پیام خوزستان

آخرين مطالب

وزیر نفت:

درباره سهمیه بندی بنزین تاکنون تصمیمی اتخاذ نشده است وزارت نفت

درباره سهمیه بندی بنزین تاکنون تصمیمی اتخاذ نشده است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - وزیر نفت اعلام کرد: درباره سهمیه بندی و دونرخی شدن بنزین هنوز تصمیمی اتخاذ و ابلاغ نشده است.

به گزارش خبرنگار شانا، بیژن زنگنه امشب (چهارشنبه، 6 شهریورماه) در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما در پاسخ به بخشی از پرسش‌های مردمی این برنامه تلویزیونی که مرتبط با کارت‌های هوشمند سوخت بود، توضیح داد: حدود 20 سال پیش و با فناوری آن زمان برای استفاده از کارت سوخت فکر شد و تاکنون در مجموع بیش از 40 میلیون کارت سوخت در کشور صادر شده است.
وی با بیان اینکه حدود 24 تا 25 میلیون خودرو در کشور وجود دارد، ادامه داد: برای همه خودروهایی که در کشور شماره شده‌اند کارت سوخت صادر شده است.
وزیر نفت با اشاره به مفقود شدن کارت سوخت برخی صاحبان خودروها، عنوان کرد: برای رفع این مشکل اعلام کردیم افرادی که کارت سوختشان گم شده است، ثبت‌نام کنند که حدود ٣ تا ٣.٥ میلیون نفر ثبت نام کردند.
وی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی هم فعال‌سازی کارت هوشمند سوخت را تکلیف کرد، افزود: بیش از 2 میلیون کارت سوخت صادر و ارسال شده که از این میان حدود یک میلیون کارت سوخت برگشت خورده است.
وی با بیان اینکه کارت سوخت زمانی مفید است که سهمیه‌بندی مطرح باشد، گفت: برخی هم معتقدند کارت سوخت از جهت کسب اطلاعات می‌تواند مفید باشد، اما به نظر می‌رسد اگر هدف تنها کسب اطلاعات باشد به زحمت آن نمی‌ارزد.
زنگنه این را هم گفت که اگر قرار به سهمیه‌بندی باشد بهتر است از سیستم بانکی استفاده شود.
به گفته وی، هم اکنون ٩٩.٩ درصد کارت‌های سوخت کلانشهرها صادر شده است و از آنجا که به دلیل استفاده از کارت‌های سوخت جایگاه‌داران استفاده از کارت سوخت شخصی با استقبال روبه‌رو نشد، محدودیتی در این زمینه لحاظ شده است؛ این محدودیت در کلانشهرها احتمالاً بیشتر هم خواهد شد.
این خبر در حال تکمیل است...


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield