پیام خوزستان

آخرين مطالب

هیات فرهنگی بصره عراق به منطقه آزاد اروند سفر کرد سياسي

هیات فرهنگی بصره عراق به منطقه آزاد اروند سفر کرد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان - جمعی از هنرمندان موسیقی، تئاتر و فیلم از استان بصره عراق در قالب یک هیات فرهنگی روز سه شنبه از مرز بین المللی شلمچه وارد منطقه آزاد اروند شدند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:این هنرمندان عراقی در دهه امامت و ولایت در مدت سه روز در شهرهای آبادان و خرمشهر به اجرای برنامه های فرهنگی و هنری می پردازند.
همایون قنواتی اظهار داشت:گروه تئاتر استان بصره در ساعت 21 و گروه موسیقی در ساعت 22 چهارشنبه و پنجشنبه در سالن خلیج فارس خرمشهر اجرای برنامه دارند.
وی به اکران 6 فیلم کوتاه عربی استان بصره در سینما مهر آبادان و مجتمع فرهنگی هنری شهیدفهمیده خرمشهر در روزهای پنجشنبه و جمعه اشاره کرد و گفت: استان بصره و منطقه آزاد اروند ،دارای پتانسیل خوبی در زمینه های فرهنگی و هنری می باشند که زمینه تبادل فرهنگی و هنری بین آنان فراهم شده است.
قنواتی افزود:در مدت زمان حضور هیات فرهنگی استان بصره عراق در آبادان و خرمشهر فیلم های الحقیبه. به کارگردانی علی عیدان، جاری الاتصال به کارگردانی بهاء الکاظمی، انها بیضاء به کارگردانی سرمد یاسین، عین الجبل به کارگردانی حسین الاسدی، فریم به کارگردانی لیث عبد الکریم و اخوان نویره به کارگردانی زین الصاحب در منطقه آزاد اروند به نمایش در می آیند.
به گزارش ایرنا معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند چندی پیش از توافق و گسترش روابط فرهنگی و هنری بین 2 کشور ایران و عراق ، به ویژه در برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی در منطقه آزاد اروند و استان بصره عراق خبر داد.
در سفر اخیر هیاتی از منطقه آزاد اروند به استان بصره عراق توافق اولیه پیرامون برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری، ورزشی همچنین ارائه خدمات گردشگری سلامت به صورت مشترک در بصره و شهرستان های آبادان و خرمشهر انجام شد.
منطقه آزاد اروند به عنوان پرجمعیت‌ترین منطقه آزاد کشور با وجود 2 شهر آبادان و خرمشهر در محدوده منطقه، دارای مزیت‌ها و پتانسیل‌های فراوانی در حوزه تجاری، بازرگانی، صنعتی، گردشگری و ترانزیت می‌باشد که با استقبال گردشگران خارجی ازجمله کشور عراق، در چند سال گذشته رشد بسیار خوبی در حوزه گردشگری و نیز توسعه اقتصادی داشته است.
3015/6068


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield