پیام خوزستان

آخرين مطالب

فرمانده نیروی انتظامی اهواز:

آماده همکاری با هیئت های مذهبی در محرم هستیم سياسي

آماده همکاری با هیئت های مذهبی در محرم هستیم
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - فرمانده نیروی انتظامی اهواز گفت: نیروی انتظامی دست کسانی را که در راستای برقراری نظم و امنیت مراسم عزاداری امام حسین(ع) تلاش می‌کنند را به گرمی می فشارد.

سرهنگ محسن دالوند در گفتگو با خبرنگار مهر در حاشیه جلسه مسئولان مساجد، حسینیه‌ها و هیئت‌ها عزاداری اظهار کرد: پلیس اهواز همچون سال‌های گذشته به صورت شبانه‌روزی در تأمین نظم و امنیت مراسم عزاداری در ماه محرم و صفر از هیچ گونه سعی و تلاشی فروگذار نمی‌کند و خدمت رسانی بر عزاداران حسینی را یک افتخار بسیار بزرگ برای خودمی‌داند.
وی افزود: نیروی انتظامی دست کسانی را که در راستای برقراری نظم و امنیت مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین ( ع) تلاش می‌کنند را به گرمی می‌فشارد.
فرمانده انتظامی اهواز تصریح کرد: نقش مردم در برپایی مراسم عزاداری به صورت منظم یکپارچه و کنترل شده بسیار مهم است.
سرهنگ دالوند بیان کرد: در روایات متعدد نقل شده که بعد از دعوت به تقوای الهی نظم در کارها مورد تأکید قرار گرفته بنابراین اجر و ثواب برپایی مراسم عزاداری به صورت منظم، بالاتر و نزد خداوند پذیرفته تر است.
وی عنوان کرد: باید فلسفه قیام امام حسین ( ع) در جامعه تبیین و تشریح شود.
فرمانده انتظامی اهواز ادامه داد: دشمنان قسم خورده اسلام همیشه از اتحاد بین مسلمانان به ویژه شیعیان هراس دارند و همواره به دنبال تفرقه افکنی هستند تا یک چهره غیر واقعی از تشیع به جهانیان نشان دهند.
سرهنگ دالوند اضافه کرد: آنها سعی می‌کنند تا با وارد ساختن تحریف‌ها خرافات و شایعات مردم را از درس‌های واقعی قیام و مکتب عاشورا که یک مکتب انسان ساز و جهانی است، دور کنند.
وی با اشاره به بعضی از تحریفات، خرافات و کج روی‌ها در مراسمات عزاداری یادآور شد: نقش مدیران و مسئولان هیئت در این زمینه بسیار مهم و انکارناپذیر است، چون آنان می‌توانند با رهنمودها و اقدامات مسئولانه خود از ورود عزاداران به تحریف‌ها جلوگیری و عزاداران را در مسیر واقعی قیام امام حسین ( ع) که همان انسان‌سازی، عزت، عظمت، اقتدار، ظلم‌ستیزی و شهادت است، قرار دهند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield