پیام خوزستان

آخرين مطالب

معاون مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور عنوان کرد:

خوزستان در وصول مالیات جز دو استان مانده به آخر است سياسي

خوزستان در وصول مالیات جز دو استان مانده به آخر است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- معاون مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در خوزستان تاکنون 1800 میلیارد تومان مالیات وصول شده و این استان در وصول مالیات جز دو استان مانده به آخر است.

به گزارش خبرنگارمهر ، نادر جنتی ظهر امروز پنجشنبه در چهلمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور رئیس کل سازمان مالیاتی کشور در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: استان خوزستان با توجه به شرایط خاص اقتصادی که دارد به قطب مالیاتی کشور تبدیل شده است.
وی افزود: تا پایان مرداد ماه سال جاری در خوزستان بالغ بر 708 میلیارد تومان مالیات باید وصول می شد که تنها 350 میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است.
وی با عنوان اینکه خوزستان در زمینه وصول مالیات جزء دو استان آخر کشور است، بیان کرد: در خوزستان تاکنون 1800 میلیارد تومان مالیات وصول شده و این عقب ماندگی در وصول مالیات قابل توجیح نیست و خوش حسابی طبق قانون شرایطی دارد و سابقه خوش حسابی و خارج از اختیار بودن عدم پرداخت شرط خوش حسابی است.
جنتی افزود: ما از کلمه خوش حسابی تفسیر وسیعی از قانون مالیات برای تسهیل امور تولیدکنندگان بخش خصوصی ارائه دادیم که شاید بعداً به ما ایراد بگیرند.
معاون مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اضافه کرد: در اجرای ماده 218 قانون مالیات های مستقیم اگر ما از مودیان مالیاتی بخش خصوصی طلب داشته باشیم و تولیدکنندگان بخش خصوصی از کسی طلب داشته باشند ما برای دریافت مطالبات خود و مطالبات بخش خصوصی حساب بدهکاران آنها را مسدود و مالیات خود را این گونه وصول می کنیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield