پیام خوزستان

آخرين مطالب

رئیس مرکز بهداشت خرمشهر خبر داد:

تخصیص اعتبار 160 میلیون تومانی برای سلامت دانش آموزان خرمشهری سياسي

تخصیص اعتبار 160 میلیون تومانی برای سلامت دانش آموزان خرمشهری
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - خرمشهر- رئیس مرکز بهداشت خرمشهر گفت: در سال تحصیلی گذشته سلامت بیش از 14 هزار دانش‌آموز سنجش و اعتباری در حدود 160 میلیون تومان برای روند تشخیص و درمان این قشر هزینه شد.

پرویز میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: خدماتی شامل ارزیابی مقدماتی، ثبت اطلاعات، معاینات پزشکی، ارائه خدمات تخصصی و دارویی و اعطای تجهیزاتی همچون عینک و سمعک به دانش آموزان ارائه می‌شود.
وی با یادآور شدن اینکه این نوع خدمات پزشکی به صورت رایگان در تمام مراکز بهداشتی و خانه‌های بهداشت ارائه می‌شود، افزود: هزینه موردنیاز برای ارائه این خدمات که در سال گذشته نزدیک به 160 میلیون تومان بوده است که با مشارکت سازمان منطقه آزاد اروند و دانشکده علوم پزشکی آبادان تأمین شد.
رئیس مرکز بهداشت خرمشهر در ادامه، گزارشی از نتایج پایش سلامت دانش آموزان در خرمشهر ارائه کرد و گفت: در سال تحصیلی 97-98 تعداد 14 هزار و 300 نفر از خدمات معاینه گروه بهداشت و سلامت بهره بردند که مواردی از بیماری‌های مختلف در میان آن‌ها تشخیص داده شد و در روند درمان قرار گرفت.
وی افزود: در میان سنجش‌های انجام‌شده بر روی دانش آموزان، 18 مورد بیماری دیابت، 196 مورد اضافه‌وزن، 22 مورد مشکل شنوایی شناسایی شد و همچنین از 225 مورد مبتلا به مشکلات بینایی 109 مورد عینک دریافت کردند.
میرزایی به مراجعات پزشکی دانش آموزان در سال تحصیلی جدید نیز اشاره کرد و گفت: امسال طرح پاییش سلامت دانش آموزان پنج مقطع پیش دبستانی، اول، چهارم، هفتم و دهم نیز در حال انجام است که تا کنون سلامت 9 هزار و 200 نفر بررسی و ثبت شده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield