پیام خوزستان

آخرين مطالب

عملیات تقویت خط لوله انتقال گازرسانی گرمه و جاجرم آغاز شد وزارت نفت

عملیات تقویت خط لوله انتقال گازرسانی گرمه و جاجرم آغاز شد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - عملیات اجرایی تقویت خط لوله انتقال گاز شهرستان‌های گرمه و جاجرم با 700 میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.

به گزارش شانا به نقل از ایرنا، حسن‌رضا میربلوکی، مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی، روز پنجشنبه (هفتم شهریورماه) با اعلام این مطلب گفت: این طرح با هدف تامین گاز مورد نیاز طرح توسعه مجتمع آلومینای جاجرم و جلوگیری از افت فشار گاز در شهرستان‌های گرمه و جاجرم در فصول سرد سال اجرا می‌شود؛ طول این خط 58 کیلومتر با قطر 16 اینچ است که عملیات اجرایی آن 23 ماه زمان می‌برد.
وی افزود: در زمستان‌های گذشته این منطقه با افت فشار گاز روبه‌رو می‌شد که برای جبران این مشکل، به اجبار حجم ورودی گاز آلومینای جاجرم کاهش می‌یافت، خطوط لوله تغذیه کنونی گاز استان پاسخگوی نیاز کنونی بخش خانگی و صنعتی است و برای اجرای عملیات و تقویت خطوط انتقال، باید مجوزهای لازم دریافت شود.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی تصریح کرد: صنایعی که قصد توسعه دارند باید پیشاپیش افزایش نیاز گازی خود را اطلاع‌ دهند تا برای تامین آن برنامه‌ریزی شود، همچنین هم‌اکنون 112 واحد صنعتی در استان مشمول گازرسانی هستند که تاکنون به 78 مورد آن گازرسانی شده است.
میربلوکی ادامه داد: 75 درصد گاز این استان در بخش صنعت مصرف می‌شود که اشتغال‌زایی، بهبود چرخه تولید، گسترش صنایع، ایجاد ارزش افزوده و بهبود اقتصاد منطقه از جمله مزایای آن است.
وی مقدار مصرف گاز استان خراسان شمالی را سالانه هفت میلیون و 500 هزار مترمکعب دانست و گفت: نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان پنج میلیون مترمکعب از این رقم را مصرف می‌کند، ضریب نفوذ گاز این استان در حوزه شهری هم‌اکنون 100 درصد و روستایی 99 درصد است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield