پیام خوزستان

آخرين مطالب

رئیس بنیاد نخبگان خوزستان:

نخبگان به دانشگاه شریف اعتبار دادند علمي

نخبگان به دانشگاه شریف اعتبار دادند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز ـ رئیس بنیاد نخبگان خوزستان گفت: یکی از علت های رتبه بالای دانشگاه صنعتی شریف در رنکینگ های بین المللی حضور نبخگان و رتبه های بالای کنکور است.

 رضا صابری  در جلسه تقدیر استاندار خوزستان از رتبه های برتر این استان در کنکور 98 اظهار کرد: نخبگی بخشی ناشی از هوش ژنتیک و بخشی هم به محیط برمی گردد؛ محیط هم در درجه اول خانواده است و قطعا با حمایت آنها به چنین موفقیتی دست پیدا کرده اند.
وی افزود: رتبه برتر کنکور یا حوزه علمی و پژوهش در انتها باید به اثرگذاری در جامعه و پیشرفت آن منتهی شود.
رئیس بنیاد نخبگان خوزستان درباره علت انتخاب دانشگاه صنعتی شریف توسط رتبه های برتر کنکور و نخبگان توضیح داد: یکی از علت های رتبه بالای دانشگاه صنعتی شریف در رنکینگ های بین المللی حضور نبخگان و رتبه های بالای کنکور است.
صابری یادآور شد: در صورت جذب این دانشجویان نخبه قطعا شاهد اثرگذاری آنها در دوران دانشجویی و حتی بعد از فارغ التحصیلی خواهیم بود.
وی درباره تسهیلات بنیاد نخبگان به رتبه های برتر کنکور بیان کرد: پرداخت مبلغ 30 میلیون ریال برای کارگاه و کتاب آموزشی، هدیه ازدواج و وام مسکن، تسهیلاتی برای طی سربازی در مراکز پژوهشی، فرصت مطالعاتی در خارج از کشور و همچنین یک میلیون ماهانه از جمله تسهیلاتی است که به نخبگان ارائه می شود.
رئیس بنیاد نخبگان خوزستان ادامه داد: در سال گذشته بحثی را مطرح کردیم که رتبه های برتر کنکور را در دانشگاه های خوزستان جذب کنیم، شاید به دلیل جنگ تحمیلی کمی علوم پزشکی و چمران تضعیف شد ولی هنوز هم جزو برترین ها هستند.
صابری عنوان کرد: حضور این تک رقمی ها باعث ارتقای جایگاه علمی دانشگاه می شود و خود روسای دانشگاه های فوق باید همت بیشتری داشته باشند.
وی در پایان گفت: این حس تعلق به زادبوم به خصوص برای خدمت به همشهریان و هم استانی ها و خوزستان قطعا غنی از این استعدادها است و امیدوارم بتوانیم از آن استفاده کنیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield