پیام خوزستان

آخرين مطالب

رتبه یک گروه علوم ریاضی و فنی کنکور 98:

موفقیت با بخشنامه به دست نمی آید علمي

موفقیت با بخشنامه به دست نمی آید
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - رتبه یک گروه علوم ریاضی و فنی کنکور 98 گفت: موفقیت با بخشنامه به دست نمی آید و باید از بخشنامه ها فاصله بگیریم.

به گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا سخایی راد شامگاه شنبه در جلسه تقدیر استاندار خوزستان از رتبه‌های برتر این استان در کنکور 98 اظهار کرد: موفقیت در قالب بخشنامه به دست نمی آید. با رصد مستمر دوستان خود در تهران متوجه شدم که کسب مقام های سالانه در مدارس تهران آماری به مراتب بالاتر از استان های دیگر دارد.
وی افزود: این کسب مقام های فراوان نیز به دلیل تفاوت در نگاه به بخشنامه هاست، مثلا در تهران به راحتی از معلم آزاد استفاده می کنند ولی دیگر استان ها این نگاه را ندارند.
رتبه یک گروه علوم ریاضی و فنی کنکور 98 تصریح کرد: همانطور که مدارس تهران از بخشنامه ها خارج شدند ما نیز باید از آنها فاصله بگیریم تا موفقیت های خوبی را کسب کنیم.
سخایی راد یادآور شد: اول فکر می کردم دیگر برگزیده ها به خاطر شهر تهران عطش رفتن به پایتخت را دارند ولی امسال به عینه دیدم که رتبه سه و هفت تجربی در شیراز و رتبه 6 نیز در مشهد ماند.
وی ادامه داد: اگر به ما اعتماد کنند و فضا برای بروز استعدادها فراهم شود قطعا ما می توانیم؛ امید و رویایی که من برای استان دارم این است که کسب رتبه های تک رقمی خوزستان دوباره به تاخیر نیفتد و هر ساله شاهد این موفقیت باشیم.
سخایی راد تصریح کرد: امکانات و توانایی های چمران بالاتر از دانشگاه صنعتی شریف است؛ دانشگاه صنعتی شریف شاید اندازه یک دانشکده چمران باشد ولی حمایت مالی و معنوی که باید پشت دانشگاه چمران باشد، نیست.
وی یادآور شد: همه این دلایل باعث شده تا رتبه های برتر میل به ماندن نداشته باشند و در عین حال حتی دبیران آموزش و پرورش هم برای مهاجرت به خارج از استان گرایش بسیاری دارند.
رتبه یک گروه علوم ریاضی و فنی کنکور 98 با بیان اینکه کادر مدیریتی ما می‌تواند الگوی مناسبی برای دیگر مدارس باشد، گفت: نیاز داریم حالا که ثابت کردیم می توانیم به ما اعتماد کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield