پیام خوزستان

آخرين مطالب

مدیرعامل شرکت ملی نفت:

791 پروژه اجتماعی درمناطق نفتخیز و سیل‎زده درحال اجراست سياسي

791 پروژه اجتماعی درمناطق نفتخیز و سیل‎زده درحال اجراست
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: 791 پروژه از سوی این شرکت در حوزه مسئولیت های اجتماعی در مناطق نفتخیز و سیل‌زده تعریف شده و درحال اجراست که از این تعداد 416 پروژه مربوط به مناطق سیل‌زده است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران، مسعود کرباسیان بیان کرد: از 791 پروژه ، 278 پروژه خدماتی، 174 آموزشی، 137 ورزشی، 122 بهداشتی و 80 پروژه در حوزه راه، تعریف شده است.
وی افزود:میزان اعتبار مورد نیاز برای اجرایی شدن 791 پروژه شرکت ملی نفت ایران در مناطق نفتخیز و سیل زده، بیش از 10 هزار و 76 میلیارد ریال برآورد شده که تاکنون بیش از 2 هزار و 975 میلیارد ریال هزینه شده است.
کرباسیان ادامه داد: ساکنان مناطق نفتخیز مردمانی صبور، با وسعت نظری بلند و ستودنی هستند که سختی زیست در مناطق صنعتی نفتی را به جان خریده اند و برای آبادانی این سرزمین در صنعت نفت ایران با نهایت سخاوت حضور دارند.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران افزود: مردم ساکن در مناطق نفتخیز به سبب حضور گسترده تاسیسات نفتی از برخی مزیت های طبیعی و زیست محیطی محروم بوده و شرکت ملی نفت ایران تلاش کرده کمی از سختی که بر این مردم می گذرد را با برخی اقدامات در حوزه مسئولیت اجتماعی جبران کند.
وی بیان کرد: بخشی از پروژه های شرکت ملی نفت ایران در حوزه تامین نیازهای رفاهی، آموزشی و فرهنگی ساکنان مناطق نفتخیز به ثمر نشسته ، و کمک های شرکت ملی نفت ایران به مردم زخم خورده از سیل نیز آغاز شده است.
کرباسیان گفت: امیدواریم با یاری خداوند و با همراهی تمام نهادهای مسئول هر چه زودتر شاهد آبادانی و بازسازی مناطق سیل زده باشیم و همزمان هم امکاناتی در شان مردم مناطق نفتخیز را در اختیار آنها قرار دهیم.
مردم ساکن در جوار تاسیسات و لوله های نفت و گاز در خوزستان معتقدند: سهم آنها از نفت تنها آلودگی زیست محیطی و هر از چند گاه تبعات ناشی از حوادثی مثل انفجار لوله های نفت و گاز است.
خوزستان با وجود میدان های عظیم نفت وگاز از جمله میدان نفتی اهواز، نفت و گاز آغاجاری، میدان یادآوران، یاران ، آزادگان ، آغاجاری، و مخازن بنگستان، آسماری ، خامی و... نقش مهمی در تولید و صادارت این فرآورده ها دارد.
3004 / 6037


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield