پیام خوزستان

آخرين مطالب

نمایش رحله سفر از هنرمندان بصره عراق در خرمشهر به روی صحنه رفت فرهنگي

نمایش رحله سفر از هنرمندان بصره عراق در خرمشهر به روی صحنه رفت
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان - نمایش تئاتر "رحله سفر" کاری از هنرمندان استان بصره عراق چهارشنبه شب در مجتمع فرهنگی و هنری خلیج فارس خرمشهر به روی صحنه رفت.

به گزارش ایرنا نمایش تئاتر رحله سفر به کارگردانی احمد عبدالواحد و با بازی علی عصام، علی سلمان، سهام کحمط، لیث عبدالله و احمد عبدالواحد در میان استقبال علاقه مندان اجرا شد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند با اشاره به سفر یک هیات فرهنگی متشکل از هنرمندان استان بصره عراق به منطقه آزاد اروند در راستای گسترش تعامل فرهنگی و هنری بین استان بصره و منطقه آزاد آزاد اروند گفت :در مدت سفر سه روزه این هیات فرهنگی 6 فیلم کوتاه عربی از استان بصره در سینما مهر آبادان و مجتمع فرهنگی هنری شهید فهمیده خرمشهر در روزهای پنجشنبه و جمعه اکران می شود.
همایون قنواتی افزود: استان بصره و منطقه آزاد اروند ،دارای پتانسیل خوبی در زمینه های فرهنگی و هنری می باشند که زمینه تبادل فرهنگی و هنری بین آنان فراهم شده است.
وی افزود: در مدت زمان حضور هیات فرهنگی استان بصره عراق در آبادان و خرمشهر فیلم های الحقیبه. به کارگردانی علی عیدان، جاری الاتصال به کارگردانی بهاء الکاظمی، انها بیضاء به کارگردانی سرمد یاسین، عین الجبل به کارگردانی حسین الاسدی، فریم به کارگردانی لیث عبد الکریم و اخوان نویره به کارگردانی زین الصاحب به نمایش در می آیند.
به گزارش ایرنا معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند چندی پیش از توافق و گسترش روابط فرهنگی و هنری بین 2 کشور ایران و عراق ، به ویژه در برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی در منطقه آزاد اروند و استان بصره عراق خبر داد.
اجرای موسیقی محلی از سوی هنرمندان عراق از دیگر برنامه های شب فرهنگی بصره در خرمشهر بود که با استقبال مردم خرمشهر روبرو شد.
منطقه آزاد اروند به عنوان پرجمعیت‌ترین منطقه آزاد کشور با وجود 2 شهر آبادان و خرمشهر در محدوده منطقه، دارای مزیت‌ها و پتانسیل‌های فراوانی در حوزه تجاری، بازرگانی، صنعتی، گردشگری و ترانزیت می‌باشد که با استقبال گردشگران خارجی ازجمله کشور عراق، در چند سال گذشته رشد بسیار خوبی در حوزه گردشگری و نیز توسعه اقتصادی داشته است.
7100/6068


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield