پیام خوزستان

آخرين مطالب

مدیر حوزه علمیه بقیه الله تهران خبر داد:

بازدید از 500 واحد سیل زده عین دو اهواز/ تعمیرات 280 واحد اقتصادي

بازدید از 500 واحد سیل زده عین دو اهواز/ تعمیرات 280 واحد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز ـ مدیر حوزه علمیه بقیه الله تهران با اشاره به بازدید 500 منزل مسکونی عین دو برای بازسازی گفت: در این بین با صاحبان بیش از 300 واحد تفاهمنامه امضا و تعمیرات 280 واحد در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سعید دسمی شامگاه شنبه در مراسم تحویل 110 منزل به مردم محروم و سیل زده عین دو اهواز در مسجد صاحب الزمان این منطقه اظهار کرد: خدا را شاکریم که این توفیق را نصیب خادمان مردم شهیدپرور و غیور عین دو کرد تا بعد از حادثه سیلاب با حضور گروه های جهادی و بسیجی های طلاب اعزامی از شهرهای مختلف به ویژه مجموعه‌ای که از شهر تهران در قالب قرارگاه حضرت بقیه الله حضور پیدا کردند، آسیب های وارده به جمعی از مردم این منطقه را کاهش و خدمات ناچیز و مختصری را به آنها ارائه دادیم.
وی افزود: بنا داریم که فعالیت گروه های جهادی اعزامی به این منطقه را استمرار دهیم تا بخش قابل توجهی از مشکلات، آلام و سختی های مردم این منطقه را کاهش دهیم.
مدیر حوزه علمیه بقیه الله تهران با اشاره به بازدید بیش از 500 منزل مسکونی عین دو برای بازسازی تصریح کرد: در این بین با صاحبان بیش از 300 خانه تفاهمنامه امضا شده که روند تعمیرات و بازسازی برای نزدیک به 280 واحد در حال انجام است.
دسمی با اعلام این خبر که110 منزل به عنوان هدیه نظام و مقام معظم رهبری آماده تحویل به مردم شده ادامه داد: از مردم این منطقه استدعا دارم تا با صبوری و حوصله همراه ما و پای کار باشند تا بتوانیم سختی هایی را که در ابتدای راه داریم، پشت سر گذاشته و بازسازی منازل منطقه را به سرانجام برسانیم.
وی با تقدیر از مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار سرلشکر سلامی که به صورت ویژه از این منطقه بازدید کرده بود، گفت: فرمانده سپاه پاسداران کشور طی بازدید از منطقه تاکید داشت که باید اینجا بمانیم تا مشکلات مردم عین حل و آنها حلاوت خدمت رسانی را بچشند.
مدیر حوزه علمیه بقیه الله تهران با اعلام این خبر که در عین دو کار بازسازی منازل با سرعت بالاتر و حفظ کیفیت برای مابقی خانه های آسیب دیده از سیلاب تداوم دارد، اضافه کرد: برای انجام اقدامات جهادی در این منطقه از فرمانده سپاه استان، نواحی، حوزه ها و پایگاه هایی که پای کار ایستاده و بعد از 55 روز کاری 110 منزل را به نتیجه رساندیم تقدیر و تشکر می کنیم.
دسمی یادآور شد: از مهمترین مشکلات منطقه عین دو مسئله آب است که یکی از دغدغه های بزرگ منطقه به شمار می‌رود؛ شاید دیگر مناطق هم چنین مشکلی داشته باشند ولی در این منطقه مردم ساعات بسیاری بدون آب هستند که باید برای حل این موضوع فکر اساسی شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در مجموع مشکلات زیرساختی مسائل اصلی عین دو هستند، تأکید کرد: مسئله بعدی فاضلاب است که باید به صورت اساسی به این مسئله نیز رسیدگی شود.
مدیر حوزه علمیه بقیه الله تهران گفت: شهردار اهواز وعده داده بود تا در حوزه آسفالت عین دو پیگیری های لازم را داشته باشد و اکنون موعد تحقق این وعده فرا رسیده و باید رسیدگی های لازم انجام شود. همچنین اداره آب و فاضلاب اهواز نیز برای حل معضل فاضلاب این منطقه وعده پیگیری داده بودند که از آنها می‌خواهیم به قول خود عمل کنند.
دسمی با درخواست تسریع در پرداخت تسهیلات بنیاد مسکن به اهالی این منطقه درخواست کرد: از کمیته امداد و بهزیستی نیز درخواست داریم تا ضمن خدمات رسانی به محرومان این منطقه آنها را مورد حمایت خود قرار دهند.
وی با تقدیر از گروه‌های جهادی مختلفی که از استان‌های مختلف به منطقه عین دو اعزام شدند، بیان کرد: گروه های جهادی امروز همچون دوران دفاع مقدس در منطقه حاضر و خدمت بی منت به مردم ارائه می‌دهند.
به گزارش خبرنگار مهر ، شامگاه شنبه 110 واحد مسکونی منطقه محروم عین دو که از سیلاب آسیب دیده بودند، تعمیر و پس از نوسازی به اهالی منطقه تحویل داده شد؛ مراسم تحویل این واحدهای مسکونی در قالب جشن بزرگ عید سعید غدیر خم در مسجد صاحب الزمان با حضور سردار سرتیپ حسن شاهوارپور، حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور، حجت الاسلام سید عبدالنبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield