پیام خوزستان

آخرين مطالب

معاون استاندار مازندران:

مشارکت فعال مردم حلال مشکلات تحریم است سياسي

مشارکت فعال مردم حلال مشکلات تحریم است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - ساری – ایرنا – معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران هدف از اعمال تحریم‌های ظالمانه را ایجاد شکاف میان مردم و نظام دانست و تاکید کرد: گذر از این وضعیت نیازمند مشارکت فعال و جدی مردم در همه عرصه‌هاست و در واقع مشارکت مردم حلال مشکلات تحریم است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حسین حسن نژاد روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری جویبار که با تجلیل از کارکنان نمونه شهرستان همراه بود، افزود : چندین سال است از تحریم ظالمانه دشمنان می گذرد ولی این بار ظالمانه ترین ، جامع ترین و اثر گذارترین تحریم ها بعد از پیروزی انقلاب به وقوع پیوسته است .
وی با تاکید بر این که اگر تحریم را کوچک قلمداد کنیم در این شرایط غفلت کرده ایم ، گفت : همه ما باید دقیق تر نسبت به تحریم و اثرگذاری آن فکر کنیم .
معاون استاندار مازندران با اشاره به فاصله گرفتن از تحریم ها طی یک سال گذشته، افزود: با فاصله گرفتن از تحریم ها اثرات آن را در حال مشاهده هستیم که این روزها به یک پایداری نسبی تر از گذشته رسیده ایم ؛ بنا بر این باید از مردم که صبورانه مقاومت کرده اند و اراده اشان را به رخ دشمنان کشیده اند ، تجلیل کنیم .
حسن نژاد با اعلام اینکه تحریم ها ظالمانه ، خلاف حقوق بشر و خلاف ضوابط بین المللی است ، بیان کرد : معتقدم که می توانیم از این تحریم ها یک فرصت جدی برای بازسازی و بهسازی خودمان داشته باشیم و همچنین توجه عمیق تر نسبت به منابع و ظرفیت های خود ایچاد کنیم چرا که دشمنان در کنار ابزار اقتصادی فشار روانی را تعبیه کرده اند .
وی با ابزار تاسف از این که برخی افراد با تحلیل نادرست در داخل کشور در حال تلاش هستند تا با کوچک شمردن آثار تحریم همه وضعیت را متوجه دولت کنند ، گفت: اگر همه شرایط موجود اقتصادی را متوجه دولت کنیم به یک تعبیری مردم را نسبت به کارآیی دولت در کنار فشارهای اقتصادی ناامید کرده ایم ، بنابراین کسی حق ندارد اعتماد و امید مردم را از بین ببرد.
معاون سیاسی استاندار مازندران بیان کرد : برخی فکر می کنند که با تخریب پایگاه اجتماعی دولت می توانند به برخی از اهداف برسند ، در حالی که این کار توفیقی برای یک جریان سیاسی داخل نظام محسوب نمی شود و اگر فقط مقداری به منافع ملی فکر کنند باید در راستای ایجاد امید و نشاط و مشارکت بیشتر مردم گام بردارند تا بتوانیم از تحریم گذر کنیم.
حسن نزاد با تاکید بر این که امروز کشور در شرایط جنگی قرار دارد، افزود : تحریم خود جنگ و مقدمه است ، بنا بر این ما باید در شرایط جنگی حتما آرایش جنگی داشته باشیم تا با همراهی هم بتوانیم از این شرایط ها گذر کنیم .
وی اقدامات دولت تا پیش از تحریم ها را در رساندن تورم بالای 40 درصدی به 8.6 دهم درصد ، رساندن رشد منفی اقتصادی 6.8 دهم درصد را به 7.4 دهم درصد و تجربه رشد 14 درصدی در حوزه تولید پتروشیمی و رشد 46 درصدی حوزه صادرات به عنوان بخشی از موفقیت ها برشمرد و گفت: متاسفانه برخی از مدیران ما تعریف درستی از تحریم ندارند در حالی که باید بدانند امروز مسئولیت ما در مقابل مردم بسیار سنگین است باید از نارسایی ها و کاستی هایی که مربوط به ما می شود شجاعانه عذرخواهی و جبران کنیم ، برای جبران آثار تورم هم باید دستمان را به سوی بخش خصوصی دراز کنیم و با استفاده از بخش خصوصی سالم از نقدینگی این بخش برای توسعه اشتغال استفاده کنیم .
به مناسبت ششمین روز از هفته دولت از مدیران و کارمندان نمونه شهرستان جویبار در فرمانداری این شهرستان تجلیل به عمل آمد.
7334/1654


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield