پیام خوزستان

آخرين مطالب

امام جمعه آبادان عنوان کرد:

موفقیت ملت ایران در دفاع مقدس مدیون حقیقت غدیر است سياسي

موفقیت ملت ایران در دفاع مقدس مدیون حقیقت غدیر است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان – امام جمعه آبادان گفت: موفقیـت ملـت ایـران در دفـاع مقـدس و عـزت امـروز کشـور مرهـون و مدیـون حقیـقت غـدیر اسـت.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام علی ابراهیمی پور عصر امروز یکشنبه در جلسه هماهنگی ستاد بزگرداشت هفته دفاع مقدس که در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری آبادان برگزار شد، ضمن اشاره به اینکه جلسه ای با حضور روابط عمومی های ادارات در زمینه هر چه باشکوه تر برگزار شدن اعیاد قربان تا غدیر در محل حسینیه ثارالله برگزار شد، اظهار کرد: برخی از روابط عمومی ها در این باره اقداماتی را انجام دادند اما برخی دیگر هیچ کاری از پیش نبردند و شاید هم از سوی مدیرانشان به آنان گفته اند ما نرفتیم تا تعهدی را نپذیریم اما شما رفتید و ما را متعهد کردید نیز مواجه شده اند که این جای بسی تاسف دارد.
وی با تأکید بر اینکه سیاست، زندگی فردی و اجتماعی ما باید با غدیر و معرفت معجون باشد، افزود: آنچه که باید در زندگی ما جاری و ساری باشد باور به غدیر و صاحب آن است که این اثر در وجود انسان تکلیف ایجاد می کند و هیچ کس نمی تواند نسبت به آن بی تفاوت باشد.
امام جمعه آبادان با تاکید بر اینکه تمامی زوایای زندگی ما باید با غدیر عجین شود تا به عزت برسیم، تصریح کرد: در سیاست، اقتصاد، فرهنگ، امور فردی و اجتماعی اگر حقیقت غدیر ساری و جاری شود، زندگی عزتمندانه ای خواهیم داشت.
حجت الاسلام ابراهیمی پور یادآور شد: باور به غدیر باور به حقانیت حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام است. این باور در ما ایجاد مسئولیت و وظیفه می کند. اگر به این وظایف به درستی عمل کنیم نتیجه آن تربیت انسان کامل مانند ابوذر و میثم و مقداد و در عصر ما حضرت امام «ره» است.
وی گفت: اگر بنا بر این باشد که حکومت صالحان برقرار شود، شایسته سالاری نهادینه و عدالت در جامعه گسترش یابد، راه آن دل سپردن به غدیر و صاحب غدیر و حرکت در مسیر غدیر است.
امام جمعه آبادان با بیان اینکه اگر ملت ما در دفاع مقدس موفق و پیروز شد، دلیل آن توسل به غدیر و ائمه اطهار (س) بود، افزود: کسی که در مورد فرهنگ عمومی و اجتماعی مسئولیت ندارد یعنی غدیر شناس نیست، غدیر به ما درک و بصیرت درست را می آمورد لذا نکات مهمی در غدیر نهفته که باید مهم باشد.
وی اظهار کرد: حاکمیت شایسته سالاری مبتنی بر غدیر شناسی و تربیت افراد حرکت کننده در مسیر آن است.
امام جمعه آبادان در بخش دیگری از سخنان خود درباره دفاع مقدس تصریح کرد: دفاع مقدس برای دنیا به مثابه یک دانشگاه بود و نفس ها در تبیین و تشریح آن سبب شده تا دفاع مقدس را با تمام وجود لمس، حس و منتقل کنید.
حجت الاسلام ابراهیمی پور یادآور شد: سپاه پاسداران که طلایه دار دفاع مقدس بود و هست، محصول پرورش و تربیت دستگاه امام حسین (ع) غدیر است.
وی گفت: هر چه امروز عزت داریم به برکت ولایت مطلقه فقیه است که منشعب از ولایت ائمه اطهار و برگرفته از عظمت غدیر است.
امام جمعه آبادان افزود: تمامی ما وظیفه داریم همانگونه که واقعه غدیر سینه به سینه و نسل به نسل منتقل شد، در انتقال مفاهیم دفاع مقدس بکوشیم و حقانیت جمهوری اسلامی را در جنگ تحمیلی 8 ساله به آیندگان انتقال دهیم.
وی اظهار کرد: دفاع مقدس را زمانی آغاز می نیم که بیانیه گام دوم نیز آغاز شده و به همین سبب چوانان باید به آن ورود کنند و ما نیز باید به آنان کمک کنیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield