پیام خوزستان

آخرين مطالب

معاون وزیر صنعت خبر داد:

افتتاح 3 تصفیه‌خانه در شهرک‌های صنعتی شوش، دزفول و اندیمشک سياسي

افتتاح 3 تصفیه‌خانه در شهرک‌های صنعتی شوش، دزفول و اندیمشک
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اندیمشک-معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به سیاست‌های محوری در حوزه محیط زیست 3 تصفیه‌خانه در شهرک‌های صنعتی شوش، دزفول و اندیمشک افتتاح شد.

محسن صالح نیا عصر امروز یکشنبه در جریان بازدید از شهرک های صنعتی اندیمشک، در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: یکی از اهداف مهم در اجرای تصفیه‌خانه‌ها استفاده از پس‌آب برای حفظ محیط زیست سالم است.
وی بازچرخانی آب به طبیعت را از اهداف اجرای طرح‌های تصفیه آب دانست و عنوان کرد: با برآورد اعتبار 13 میلیارد سه طرح تصفینه‌خانه شهرک‌های صنعتی شمال استان خوزستان انجام شد.
معاون وزیر صنعت، معادن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: با توجه به سیاست‌های محوری در حوزه محیط زیست 3 تصفیه‌خانه با ظرفیت 200 متر مکعب در شهرک‌های صنعتی شوش، دزفول و اندیمشک افتتاح شد.
وی هدف از بازدید شهرک‌های صنعتی را بررسی مونع و مشکلات پیش‌روی واحدهای تولیدی دانست و افزود: از برخی از واحدهای خوزستان نظیر گلکزان، یک واحد دانش‌بنیان در دزفول و یک واحد تولید ذغال از ضایعات کشاورزی در شوش بازدید به عمل آمد.
صالحی نیا با اشاره به پیشرفت فیزیکی 80 درصدی طرح صنعتی گلکزان، عنوان کرد: منابع ارزی مورد نیاز طرح گلکزان تامین و منابع مکمل نیز در حال پیگیری و تامین است.
وی شرکت‌های دانش‌بنیان، صنایع کوچک و متوسط را از ظرفیت‌های مهم برای سرمایه‌گذاری و رونق اقتصادی و تولید دانست و گفت: یک واحد دانش بنبیان در حوزه سلامت در دزفول نیز بازدید شد که در این حوزه نیز با اعتبار 250 هزار یورو مشکلات و موانع رفع می‌شود.
معاون وزیر صنعت، معادن و تجارت با تاکید بر لزوم ایجاد مشوق و حمایت از تولیدکنندگان از آمادگی مجموعه صنعت، معدن و تجارت بر حمایت از واحدهای صنعتی اظهار کرد: یک واحد تولید ذغال از ضایعات کشاورزی در شهرستان شوش با دانش بومی با اعتباری معادل 2 میلیارد تومان و ایجاد یک صد فرصت در شهرستان بهره‌برداری شد.
وی افزود: هدف از سرکشی‌ها و بازدیدها در این سفر را رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی، رفع موانع پیش‌روی تولیدکنندگان و بررسی میدانی وضعیت موجود برای تصمیم‌گیری در ستاد رفع موانع تولید اعلام کرد.
صالحی نیا گفت: استان خوزستان از ظرفیت مناسبی برخوردار است و سرمایه‌گذاران با حضور در شهرک‌های صنعتی با توجه به توسعه زیرساخت‌ها در مسیر سرمایه‌گذاری، ایجاد اشتغال و رونق منطقه گام‌های موثر بر خواهند داشت.
وی با تاکید بر اینکه تدابیر لازم در زمینه حمایت از شهرک‌های صنعتی و تولیدکنندگان در استان خوزستان اندیشه شده، تصریح کرد: زمین و زیرساخت برای واحدهای سرمایه‌گذاری آماده بوده و فرماندارهای خوزستان و نیروهای اجرایی استان نیز بیش از گذشته مشوق سرمایه‌گذاران باشند.
معاون وزیر صنعت، معادن و تجارت تصریح کرد: قابلیت خوزستان در زمینه صنعت خوزستان از ظرفیت مناسب برخوردار است که با تاکید بر صنایع کوچک و متوسط و حمایت از کارآفرین‌ها زمینه مناسب برای توسعه بیشتر استان خوزستان پدید خواهد آمد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield