پیام خوزستان

آخرين مطالب

رهایی جوان خوزستانی از چوبه دار پس از 16 سال اجتماعي

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان از رهایی یک جوان از چوبه‌دار پس از 16 سال در شهرستان کارون خبر داد.
به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، عبدالعباس زبیدی‌نیا اظهار کرد: 16 سال پیش یک نوجوان 15 ساله مورد آزار و اذیت یکی از اقوام خود قرار گرفت. این نوجوان با هدف انتقام‌جویی با اسلحه شکاری این فرد را به قتل رساند که پس از مدتی دستگیر و روانه زندان شد.
وی افزود: طی این چند سال، خانواده قاتل جهت جلب رضایت اولیای دم، بزرگان، خیرین و مصلحین زیادی را واسطه قرار دادند اما از این تلاش‌ها نتیجه‌ای حاصل نشد.
زبیدی‌نیا تصریح کرد: یک سال پیش این نوجوان، از شعبه شورای حل اختلاف ویژه زندان درخواست پیگیری و جلب رضایت اولیای دم کرد و پس از آن، پرونده وی به شعبه سوم کیفری اجرای احکام اهواز ارجاع و با درخواست وی موافقت شد. در نهایت پرونده وی جهت ایجاد صلح و سازش و جلب رضایت خانواده مقتول به شورای حل اختلاف شهرستان کارون ارجاع داده شد.
رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات، تلاش و کوشش اعضای شورای حل اختلاف کارون بیان کرد: رئیس و اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان با تلاش و کوشش خود و برگزاری چندین جلسه با خانواده مقتول، خوشبختانه توانستند رضایت اولیای دم را جلب کنند و این جوان پس از 16 سال مورد عفو و بخشش قرار گرفت و از چوبه‌دار رهایی یافت.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield