پیام خوزستان

آخرين مطالب

استاندار خوزستان:

افزایش 30 درصدی زیرساخت‌های اربعین برای امسال پیش‌بینی شود سياسي

افزایش 30 درصدی زیرساخت‌های اربعین برای امسال پیش‌بینی شود
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - خرمشهر- استاندار خوزستان گفت: برای احداث زیرساخت‌های اربعین در مرزهای شلمچه و چذابه باید 30 درصد افزایش ظرفیت پیش‌بینی شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، غلامرضا شریعتی شامگاه شنبه در جلسه ستاد اربعین حسینی در مرز شلمچه اظهار کرد: امسال با حذف روادید به‌طورقطع نسبت به گذشته جمعیت زائران بیشتری خواهیم شد بر همین اساس افزایش ظرفیت‌ها به‌خصوص تقویت دکل‌های مخابراتی، گیت‌های ورود و خروج زائران و اتباع غیر ایرانی، مسائل بهداشتی و سرویس‌های بهداشتی، دفع فاضلاب، افزایش ظرفیت پارکینگ‌ها و جاده‌ها ضروری است.
وی به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای تأمین برخی نیازهای مواکب نیز اشاره کرد و گفت: به‌زودی برای استقرار و تأمین نیاز مواکب خدمات رسان اقدام خواهد شد در بحث تأمین آب بسته‌بندی موردنیاز ستاد عتبات عالیات هم نگرانی وجود ندارد و با برنامه‌ریزی مناسب آب موردنیاز تأمین می‌شود.
استاندار خوزستان در ادامه به مرز شلمچه اشاره کرد و یا یادآور شدن اینکه مرز دو سال پیاپی به‌عنوان بهترین مرز کشور در اربعین حسینی انتخاب‌شده است، افزود: باید برای رفع مشکلات مرز شلمچه پیش‌بینی شود و از سازمان منطقه آزاد اروند نیز انتظار می‌رود همان‌طوری که در سال‌های گذشته به زائران خدمات‌رسانی کرده امسال بیش از گذشته برای خدمات‌رسانی برنامه‌ریزی کند.
شریعتی در ادامه با اشاره به برگزاری مرتب جلسات اربعین در سطح استان و لزوم برگزاری مستمر این جلسات در شهرستان‌ها، از برگزاری جلسه بعدی این ستاد را در مرز چذابه خبر داد.
وی افزود: مرز چذابه نیاز بیشتری به ایجاد زیرساخت‌ها دارد و مسئولان مرتبط باید با جدیت در این خصوص اقدام کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield