پیام خوزستان

آخرين مطالب

تبادل فرهنگی هنری از اروند آغاز و به سراسر ایران ادامه خواهد داشت فرهنگي

تبادل فرهنگی هنری از اروند آغاز و به سراسر ایران ادامه خواهد داشت
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان- جاسم هاشمی در حاشیه آیین اختتامیه اجراهای گروه‌های هنری بصره در منطقه آزاد اروند در سالن غدیر خرمشهر طی گفت‌وگویی اظهار کرد: با کنسولگری بصره برای تبادل فرهنگی میان بصره و استان خوزستان و منطقه آزاد اروند توافق شده است که نخستین گام در اجرای این توافقنامه حضور گروه‌های هنری بصره در منطقه آزاد اروند بود.

وی افزود: در این سفر هفت فیلم، دو نمایش و سه جشن موسیقی‌ اجرا شد و در گام دوم که بعد از محرم و صفر و رویداد اربعین است، استان بصره میزبان گروه‌های هنری اروند خواهد بود که پس از آن برای دیگر برنامه‌های مشترک برنامه‌ریزی می‌شود.

مدیر امور هنری، تئاتر، سینما و موسیقی استان بصره توسعه تبادلات فرهنگی خارج از محدوده منطقه آزاد اروند را هدف از این سفر دانست و گفت: در گام اول گروه هنری بصره به منطقه آزاد اروند سفر کرد اما قرار است برنامه‌های مشترک فرهنگی هنری شامل فیلم، نمایش، موسیقی، داستان، شعر و فیلم‌نامه‌نویسی در گام‌های بعد به مرکز استان خوزستان، پس از آن‌ها به نواحی دیگر کشور ایران همچون پایتخت تسری یابد.

وی تصمیم‌گیری درباره جزئیات توسعه مبادلات فرهنگی هنری و اجرای برنامه هایی مثل برگزاری جشنواره‌های فرهنگی هنری با مشارکت استان بصره و کشور ایران را منوط به اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی هنری در گام‌های بعدی دانست.

همایون قنواتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد منطقه آزاد اروند نیز در آیین اختتامیه با تأکید بر اشتراکات فرهنگی میان مردم بصره و منطقه آزاد اروند، ابزار امیدواری کرد حضور هیئت هنری از استان بصره سرآغاز توسعه دیپلماسی فرهنگی در سطحی وسیع میان این دو طرف باشد.

 هاشمی مدیر امور هنری، تئاتر، سینما و موسیقی این استان بصره به همراه گروه های هنری این استان سه روز در منطقه آزاد اروند اجرای برنامه داشتند، اکران فیلم‌های کوتاه در شهرستان‌های آبادان خرمشهر و بازدید از ظرفیت‌های فرهنگی هنری منطقه ازجمله برنامه‌های در نظر گرفته‌شده در این مدت بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield