پیام خوزستان

آخرين مطالب

حمایت از سرمایه گذاری در مناطق محروم در دستور کار سازمان صنایع کوچک است اقتصادي

حمایت از سرمایه گذاری در مناطق محروم در دستور کار سازمان صنایع کوچک است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - مشهد- رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: یکی از برنامه های اصلی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران حمایت از سرمایه گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته است از این رو به شهرک ها و نواحی صنعتی که در این مناطق هستند و یا جدید ساخته می شوند توجه ویژه شده است.

رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری از شبکه روشنایی ناحیه صنعتی بجستان افزود: مشوق های مختلف مانند قیمت حق انتفاع با درصد کم و اقساط طولانی و معافیت های مالیاتی بلند بخشی از این توجهات است.
محسن صالحی نیا افزود: تجهیز و توسعه زیرساخت ها در شهرک‌ ها و نواحی صنعتی سراسر کشور در دستور کار تمامی شرکت های استانی شهرک های صنعتی قرار دارد تا ضمن کمک به راه اندازی واحد های صنعتی، توسعه و اشتغال مولد را برای این مناطق مهیا کند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با کمک های دولت پروژه های عمرانی متعددی در شهرک ها و نواحی صنعتی ایران در دست اجرا یا در حال بهره برداری است تا واحدهای صنعتی در حوزه زیرساخت دغدغه ای نداشته باشند.
صالحی افزود: تمام برنامه ها و اقداماتی که در شهرک ها و نواحی صنعتی سراسر کشور انجام شده در راستای رشد و توسعه واحد های صنعتی است تا صاحبان صنایع بهترین بهره را از آنها ببرند.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: ناحیه صنعتی بجستان 83 هکتار وسعت دارد که در آن هفت واحد صنعتی با سرمایه گذاری 110 میلیارد ریال و اشتغالزایی 98 نفر فعالیت می کنند.
مسعود مهدی زاده مقدم افزود: طرح عمرانی ای که امروز به بهره برداری رسید شامل شبکه روشنایی به طول سه کیلومتر با هزینه دو میلیارد و 732 میلیون ریال است.
هم اکنون 45 درصد از صنایع، 40 درصد از اشتغال صنعتی و 24 درصد از سرمایه‌گذاری استان خراسان رضوی در شهرک ‌ها و نواحی صنعتی استان خراسان رضوی قرار دارد که با 48 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب و 40 شهرک فعال زمینه استقرار دو هزار و 570 واحد صنعتی را با اشتغال 74 هزار و 156 نفر فراهم کرده است.
7489/1922


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield