پیام خوزستان

آخرين مطالب

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

800 میلیارد تومان موافقتنامه فرهنگی با استانداران مبادله شد سياسي

800 میلیارد تومان موافقتنامه فرهنگی با استانداران مبادله شد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در یک سال و نیم گدذشته 800 میلیارد تومان موافقتنامه فرهنگی با استانداران تنظیم و مبادله شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، سید عباس صالحی عصر امروز پنج شنبه در آیین گشایش فرهنگسرای بزرگ ارشاد ماهشهر با تبربک هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: در رویکردهای که در نظام اسلامی و در دولت یازدهم و دوازدهم داشتیم تلاش شد تا حوزه فرهنگ را به عنوان حوزه کانونی مورد توجه بیشتر قرار دهیم.
وی افزود: یکی از رویکردهای مهم دولت در حوزه های مختلف حوزه زیربنایی بوده ولی منابع مالی دولت آنقدر زیاد نبود که ترقی قابل ملاحظه ای را شاهد باشیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: از نیمه دوم سال 94 بود که تحریم ها با امضای برجام برداشته شد و با این کار توانستیم در سال 95 بیش از یک میلیون بشکه نفت و در سال 96 دو میلیون بشکه نفت را به فروش برسانیم.
صالحی با اشاره به شرایط دولت در سال های پس از امضای برجام یادآور شد: در دولت یازدهم و دوازدهم عملا در این دو سال با همه این احوال توجه به توسعه زیرساخت ها قابل توجه بوده و مسیر را با این نگاه تعقیب کرده است.
وی ادامه داد: در حوزه های فرهنگی در دولت های یازدهم و دوازدهم در سینما در سال 92 تعداد 247 سینما داشتیم که امسال به 550 سینما رسیده و این آمار بیانگر رشد دو برابری است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دو هزار و 841 کتابخانه داشتیم که در سال گذشته به سه هزار و 644 کتابخانه افزایش و در هفته دولت نیز 40 کتابخانه افتتاح شد که این مسیر تا پایان سال ادامه دارد.
صالحی اضافه کرد: در حوزه های فرهنگی، علمی و اجتماعی اتفاقاتی که می توانند به توسعه زیرساخت ها کمک کنند شتاب بیشتری گرفته و با تجمیع امکانات شاهد این اتفاقات هستیم.
وی بیان کرد: بحث عدالت اجتماعی و توزیع عادلانه امکانات در فضای کشور و در این حوزه آمارها کاملا با این نگاه همراه است و در این دولت اهتمامی بوده که فضای کشور در این حوزه ها برخورداری بهتری پیدا کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه با این نگاه تلاش شده که توسعه فضای فرهنگی ایران تنها در تهران نباشد به واقعیت نزدیک تر باشد، یادآور شد: در رویدادهای کشور در حوزه فرهنگ و هنر تنوع و تکثر برنامه ای مشاهده می شد، به طوری که 16 هزار و 552 هزار برنامه و اتفاق در شهرهای مختلف در شاخه های مختلف فرهنگ رخ داده است.
صالحی افزود: سال گذشته یک هزار و 620 فعالیت ترویجی کتاب، یک هزار و 692 فعالیت شعری و 38 هزار برنامه در حوزه هنر در همه استان های کشور داشتیم.
وی بیان کرد: در حوزه تجسمی سه هزار برنامه، در حوزه تئاتر 20 هزار برنامه و در حوزه سینما 10 هزار برنامه در شهرهای مختلف داشتیم؛ همچنین یک هزار و 500 فیلم کوتاه در استان های مختلف تولید شده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در بخش فعالیت های قرآنی هفت هزار و 900 رویداد قرآنی برگزار شده گفت: 408 نمایشگاه قرآنی هم در شهرها و استان های مختلف برگزار کردیم.
صالحی یادآور شد: از تمرکز گرایی به سمت حضور در شهرستان ها حرکت و رشد قابل توجهی را در برنامه ها و رویدادهای استانی ملاحظه می کنیم.
وی ادامه داد: در یک سال و نیم اخیر در سفرها تفاهمنامه ای به عنوان نقشه راه داشتیم و 800 میلیارد تومان موافقتنامه فرهنگی با استانداران تنظیم شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در خوزستان توافق 84 میلیارد تومانی با استاندار خوزستان داشتیم که طی 18 ماهه گذشته 40 میلیارد تومان آن امضا شده است.
صالحی گفت: به طرح ها سرعت داده شده و در پرتو این تفاهمنامه اجرای آنها سرعت گرفته اند.
به گزارش خبرنگار مهر ، سه مجموعه فرهنگسرایی که امروز در خوزستان افتتاح شدند، 6 هزار و 500 متر فضای زیربنایی دارند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield