پیام خوزستان

آخرين مطالب

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور:

20حرفه تاپایان شهریور به طرح اجبار نصب کارت خوان اضافه می شود سياسي

20حرفه تاپایان شهریور به طرح اجبار نصب کارت خوان اضافه می شود
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز – رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: اجرای طرح نصب کارتخوان در مطلب پزشکان تنها برای این حرفه نبوده و تاپایان شهریور20 حرفه دیگر به این طرح اضافه خواهد شد.

به گزارش خبر نگار مهر، امیدعلی پارسا ظهر امروز پنجشنبه ، در نشست شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی در استانداری خوزستان با بیان سازمان مالیاتی در سطح کشور علاوه بر وصول سهمیه در آمد ها 4 هدف مهم را دنبال می کند، اظهار کرد: این چهار محور مهم شامل حمایت از تولید کنندگان، مقابله با فساد، وصول مالیات و ایجاد عدالت مالیاتی است.
وی در خصوص قانون حمایت از تولیدکنندگان داخلی، افزود: حمایت از تولید کنندگان داخلی به صورت محدود، مشروط، کاهنده و تضمینی انجام می شود و بر این اساس مطمئن هستیم این حمایت به توانمندی فرد تولید کننده منجر خواهد شد.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اجرای طرح بخشودگی جرائم، بیان کرد: در سال رونق تولید که فشار های زیاد اقتصادی نیز بر واحد ها وجود دارد سازمان مالیاتی کشور در راستای کمک به این حوزه طرح بخشودگی مالیاتی را اجرا می کند.
پارسا در ادامه گفت: بر این اساس افرادی که تا مهر ماه سال جاری بتوانند بدهی خود را تصویه کنند میتوانند از بخشودگی 100 درصد برخوردار شود در غیر این صورت با هر ماه تاخیر برای واحد های تولیدی دو درصد و برای واحد های غیر تولیدی 4 درصد از این میزان کاسته خواهد شد.
وی گفت: میزان بخشودگی در سال 99 برای واحد های تولیدی به سقف 70 درصد و برای واحد های غیر تولیدی به 50 درصد می رسد.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور بیان کرد: با اجرای این طرح بخشودگی به صورت کشوری واسطه، رابطه و تخلفات کاهش چشم گیری خواهد داشت.
یکی دیگر از فعالیت های ما مقابله با فرار مالیاتی است، گفت: فرار مالیاتی یک نوع دزدی است و طبق قانون در صورت مشاهده این مورد افراد به مراجع قضایی معرفی می شود و در این راستا نیز برنامه ویژه ای داریم.
وی با بیان اینکه به دلیل نبود زیر ساخت های لازم برای الکترونیکی کردن معامله ها و فعالیت ها، فرار مالیاتی در کشور وجود دارد عنوان کرد: فرار مالیاتی در استان خوزستان نیز وجود دارد.
پارسا با اشاره به اینکه تمام درآمد های مالیاتی نا در کشور نیمی از حقوق و مزایای کارکنان حاکمیت نیست، افزود: اکنون تنها 8 درصد درآمد های کل کشور از مالیات است که این میزان در دیگر کشور ها 25 درصد است.
رئیس سازمان مالیاتی کشور گفت: در همه دنیا نظام های مالیاتی و حاکمیت می دانند که هر فرد کجاست، چه کسب و کاری دارد و مجموع گردش حساب و در آمد و ملک و املاکش چه چیزی است و در همین راستا مالیات مشخص می کنند.
وی با بیان اینکه این مهم موجب ایجاد عدالت مالیاتی می شود، عنوان کرد: اکنون در این راستا در تلاش هستیم با اجرای برنامه های مختلف و با کمک دیگر دستگاه های اجرای این مهم را در کشور اجرا کنیم.
پارسا به راه اندازی سامانه پایانه فروشگاهی در کشور اشاره کرد و گفت: تمامی معاملات کالا و خدمات این کشور در این سامانه ثبت می شود تخلفات به حداقل می رسد.
وی در خصوص اجرای طرح اجبار کارت خوان در مطلب پزشکان بیان کرد: این طرح تنها برای این حرفه نبوده و تاپایان شهریور20 حرفه دیگر به این طرح اضافه خواهد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield