پیام خوزستان

آخرين مطالب

در حاشیه اولین نمایشگاه بومی سازی تجهیزات فولاد انجام شد؛

امضای تفاهم نامه همکاری میان جهاد دانشگاهی و شرکت فولاد خوزستان اقتصادي

امضای تفاهم نامه همکاری میان جهاد دانشگاهی و شرکت فولاد خوزستان
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - تفاهم نامه همکاری میان سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان و شرکت فولاد خوزستان در حاشیه اولین نمایشگاه تخصصی بومی سازی قطعات، تجهیزات و مواد فولاد خوزستان به امضا رسید.
  سید علیرضا علوی رییس جهاد دانشگاهی استان خوزستان در این خصوص اظهار کرد: تفاهم نامه منعقد شده میان جهاد دانشگاهی استان و فولاد خوزستان در زمینه های فنی، مهندسی، نظرسنجی افکار، اشتغال و کارآفرینی و آموزشی است.
وی افزود: مجموعه جهاد دانشگاهی استان خوزستان در پژوهشکده تکنولوژی تولید براساس برنامه ششم توسعه در حال گسترش همکاری با شرکت های زیر مجموعه وزارت نفت و شرکت های وابسته به وزارت صنایع است. البته در سال های قبل همکاری هایی با فولاد خوزستان داشتیم و این نمایشگاه فرصت خوبی برای بازمهندسی ارتباط جهاد دانشگاهی خوزستان با شرکت فولاد خوزستان است.
علوی تصریح کرد: خوشبختانه امروز تفاهم نامه در بحث تدوین دانش فنی، مهندسی معکوس، انجام طرح های نظرسنجی و افکارسنجی، فعالیت در حوزه اشتغال و کارآفرینی با رویکرد صنعتی و در حوزه آموزشی منعقد شد.
رئیس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان بیان کرد: توانایی جهاد دانشگاهی در صنعت، طراحی و تولید است. به دلیل تحریم ها با مشکلاتی روبرو شدیم و اگر دانش طراحی و ساخت وجود نداشته باشد با مشکل جدی تر روبرو خواهیم شد. جهاد دانشگاهی در این سه دهه فعالیت با ورود به حوزه طراحی باعث شده که قطعات صنعتی تولید و انبوه سازی شوند و در نتیجه از وارد کردن قطعات به کشور بی نیاز شده ایم.
وی با بیان اینکه تاکنون 12 هزار قطعه برای صنعت نفت توسط جهاد دانشگاهی خوزستان طراحی شده است، گفت: در پروژه مته حفاری، علاوه بر تدوین دانش فنی، ساخت آن نیز برای اولین بار برعهده جهاد دانشگاهی خوزستان بود؛ یعنی از طراحی پروژه تا ساخت آن در جهاد دانشگاهی استان صورت گرفت.
علوی بیان کرد: در حال شناسایی نیازها در حوزه مواد شیمیایی هستیم. در بهمن 97 سایت تولید انبوه مواد شیمیایی افتتاح شد. همچنین دو حوزه صنعت و بهداشت و درمان هدف گذاری شده اند. در حوزه خدمات تخصصی هم با توجه به همکاری هایی که با شرکت ملی حفاری جنوب داریم برای تولید قطعاتی که در تحریم هستند مذاکراتی شده است.
وی گفت: امیدوارم تحریم ها فرصتی برای اعتماد بیش از گذشته نسبت به توانایی مراکز پژوهشی و تحقیقاتی جهاد شود و از تهدید به عنوان فرصت استفاده شود تا بتوانیم بیش از این از توانایی داخلی استفاده کنیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield