پیام خوزستان

آخرين مطالب

پنج استان و هشت شهرستان معین خرمشهر در اربعین امسال شدند سياسي

پنج استان و هشت شهرستان معین خرمشهر در اربعین امسال شدند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان - رئیس کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین مستقر در مرز شلمچه گفت: پنج استان و هشت شهرستان به عنوان ستادهای معین در اربعین امسال ، خرمشهر را برای میزبانی زایران اربعین حسینی یاری می کنند.

مکی یازغ چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فارس، هرمزگان، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری و بوشهر استان های معین و شهرستان های آبادان، رامشیر، باغملک، هفتکل، کارون، ایذه، بندرماهشهر و امیدیه به عنوان شهرستان های معین خرمشهر در اربعین امسال انتخاب شدند.
وی افزود:استان ها و شهرستان های معین با تامین امکانات خودرویی و زیر ساختی در ایام تردد زایران اربعین حسینی ، ستاد اربعین شهرستان خرمشهر را برای کمک رسانی و خدمت به زایران اربعین حسینی یاری می کنند.
رئیس کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین مستقر در مرز شلمچه بیان داشت:چگونگی استقرار موکب ها و خدمت رسانی استان ها و شهرستان های معین در جلسه ستاد اربعین خرمشهر در حال نهایی شدن است و مواکب بعد از دهم محرم تا اول صفر در شلمچه مستقر خواهند شد.
یازع بیان داشت: با توجه به رایگان شدن روادید سفر به کشور عراق پیش بینی می شود سفر زایران اربعین حسینی در اربعین امسال نسبت به پارسال 2 تا سه برابر شود لذا توسعه زیر ساخت ها و امکانات مورد نیاز زایران در گذرگاه مرزی شلمچه باید با شتاب بیشتری پیگیری و انجام شود.
وی تامین بیش از پنج میلیون بطری آب آشامیدنی با توجه به گرمای هوا در اربعین امسال را ضروری دانست و گفت: برای تامین امکانات و زیر ساخت ها در مسیر 15 کیلومتری تردد زایران از میدان مقاومت خرمشهر تا نقطه صفر مرزی نیازمند کمک های مردمی و مشارکت هیات های مذهبی استان های معین هستیم.
رئیس کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین مستقر در مرز شلمچه همچنین گفت: پیش بینی می شود در ایام اربعین امسال 400 موکب در مرز شلمچه مستقر شوند که طبق برنامه ریزی انجام شده 120 موکب از شهرستان خرمشهر، 120 موکب از شهرستان آبادان و 160 موکب از استان ها و شهرستان های معین در شلمچه مستقر می شوند.
یازع گفت: تعدادی از موکب های پیش بینی شده در مرز شلمچه از جمله موکب های قدیمی پارسال بوده و برخی از مواکب نیز به تازگی برای حضور در شلمچه اعلام آمادگی کرده اند.
در اربعین پارسال 450 موکب مردمی در مسیر 15 کیلومتری میدان مقاومت خرمشهر تا نقطه صفر مرزی در گذرگاه شلمچه به زائران اباعبدالله الحسین(ع) خدمت رسانی کردند.
توزیع شبانه روزی اقلام خوراکی ، غذای گرم ، آب و تامین محل استراحت از جمله خدمات ارایه شده از سوی موکب های مردمی در گذرگاه مرزی شلمچه در ایام اربعین می باشد.
در اربعین پارسال بیش از 535 هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد 396 هزار و 672 زائر ایرانی و 138 هزار و 470 نفر زائر خارجی بودند.
شلمچه در فاصله 110 کیلومتری شمال غرب اهواز و چذابه در 15 کیلومتری غرب خرمشهر 2 گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی می باشد.
به گزارش ایرنا بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، 27 مهرماه 1398 مطابق با بیستم صفر روز اربعین حسینی است.
حرکت تدریجی کاروان‌های اربعین حسینی به سمت 2 گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان از هفتم مهرماه (اول صفر) شروع می‌شود.
3015/6068


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield