پیام خوزستان

آخرين مطالب

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:

برخی در هزینه کردها تمارض به نادانی می کنند سياسي

برخی در هزینه کردها تمارض به نادانی می کنند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: این روز ها افرادی که نمی دانند و یا تمارض به نادانی دارند ما را متهم به استفاده از هزینه های صندوق می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد باقر نوبخت شامگاه پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه خوزستان اظهار کرد: کشور اکنون در یک وضعیت بسیار متفاوت از گذشته است.
وی افزود: امروز ما مانند هشت سال دفاع مقدس در جنگ هستیم که این جنگ نه نظامی بلکه اقتصادی است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه در زمان جنگ همه مردم موقعیت را می دانستند و برای بهبود ان کمک می کردند، تصریح کرد: اما امروز اگر برای بخشی از اقتصاد مشکلی پیش بیاید مطالبه گران، مسئله را بزرگنمایی نیز می کنند.
نوبخت با بیان اینکه برخی گزارش ها را نمی توانیم بسیار شفاف بیان کنیم، عنوان کرد: تمام منابع ما 310 میلیارد تومان است اما هزینه کرد ما بالغ بر 386 هزار میلیارد تومان است که با 62 میلیارد تومان صرفه جویی و 76 هزار میلیارد تومن منابع جدید بودجه مورد نیاز جذب گردد.
وی افزود: در روز های اخیر برخی نا اگاهانه یا با تمارض به نا اگاهی ما را متهم به استفاده از صندوق می کنند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه در سال 32 درصد از منابع ما باید وارد صندوق می شد، بیان کرد: پول نفت به نیزان زیادی کاهش یافته است، این میزان برای زمانی بود که کشورهای مختلف برای سرمایه گزاری در ایران به صف شده بودند.
وی گفت: علی رغم شرایط بد اقتصادی 20 درصد وارد صندوق کردیم و 12 درصد مانده است که برای هزینه کرد با توجه به کمبود ها امسال مصرف کنیم.
نوبخت عنوان کرد: ما در همین شرایط بد اقتصادی نگذاشتیم روزی حقوق و یا یارانه به تعویق بیافتد.
وی با عنوان اینکه ما تلاش کردیم بجای هزینه های خرد، پروژه های بزرگی که هزینه بسیاری در گذشته برای آنها شده است با مبلغی آنها را به بهره برداری برسانیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با همین شرایط طرح های عمرانی بسیاری امسال به بهره برداری خواهد رسید.
نوبخت بیان کرد: علاوه بر اینها 13 هزار میلیارد تومان برای سیل زدگان مصوب شد و از این میزان 8 هزارو 400 میلیارد تومان پرداخت شده است.
وی عنوان کرد: همچنین برای زلزله زدگان 96 میلیارد تومان مصوب شده که کل این مبلغ پرداخت شده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield