پیام خوزستان

آخرين مطالب

معاون وزیر صنعت :

ساخت شهرک‌های صنعتی مشترک مرزی در دست پیگیری است اقتصادي

ساخت شهرک‌های صنعتی مشترک مرزی در دست پیگیری است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - معاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت گفت: تاسیس شهرک‌های صنعتی مشترک‌ با کشورهای همسایه در دستور کار دولت است، این مهم باعث رونق اقتصادی و تقویت تولید وتجارت در کشور می‌شود.

محسن صالحی نیا روز یکشنبه در آیین افتتاح پنج پروژه عمرانی و تولیدی در شهرک صنعتی شوش بیان داشت: تا کنون برای راه اندازی 2 شهرک صنعتی مشترک بین ایران وآذربایجان و ترکیه رایزنی وبرنامه ریزی شده است که تا 2 ماه آینده شهرک صنعتی مشترک ایران وآذربایجان راه اندازی می‌شود.
وی گفت: برای راه اندازی شهرک صنعتی مشترک ایران با کشورهای همسایه باید به مسافت بین شهرک و مرز 2 کشور توجه داشت تا هزینه‌های زیادی به کشور وفعالان اقتصادی تحمیل نشود.
صالحی نیا گفت: برای ایجاد شهرک مشترک صنعتی در خوزستان با کشور عراق نیز طرح و برنامه ای ارایه شده که با پیگیری فرماندار شهرستان شوش به احتمال زیاد این شهرک مشترک در شوش راه اندازی می‌شود.
وی ادامه داد: اگر مسوولان استان خوزستان آمادگی خودرا برای ایجاد شهرک‌صنعتی مشترک با عراق اعلام کنند روند ایجاد این شهرک شتاب می‌گیرد.
معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت ادامه داد: بانک‌های استان خوزستان باید بیشتر تلاش کنند و در ستاد تسهیل تاکید بیشتری شود تا بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات حمایتی به واحدهای صنعتی همکاری داشته باشند.
رییس سازمان صنایع کوچک و مدیرعامل شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: واحدهای بزرگ می‌توانند مشکلات خود را حل کنند ضمن اینکه باید از صنایع کوچک برای رفع مشکلات کمک گرفت.
به گزارش ایرنا با حضور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک ایران چهار پروژه عمرانی ویک واحد تولیدی درشهرک صنعتی شوش افتتاح شدند.
حدود 900 شهرک و ناحیه صنعتی فعال در کشور وجود دارد و 140 مورد نیز در مراحل مختلف برای استقرار صنایع هستند.
7158/6068


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield