پیام خوزستان

آخرين مطالب

استاندار خوزستان خبرداد: اتمام تعمیرات 8 هزار واحد مسکونی در مسجدسلیمان تا پایان سال جاری سياسي

استاندار خوزستان خبرداد: اتمام تعمیرات 8 هزار واحد مسکونی در مسجدسلیمان تا پایان سال جاری
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان -   استاندار خوزستان در بازدید از مناطق زلزله زده مسجدسلیمان، گفت: 8000 واحد مسکونی نیاز به تعمیر دارند که کار تعمیر این واحدها تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد.

  غلامرضا شریعتی امروز، هفتم شهریورماه در حاشیه بازدید محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهور از مناطق زلزله‌زده شهرستان مسجدسلیمان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: 1430 واحد مسکونی  نیاز به ساخت و 8000 واحد نیاز به تعمیر دارند که کار تعمیر 8000 واحد آن تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد. 1430 واحدِ نیاز به ساخت نیز حداکثر تا هفته دولت سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
شریعتی افزود: در این زمینه توافق با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی صورت گرفته است.
 
وی ادامه داد: کار بازسازی 10 هزار واحدی که معاون رییس جمهور  تعهد آن را داده است نیز امروز آغاز می‌شود اما برنامه‌ریزی برای اینکه کار در چند فاز و با چه زمانبندی پیش برود، قرار است در جلسه‌ای در سازمان برنامه و بودجه پیرامون آن به توافق برسیم. اما به هر حال سازمان برنامه و بودجه تعهد خود را داده است. 
 
استاندار خوزستان گفت: همچنین آقای نوبخت پذیرفت که 20 میلیارد تومان بابت تکمیل پروژه بازسازی فرودگاه مسجدسلیمان اختصاص دهد، آن هم به شرطی که استان تعهد دهد که در چه مدت زمانی امکانات را برای بهره‌برداری فردوگاه فراهم می کند.
 
وی بیان کرد: قرار شد وزارت نفت نیز اعتباری به میزان 51 میلیارد تومان تسهیلات بگیرد و در اختیار ما برای ساخت و تکمیل واحدهایی که پیشرفت آن‌ها 70 درصد به بالا است، قرار دهد. همچنین قرار شد املاک خود را در شهرستان مسجدسلیمان به مزایده بگذارد تا بیش از 800 واحد دیگر که از صفر تا 70 درصد پیشرفته داشته اند را به بهره برداری برساند تا با 1400 واحد احداثی و 500 واحدی که از قبل نفت ساخته است، این مرحله از کار به پایان برسد.
 
شریعتی در پایان گفت: امیدواریم با اقداماتی که صورت خواهد گرفت، بافت فرسوده شهرستان مسجدسلیمان نوسازی و چهره شهر متحول شود.
کد: 53517
نویسنده خبر: سید حسین موسوی کشکا

تصاویر مرتبطنظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield