پیام خوزستان

آخرين مطالب

معاون وزیر صمت:

21درصد واحدهای تولیدی درشهرک‌های صنعتی کشور دچار رکود هستند سياسي

21درصد واحدهای تولیدی درشهرک‌های صنعتی کشور دچار رکود هستند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 80 هزار واحد صنعتی در کشور وجود دارد که 44 هزار واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی فعال هستند و 21 درصد از واحدهای تولیدی درون شهرک های صنعتی کشور دچار رکود هستند.

به گزارش ایرنا محسن صالحی نیا شامگاه یکشنبه در همایش تجلیل از هفته بزرگداشت صنایع کوچک در شهرک صنعتی ناحیه چهار اهواز در جمع تعدادی از صنعتگران استان بیان کرد: بخش زیادی از واحدهای صنعتی بزرگ از خدمات صنایع کوچک استفاده می کنند و صنایع بزرگ موفقیت خود را در صادرات مدیون صنایع کوچک و خدمات ان ها هستند.
وی گفت: امروزه صنایع کوچک در تامین نیازهای عمومی و تامین تجهیزات صنایع بزرگ فعالیت دارند، در گذشته برای تامین تجهیزات صنایع بزرگ باید با کشورهای خارجی مذاکره می کردیم اما اکنون به مرحله ای در بخش صنایع کوچک رسیده ایم که تجهیزات و قطعات موردنیاز صنایع بزرگ را تامین می کنند.
صالحی نیا درادامه با اشاره به تنوع خوشه های صنعتی در کشور بیان کرد: یکصد نوع خوشه صنعتی در کشور وجود دارد و مطالعات 300 خوشه صنعتی دیگر نیز در حال انجام است.
اختصاص 600 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی واحدهای آسیب دیده از سیل در خوزستان
معاون وزیر صمت درادامه این همایش ادامه داد: چهار هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی واحدهای تولیدی آسیب دیده از سیل فروردین ماه امسال در 6 استان کشور تخصیص یافته است که 600 میلیارد ریال از این رقم به خوزستان اختصاص یافته است.
وی گفت: مشوق دیگری برای واحدهای صنعتی آسیب دیده از سیل در نظر گرفته شده است که اگر بدهی معوقه بانکی خود را پرداخت کنند 80 درصد جرائم دیرکرد آن ها بخشیده می شود.
معاون وزیر صمت امروز یکشنبه در سفری یک روزه برای افتتاح و کلنگ زنی چند طرح عمرانی و تولیدی در شهرک های صنعتی شوش، دزفول، اندیمشک و اهواز به خوزستان سفر کرد.
7158/6002


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield