پیام خوزستان

آخرين مطالب

استاندار خوزستان:

وزارت نفت 510 میلیارد ریال برای مشارکت در بازسازی مسجدسلیمان تسهیلات می‌گیرد وزارت نفت

وزارت نفت 510 میلیارد ریال برای مشارکت در بازسازی مسجدسلیمان تسهیلات می‌گیرد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - استاندار خوزستان گفت: وزارت نفت برای مشارکت در بازسازی مسجدسلیمان 510 میلیارد ریال تسهیلات بانکی دریافت خواهد کرد.

به گزارش شانا به نقل از ایرنا، غلامرضا شریعتی، روز پنجشنبه (هفتم شهریورماه) در حاشیه آغاز عملیات اجرایی هزار و 400 واحد مسکونی زلزله‌زده شهرستان مسجدسلیمان که با حضور محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه انجام شد در جمع خبرنگاران گفت: این مبلغ ازسوی وزارت نفت در اختیار استان قرار می‌گیرد تا به ساخت و تکمیل واحدهایی که بیش از 70 درصد پیشرفت دارند اختصاص یابد.
وی افزود: وزارت نفت افزون بر این تعهد کرده است که املاک و اموال خود در مسجدسلیمان را برای کمک به ساخت 800 واحد دیگر که در مرحله صفر تا 70 درصد پیشرفت فیزیکی هستند، به فروش بگذارد.
استاندار خوزستان با اشاره به اینکه افزون بر هزار و 400 واحد، تعداد 500 واحد که از پیش ساخته شده است برای اسکان زلزله‌زدگان اختصاص خواهد یافت، تصریح کرد: 10 هزار واحد مربوط به بافت فرسوده مسجدسلیمان که در آینده قرار است مراحل ساخت آن آغاز شود سبب تحول و احیای منطقه خواهد شد.
شریعتی با تاکید بر اینکه قرار است به‌زودی نشستی در سازمان برنامه و بودجه کشور برای زمان‌بندی برای ساخت این واحدها تشکیل شود، عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌های انجام شده همسو با ساخت، بازسازی و نوسازی این واحدها طی چند فاز انجام می‌شود.
استاندار خوزستان از موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت مبلغ 200 میلیارد ریال به پروژه فرودگاه مسجدسلیمان خبر داد و گفت: اختصاص این اعتبار مشروط به تعهد استان در انجام تعهدهای تکمیل این فرودگاه طی مدت زمان تعیین شده که قرار است طی روزهای آینده نیز اعلام شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield