پیام خوزستان

آخرين مطالب

مدیر امور هنری استان بصره عراق:

تبادل فرهنگی هنری از اروند آغاز و به سراسر ایران ادامه خواهد داشت سياسي

تبادل فرهنگی هنری از اروند آغاز و به سراسر ایران ادامه خواهد داشت
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - خرمشهر- مدیر امور هنری، تئاتر، سینما و موسیقی استان بصره عراق گفت: با حضور هنرمندان استان بصره در منطقه آزاد اروند، اجرای برنامه‌های مشترک به سایر نقاط کشور ایران در برنامه دیده ‌شده است.

جاسم هاشمی در حاشیه آیین اختتامیه اجراهای گروه‌های هنری بصره در منطقه آزاد اروند در سالن غدیر خرمشهر طی گفت‌وگو با خبرنگار مهر ، اظهار کرد: با کنسولگری بصره برای تبادل فرهنگی میان بصره و استان خوزستان و منطقه آزاد اروند توافق شده است که نخستین گام در اجرای این توافقنامه حضور گروه‌های هنری بصره در منطقه آزاد اروند بود.
وی افزود: در این سفر هفت فیلم، دو نمایش و سه جشن موسیقی‌ اجرا شد و در گام دوم که بعد از محرم و صفر و رویداد اربعین است، استان بصره میزبان گروه‌های هنری اروند خواهد بود که پس از آن برای دیگر برنامه‌های مشترک برنامه‌ریزی می‌شود.
مدیر امور هنری، تئاتر، سینما و موسیقی استان بصره توسعه تبادلات فرهنگی خارج از محدوده منطقه آزاد اروند را هدف از این سفر دانست و گفت: در گام اول گروه هنری بصره به منطقه آزاد اروند سفر کرد اما قرار است برنامه‌های مشترک فرهنگی هنری شامل فیلم، نمایش، موسیقی، داستان، شعر و فیلم‌نامه‌نویسی در گام‌های بعد به مرکز استان خوزستان، پس از آن‌ها به نواحی دیگر کشور ایران همچون پایتخت تسری یابد.
وی تصمیم‌گیری درباره جزئیات توسعه مبادلات فرهنگی هنری و اجرای برنامه هایی مثل برگزاری جشنواره‌های فرهنگی هنری با مشارکت استان بصره و کشور ایران را منوط به اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی هنری در گام‌های بعدی دانست.
همایون قنواتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد منطقه آزاد اروند نیز در آیین اختتامیه با تأکید بر اشتراکات فرهنگی میان مردم بصره و منطقه آزاد اروند، ابزار امیدواری کرد حضور هیئت هنری از استان بصره سرآغاز توسعه دیپلماسی فرهنگی در سطحی وسیع میان این دو طرف باشد.
به گزارش خبرنگار مهر ، هاشمی مدیر امور هنری، تئاتر، سینما و موسیقی این استان بصره به همراه گروه های هنری این استان سه روز در منطقه آزاد اروند اجرای برنامه داشتند، اکران فیلم‌های کوتاه در شهرستان‌های آبادان خرمشهر و بازدید از ظرفیت‌های فرهنگی هنری منطقه ازجمله برنامه‌های در نظر گرفته‌شده در این مدت بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield