرمشهر:

نیاز آبی خرمشهر برای اربعین از طرح غدیر تأمین شود سياسي

نیاز آبی خرمشهر برای اربعین از طرح غدیر تأمین شود
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - خرمشهر- فرماندار ویژه خرمشهر با اشاره به افزایش نیاز آبی خرمشهر برای ایام اربعین، خواستار افزایش سهم آبی این شهر از طرح غدیر به‌اندازه 90 هزار مترمکعب شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، کورش مودت شامگاه شنبه در جلسه ستاد اربعین حسینی در مرز شلمچه اظهار کرد: نیاز آبی شهرستان خرمشهر 90 هزار مترمکعب است که در حال حاضر 60 هزار مترمکعب آن از طرح غدیر و بقیه از رودخانه کارون تأمین می‌شود که مقدار کمی است.
وی افزود: با توجه به ورود جمعیت قابل‌توجه به خرمشهر در روزهای اربعین و افزایش نیاز آبی شهر در این ایام، ظرفیت آبی این شهر از طرح غدیر باید به 90 هزار متر افزایش یابد تا مشکل افت فشار آب در شهرستان به‌ویژه در انتهای خط که شلمچه است ایجاد نشود.
فرماندار ویژه خرمشهر در ادامه بر لزوم اجرای طرح توسعه پارکینگ 50 هکتاری شلمچه برای اربعین امسال تأکید کرد و گفت: علاوه بر عملیاتی همچون کوبش و تسطیح زمین با توجه به افزایش زائران اربعین نیاز است طرح افزایش 30 هکتار به مساحت پارکینگ شلمچه به‌صورت کامل اجرایی شود در غیر این صورت با مشکل پارکینگ در شلمچه مواجه خواهیم بود.
وی به روند پیشرفت طرح‌های توسعه‌ای در مرز شلمچه اشاره کرد و گفت: در قالب این طرح علاوه بر توسعه پارکینگ شلمچه، محل فرود بالگردهای امداد و نجات نیز جانمایی شده است.
مودت توافق‌های انجام‌شده با شهرداری‌های معین را نیز یادآور شد و اظهار کرد: قرار است شهرداری‌های نیز تانکر حمل آب تأمین کنند، همچنین شهرداری شیراز علاوه بر این وعده به‌کارگیری 50 دستگاه اتوبوس خط واحد برای جابه‌جایی زائران را داده که سوخت آن‌ها باید تأمین شود.
فرماندار خرمشهر مواردی دیگری همچون احداث نمازخانه برای برگشت زائران، صدور مجوز تردد خودروی‌های مواکب و تعمیر سرویس‌های بهداشتی را نیز ازجمله اقدامات ضروری برای اربعین در مرز شلمچه دانست.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield