پیام خوزستان

آخرين مطالب

آئین تجلیل از محیط‌بانان اندیمشک برگزار شد اجتماعي

آئین تجلیل از محیط‌بانان اندیمشک برگزار شد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اندیمشک _ با حضور مدیرعامل سد کرخه اندیمشک آئین تجلیل از محیط‌بانان محیط زیست اندیمشک برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد یزدانی ظهر امروز یکشنبه در آئین تجلیل از محیط‌بانان اندیمشک اظهار کرد: باید از پتانسیل و چشم‌انداز سدهای اندیمشک در زمینه رونق صنعت گردشگری با بهرنامه‌ریزی دقیق اصولی استفاده کرد.
وی ظرفیت سد کرخه را فراتر از تولید برق و بحث مخزن سد کرخه خواند و افزود: با توجه به دریاچه سد کرخه و منظره‌های زیبا می‌توان از ظرفیت سدها برای توسعه گردشگری و رونق اقتصادی منطقه بهره برد.
مدیرعامل سد و نیروگاه کرخه اندیمشک گفت: 60 هزار اصله نهال با هدف حفظ محیط زیست در محدوده سد کرخه اندیمشک کاشته شد و در سلسله اقدامات محیط زیستی در منطقه کرخه طرح مطالعاتی یک نهالستان نیز مد نظر قرار گرفته است.
رئیس اداره محیط زیست اندیمشک نیز با بیان اینکه شهروندان با سد کرخه مانوس هستند، عنوان کرد: محیط‌بانی و مجموعه محیط زیست در حفاظت از محیط زیست همکاری مطلوب با مجموعه سد کرخه دارد و در این زمینه این روند به درستی باید ادامه داشته باشد.
سعید عیدی گماری با اشاره به استقبال شهروندان خوزستان و مهمانان نوروزی در بازدید از سدها افزود: ظرفیت سد کرخه اندیمشک با توجه به جوانی دریاچه و استقبال شهروندان در حوزه گردشگری از فرصت‌های مهم رشد و رونق اقتصادی منطقه محسوب می‌شود.
رئیس اداره محیط زیست اندیمشک گفت: محیط زیست و سد کرخه در کنار یک‌دیگر به مشابه یک سیستم واحد در حفظ محیط زیست دریاچه و منطقه کرخه هستند.
وی همکاری مجموعه سد کرخه و محیط زیست اندیمشک در حفظ محیط زیست منطقه را موثر دانست و تصریح کرد: سد در حوزه پتانسیل‌های گردشگری از ظرفیت مناسب برخوردار است که باید با همکاری محیط زیست و مجموعه کرخه از این ثروت مهم پاسداری شود.
عیدی‌گماری با اعلام آمادگی برای توسعه همکاری با مجموعه سد و نیروگاه کرخه در حفظ محیط زیست محدوده کرخه در شهرستان اندیمشک اظهار کرد: از آمادگی کامل برای اعلام منطقه شکار ممنوع در این محدوده با توجه به اهمیت موضوع با مجموعه سد کرخه اندیمشک موافق هستیم.
در پایان نشست آئین تجلیل از واحد محیط بانی مجموعه محیط زیست و و حوزه مدیریت توسط مجموعه محیط زیست اندیمشک برگزار شد. با اهدای کتاب جنایت علیه محیط زیست نیز تلاش‌های مجموعه سد کرخه و خبرگزاری مهر در راستای حفظ محیط زیست قدردانی به عمل آمد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield