پیام خوزستان

آخرين مطالب

81 مدیر زن در رده میانی و بالاتر در خوزستان فعالیت می کنند سياسي

81 مدیر زن در رده میانی و بالاتر در خوزستان فعالیت می کنند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان گفت: هم اکنون 81 مدیر زن در رده های میانی و بالاتر در ادارات و دستگاه های دولتی خوزستان فعالیت می کنند.

 سیده فرانک موسوی در نشست خبری در نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت در محل نمایشگاه بین المللی اهواز افزود: یکی از دلایل منصوب نشدن زنان در پست های مدیریتی اعمال فشارهای سیاسی و در مواردی نوع نگرش برخی مدیران مرد نسبت به انتصاب بانوان است.
وی با بیان اینکه تا پایان برنامه ششم توسعه باید 30 درصد انتصابات مدیریتی در اختیار بانوان باشد ادامه داد: بخشی از قدرت را سیاست تعیین می کند از این رو بخشی از کم بودن سهم زنان در پست های مدیریتی به دلیل حضور کمرنگ آنها در احزاب است.
موسوی یادآور شد: یکی از موضوعات مهم مطالبه گری درخصوص عدالت جنسیتی و در اختیار گذاشتن فرصت های برابر میان زنان و مردان است، برگزاری انتخابات برای تشکیل پارلمان زنان و تعیین 25 نماینده برای شهرستان ها نیز در همین راستا بوده است.
وی افزود: نتیجه نشست های پارلمان زنان تبدیل به طرح و ایده برای موضوعات مختلف مرتبط با زنان می شود؛ برخی طرح ها در همان شهرستان اجرایی و تعدادی نیز به مرکز استان ارجاع داده می شوند.
فرسودگی 43 درصد تاسیسات
سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان نیز در نشست خبری با اشاره به اینکه 43درصد تاسیسات آبرسانی خوزستان روستایی دچار فرسودگی است گفت: 95 درصد جمعیت روستایی خوزستان شامل 984هزارو 227 نفر زیر پوشش آب روستایی هستند.
عادل حرباوی افزود: خوزستان سه هزار و 727 روستا دارد که سه هزار و 50 روستا زیر پوشش آبرسانی شرکت آبفای روستایی هستند و سایر روستاها توسط امور عشایر، آب شهری و دیگر دستگاه ها پوشش داده می شوند.
وی بیان کرد: یکهزارو 739 کیلومتر لوله برای خط انتقال و شبکه توزیع، 30 هزار مخزن ذخیره هوایی و زمینی و 111 پروژه آب رسانی در خوزستان به اتمام رسیده و وارد مدار بهره برداری شده اند.
حرباوی با بیان اینکه با اجرای این طرح ها 785 روستا از آب شرب بهداشتی بهره مند می شوند افزود: عملیات حفاری و کارگزاری خط انتقال لوله آبرسانی به روستاهای بخش غیزانیه اهواز آغاز شده که با اجرای این طرح مشکل آب روستاهای غیزانیه حل می‌شود.
تعهد به توسعه شبکه فاضلاب منطقه آزاد
معاون عمرانی و امور زیربنایی منطقه آزاد اروند نیز در نشستی خبری در محل این نمایشگاه گفت: منطقه آزاد اروند موافقتنامه پنج هزار میلیارد ریالی با شرکت آب و فاضلاب خوزستان برای توسعه سیستم فاضلاب در این منطقه امضا کرده است.
موعود شمخانی درباره پروژه های حوزه توسعه زیر ساخت های حمل و نقل نیز افزود: یک پایانه با پیشرفت 80 درصدی درحال ساخت است که با تکمیل آن شهرک صنعتی منطقه آزاد اروند به راه آهن متصل می شود.
وی ادامه داد:پارسال در شلمچه بزرگترین بازار صادرات کشور احداث شد که جوابگوی 2 هزار کامیون در روز است.
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند نیز بیان کرد: پارسال بیش از یک میلیارد و 10میلیون دلار کالا از منطقه آزاد اروند صادر شد که نسبت به سال 96 رشد 60 درصدی داشته است.
سیدعلی موسوی افزود: در چهار ماه نخست امسال نیز بیش از سه هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در این منطقه انجام شده که رشد 51 درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال داشته است.
وی گفت: میزان صادرات چهار ماه نخست امسال از آبادان، خرمشهر و شلمچه بیش از 450 میلیون دلار بوده که این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه پارسال 50 درصد رشد دارد.
9887 / 6037


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield