پیام خوزستان

آخرين مطالب

استاندار خوزستان:

دستگاه‌های اجرایی درصد ایثارگری را رعایت کنند اجتماعي

دستگاه‌های اجرایی درصد ایثارگری را رعایت کنند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - استاندار خوزستان با اشاره به مسئله اشتغال فرزندان آزاده گفت: کمیته اشتغال ایثارگران باید فعال باشد، دستگاه‌های نظارتی هم در کنار دستگاه‌های اجرایی باشند و اگر دستگاه‌های اجرایی این مصوبه را عملی نکردند و سرباز زدند، دستگاه‌های نظارتی آنها را مکلف کنند که درصد ایثارگری را رعایت کنند.
به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، غلامرضا شریعتی، امروز 26 مردادماه در دیدار با جمعی از آزادگان، ضمن تبریک اعیاد و سالروز ورود آزادگان به کشور گفت: آزادگان پس از سال‌ها مجاهدت و تحمل رنج‌ها به میهن اسلامی بازگشتند. امروز، روز مبارکی است و جا دارد یاد و خاطره سید آزادگان مرحوم حجت‌الاسلام ابوترابی را نیز گرامی بداریم.
وی گفت: شما آزادگان دوره سخت و درخشانی را گذراندید و سرافراز بیرون آمدید و بعد از آن نیز مایه افتخار کشور بودید. همان‌طور که گفته شد خود آزادگان مستغنی بودند، باری بر دوش کشور نبودند؛ بلکه بار از دوش کشور برداشتند و منشأ خیرات شدند و اثر بخش بودند. ایستادگی آزادگان در کنار نظام با وجود همه مشکلات، مایه سرافرازی است.
شریعتی با اشاره به مسئله اشتغال فرزندان آزاده که از سوی آزادگان مطرح شد، گفت: کمیته اشتغال ایثارگران باید فعال باشد. دستگاه‌های نظارتی هم باید در کنار دستگاه‌های اجرایی باشند و اگر دستگاه‌های اجرایی این مصوبه را عملی نکردند و سرباز زدند، دستگاه‌های نظارتی آنها را مکلف کنند که درصد ایثارگری را رعایت کنند. مشاور امور ایثارگران، معاون امور اجتماعی و بنیاد شهید پیگیر این موضوع باشند.
استاندار خوزستان درباره بیمه دی نیز گفت: در دولت درباره بیمه دی صحبت شد و آقای رئیس جمهور در جلساتی که در هفته‌های گذشته داشتند بخش زیادی از جلسه را به مسائل بنیاد شهید، اختصاص داد که از جمله این مسائل، بیمه دی بود. در این جلسه دستور دادند کمیته‌ای به ریاست معاون اول رئیس جمهور این کار را انجام دهد و امید داریم این کمیته سریع‌تر تشکیل شود و به امور بیمه دی رسیدگی شود. در ارتباط با محل مؤسسه پیام آزادگان نیز پیگیری‌هایی انجام خواهد شد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield