پیام خوزستان

آخرين مطالب

ساخت 2 هزار و 300 خانه آسیب دیده از سیل خوزستان ادامه دارد سياسي

ساخت 2 هزار و 300 خانه آسیب دیده از سیل خوزستان ادامه دارد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان- غلامرضا شریعتی در بازدید از روستای منصوره شادگان با اعلام اینکه اعتبارات لازم مربوط به سیل زدگان این استان تامین شده است ، مشکل پرداخت وجود  ندارد و با تایید سامانه خسارات پرداخت می شود افزود: برای جبران خسارت وارده به بخش کشاورزی استان خوزستان نیز بیش از 2 هزار و 200 مورد تسهیلات به کشاورزان پرداخت شده است

وی در ادامه به تشریح وضعیت روستای منصوره شادگان پرداخت و روند بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل در این روستا را کند ارزیابی کرد و گفت: در منصوره شادگان 500 پرونده برای واحدهای خسارت دیده ناشی از سیل تشکیل شده که تنها50 پرونده ثبت شده است و این ایراد مربوط به کندی سامانه ثبت می باشد.

استاندار خوزستان افزود: در احداث و تعمیر منازل خسارت دیده و جبران خسارت به مزارع کشاورزی شادگان اقدامات لازم در حال انجام شدن است و خدا را شکر تاخیری وجود نداشته، قرار است قسط دوم نیز به آسیب دیدگان سیل پرداخت شود.

وی اظهار داشت: تعداد 100 فقره وام 400 میلیون ریالی با سود پنج درصد به اهالی روستای منصوره شادگان اختصاص یافت تا منازل آسیب دیده ناشی از سیل را مورد ساخت و ساز قرار دهند.

شریعتی با اشاره به لایروبی انهار روستای منصوره گفت: با تامین اعتبار لازم لایروبی انهار در این روستا عملیاتی خواهد شد تا میزان تولید محصولات کشاورزی در این روستا افزایش یابد.

وی شرایط تبدیل شدن روستای منصوره به شهر را مناسب دانست و تصریح کرد: این روستا با توجه به زیرساخت‌ها و پتانسیل‌های موجود شرایط تبدیل شدن به شهر را دارد و مراحل قانونی آن در حال پیگیری است.

استاندار خوزستان گفت: روستای منصوره شادگان با مشکلات زیادی از جمله شبکه آبرسانی، برق و همچنین نداشتن پل مواجه است که با تامین اعتبار لازم این سه مشکل در حال رفع شدن است.

شریعتی افزود: البته ساکنان روستای منصوره خواستار ایجاد زیرساخت ها از جمله آسفالت شدند که امسال 12 هزار متر مربع به این روستا سهمیه قیر اختصاص یافت که این میزان به 30 هزار هزار متر مربع افزایش یافت. در سه سال آینده 70 هزار متر مربع از معابر این روستا زیرسازی و آسفالت می شوند و یک سالن ورزشی نیز در این روستا احداث خواهد شد.

استاندار خوزستان در ادامه اظهار داشت: روزانه 35 متر مکعب آب از رودخانه جراحی و سه متر مکعب از کانال منصوره به سمت مزارع شادگان رها سازی می‌شود که در چند روز آینده میزان رها سازی آب از کانال منصوره به هشت متر مکعب خواهد رسید.

وی  افزود: از کانال محیط زیست نیز سه متر مکعب آب به سمت شادگان رها سازی می‌شود و امیدواریم مشکلات نخیلات و مزارع شادگان که در پایین دست واقع شده است رفع گردد.

طغیان رودخانه های کارون، کرخه و دز ناشی از بارش های سنگین در مناطق بالادست در فروردین ماه امسال موجب وقوع سیلاب در مناطقی از استان خوزستان و تخلیه ده ها روستا شد.

بیش از 270 روستای خوزستان در سیل امسال به صورت کلی یا جزیی تخلیه شدند.بیش از 400 هزار نفر در خوزستان متاثر از سیلاب شدند.

شادگان با حدود 150 هزار نفر جمعیت در 70 کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است.
طغیان رودخانه کارون و هدایت سیلاب ناشی از آن به سمت تالاب شادگان موجب آبگرفتگی تعدادی از روستاهای این شهرستان در جنوب استان خوزستان شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield