پیام خوزستان

آخرين مطالب

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای:

نوسازی ماشین آلات راهداری خوزستان100میلیاردتومان اعتبار نیاز دارد سياسي

نوسازی ماشین آلات راهداری خوزستان100میلیاردتومان اعتبار نیاز دارد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان-معاون برنامه ریزی سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای با بیان اینکه ماشین آلات راهداری ما درسطح خوزستان30سال کارکرد دارند،گفت:برای تعویض و نوسازی آنها به حداقل100میلیارد تومان نیاز است.

به گزارش خبرنگار مهر ، خداداد مقبلی عصر امروز شنبه در جلسه بررسی جمع بندی مسائل مربوط به شهرستان آبادان در حوزه جاده ها، مسکن مهر و بازآفرینی بافت فرسوده که در محل سالن اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به ترددی که در سطح جاده ها انجام می شود حوزه راهداری در حال نگهداری از آنها است و اقدامات خوبی نیز به جهت نگهداری از راه های استان انجام شده است.
وی اظهار کرد: سال گذشته 10 پروژه را با اعتباری معادل 24 میلیارد تومان در خوزستان آغاز کردیم که از این تعداد 5 پروژه به طور 100 درصد به انجام رسیده و مابقی نیز در دست اجرا و اتمام است.
معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه در بحث قیر نیز 12 میلیارد تومان اعتبار دادیم، تصریح کرد: در مجموع 36 میلیارد تومان پروژه را در خوزستان اجرا کردیم.
مقبلی یادآور شد: برای امسال نیز در بحث اسناد خزانه داری و تهاتر بانکی امتیازاتی داده می شود تا بتوانیم پروژه ها را سریع تر به سرانجام برسانیم، واقعیت آنکه در سه سال گذشته تاکنون در بحث راهداری فعالیت های زیادی انجام شده اما با توجه به موضوع تورم و تحریم های ظالمانه که سبب کاهش تردد در جاده ها شده ما با مشکل مواجه هستیم.
وی گفت: هنوز پیمانکارانمان از ما مطالباتی دارند که باید به آنها پرداخت کنیم در کنار اعتباراتی که پرداخت کرده ایم کارهای روزانه خود را نیز به انجام رسانده ایم؛ امسال 8 میلیارد تومان تنها در بحث خرید و نصب نیوجرسی هزینه کرده ایم.
معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: در خوزستان به دلیل شرایط آب و هوایی و بافت زمین پایداری راه ها کم است لذا مجبور هستیم سالانه دو بار خط کشی کنیم، کار راهداری همچون راه سازی نیست که قابل روئیت برای مردم باشد به همین دلیل کارهای انجام شده در این حوزه دیده نمی شود.
مقبلی اظهار کرد: امسال برای آبادان یک میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی ها، 3 درصد فروش نفت و متوازن اختصاص داده شده که با توجه به مشکلات این شهر، استان باید در این باره کمک بیشتری به آبادان کند، ساخت و ساز، ایمن سازی و نگهداری راه های روستایی با استان است لذا در این زمینه نیز استانداری باید اعتبارات بیشتر و بهتری کند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield