پیام خوزستان

آخرين مطالب

امام جمعه اهواز:اولویت ها را مشخص کنید تا مردم متضرر نشوند سياسي

امام جمعه اهواز:اولویت ها را مشخص کنید تا مردم متضرر نشوند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز تعیین اولویت های کاری کشور را ضرورتی اجتناب ناپدیر بیان کرد و گفت: اگر اولویت ها مشخص نشود کشور آسیب می بیند ، مردم متضرر می شوند وتوان و انرژی کشور هرز می رود.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید عبدالنبی موسوی فرد در خطبه های نماز جمعه اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی(ره) این شهر با گرامیداشت سالروز شهادت رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت به دولتمردان خدمتگزار اظهار داشت: تشخیص اولویت ها به معنای جهت گیری سمت و سوی حرکت عمومی کشور در راستای رفع مشکلات اساسی و تامین نیازهای مردم و رفع دغدغه های عمومی جامعه است.
وی گفت: اگر در دهه های اخیر اولویت های کشور به درستی مشخص می شد بخشی از مشکلات کنونی کشور در حوزه های اقتصاد و فرهنگ را نداشتیم و مردم با مشکلات کمتری رو به رو بودند.
فرهنگ هر جامعه هویت هر جامعه ای است
وی با تبیین اهمیت فرهنگ از دیدگاه مقام معظم رهبری و اینکه فرهنگ هر جامعه هویت آن است گفت:فرهنگ از سیاست و اقتصاد بالاتر است چون اگر فرهنگ اصلاح شود کشور اصلاح می شود.
نماینده ولی فقیه درخوزستان با استناد به این بخش از فرمایش های مقام معظم رهبری که فرهنگ نباید در ذیل اقتصاد قرار گیرد بلکه همه چیز باید در ذیل فرهنگ قرار گیرد افزود: همه رفتارها و ابعاد زندگی فردی و اجتماعی جامعه در سایه فرهنگ شکل می گیرد و حتی سیاست نیز از فرهنگ رنگ می گیرد.
خطیب جمعه اهواز تبیین سبک زندگی اسلامی ایرانی ، بهبود فرهنگ کار و مصرف ، تقویت فرهنگ قرآنی ، مقابله با بی بندو باری و ولنگاری اخلاقی در جامعه و اجرای طرح مهندسی و پیوست های فرهنگی را از اولویت های مهم کاری دولت در حوزه فرهنگ بیان کرد و افزود: فرهنگ اولویت اصلی کشور است.
وی شیوه های زیستن ، تحکیم بنیان خانواده ، امر به معروف و نهی از منکر ، سبک ازدواج ، نوع مسکن و لباس ، الگوی درست مصرف ، تفریحات ، فضای کسب و کار، رفتارهای ما در محیط دانشگاه و مدرسه و درون خانه ، برخورد با خویشاوندان ، سفرها و دوستی ها را از جلوه های سبک زندگی بیان کرد و افزود:سبک زندگی نمود عینی رفتارهای اجمتماعی هر ملت است.
امام جمعه اهواز با اشاره به اینکه ما در حوزه فرهنگی و سبک زندگی بر مبنای اسلامی ایرانی با مشکلات و نارسایی های زیادی رو به رو هستیم اظهار داشت: اصلاحات فرهنگی باید در کشور اتفاق بیفتد و این یک ضرورت کاری برای دستگاه های متولی فرهنگ در کشور است.
ضرورت تعیین محدوده شهرستان کارون
امام جمعه اهواز با بیان اینکه پیش نیاز هراقدام و برنامه ای ، انجام مطالعات جامع و سپس عملیاتی کردن نتیجه آن مطالعات است گفت: در بحث تعیین محدوده شهرستان کارون و اهواز به نظر می رسد مطالعات دقیقی صورت نگرفته و نتیجه آن مشکلاتی است که هم اکنون گریبانگیر مردم کارون شده است.
حجت الاسلام موسوی فرد با بیان اینکه چندین سال است که مردم کارون به دلیل تعیین نشدن محدوده این شهرستان با مشکلات و نارسایی های زیادی رو به رو هستند اظهار داشت: در بسیاری موارد مردم کارون برای حل مشکلات خود نمی دانند باید به کدام دستگاه متولی در اهواز یا کارون(کوت عبدالله) مراجعه کنند و این یک نقص بزرگ است و قابل چشم پوشی نیست.
امام جمعه اهواز در خطبه نخست نماز با دعوت از خود و عموم مردم و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از شیطان به عنوان نمود گناه و آلودگی اظهار داشت:اخلاص ، خضوع و خشوع در برابر قدرت الهی از نشانه های تقوا است.
وی درادامه با اشاره به نزدیکی ایام حزن و اندوه اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) بر بهره گیری از درس های عاشورا و شرکت در مجالس عزاداری و سخنرانی تاکید کرد.
6065/6064


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield