پیام خوزستان

آخرين مطالب

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول:

خبرنگاران توجه ویژه ای نسبت به معرفی ظرفیت های دزفول داشته باشند سياسي

خبرنگاران توجه ویژه ای نسبت به معرفی ظرفیت های دزفول داشته باشند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - دزفول- سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: خبرنگاران توجه ویژه ای به معرفی ملی و بین المللی ظرفیت های دزفول در تمامی زمینه ها داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد حیدری شامگاه سه شنبه در آئین نکوداشت اصحاب رسانه شهرستان که به مناسبت 17 مرداد در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: رسانه یکی از ارکان چهارگانه قدرت سیاسی در کشور محسوب می شود و در نظام جمهوری اسلامی برای خبرنگار و رسانه جایگاه ویژه ای تبیین شده است.
وی از توجه ویژه به رفع مطالبات و دغدغه های صنفی اصحاب رسانه خبر داد و افزود: تلاش می شود تا همچون گذشته از نظرات، پیشنهادات و انتقادات خبرنگاران در راستای پیشبرد همه جانبه، متوازن و متعادل امورات شهرستان استفاده شود.
حیدری بیان کرد: گزینش و انتخاب خبر یک تخصص است؛ بنابراین خبرنگار باید خبری تولید کند که امید، روحیه و نشاط را در جامعه تزریق کند و افسردگی، یأس و سرخوردگی را از جامعه دور کند، از این رو خبرنگار یکی از مطلع ترین افراد جامعه است که لازم است رازدار، صادق و امین بوده و وفای به عهد داشته باشد.
وی همچنین نکته سنجی، پژوهشگری و قانونمندی را از دیگر ویژگی های خبرنگار برشمرد و تصریح کرد: خبرنگار در عین رعایت فوریت در اخبار باید نگاه مسئولیت پذیری با رعایت تمامی حقوق را داشته باشد.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با بیان اینکه راستی آزمایی و درست آزمایی بسیاری از وقایع بر عهده خبرنگار است، عنوان کرد: این انتظاری است که مردم از اصحاب رسانه دارند لذا امین بودن خبرنگار شرط اول در راستای تحقق این مهم است.خبرنگار حرفه ای کسی است که از احساسات و عواطف به دور است و بر اساس توانمندی، فکر و پژوهش قلم می زند.
حیدری با تاکید بر اینکه خبرنگار نباید در مقام انحراف و بدبینی افکار عمومی ظاهر شود، یادآور شد: یکسو نگری، تکسو نگری، استبداد رسانه ای و تحریف و تخریب اخبار، جزو مهمترین نبایدها در حوزه رسانه است که خبرنگار باید نسبت به پرهیز از این موارد اهتمام ویژه ای داشته باشد.
وی اضافه کرد: خبرنگار باید تعهد خدمت داشته باشد و با هوشیاری در راستای خدمت به مردم و جامعه گام بردارد و قربانی بازی های سیاسی و جناح بندی ها نشود.
حیدری با تاکید بر اینکه خبرنگاران در زمینه معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های دزفول فعالیت بیشتری داشته باشند، افزود: نباید فقط به دنبال اخبار منفی بود چرا که دزفول در بسیاری از زمینه ها دارای ظرفیت های بالقوه ملی و بین المللی است که باید به این ظرفیت ها پر و بال داد. بعنوان مثال اخبار غرقیات در رودخانه دز بصورت مرتب در رسانه ها منتشر می شود اما لازم است ویژگی ها و ظرفیت های این رودخانه زلال و ارزشمند که موجب شده در روزهای تعطیل پذیرای 20 تا30 هزار گردشگر از استان ها و شهرستان های مختلف باشد نیز باید به خوبی منعکس و معرفی شوند.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول تاکید کرد: لازم است در عصر کنونی که عصر تکنولوژی است خبرنگاران، اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی از ظرفیت این فضا و رسانه های خود در راستای معرفی قابلیت ها و ظرفیت های دزفول در حوزه های مختلف همچون گردشگری استفاده کنند و دزفول را به جهانیان معرفی کنند.
حیدری در خصوص ماجرای تابلوی ورودی دزفول نیز اظهار کرد: آنچه که در این زمینه رخ داد مطلوب و خوشایند هیچکس نبود اما مواردی که می بایست به آن پرداخته شود این است که چه عواملی منجر به شکل گیری این موضوع شدند، بازیگران این صحنه چه کسانی بودند، تا کجا قانون را رعایت کردند و چرا از قانون تعدی کردند.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با تقدیر از اقدامات قاطعانه دستگاه قضا و دستگاه های انتظامی و اطلاعاتی در مدیریت حوادث مربوط به تابلوی ورودی دزفول، گفت: تعدادی از عوامل اصلی آن آشوب ها هم اکنون در زندان هستند، عده ای نیز متواری و برای عده ای نیز پرونده قضایی تشکیل شده و دستگاه قضا در حال رسیدگی به این پرونده ها است.
حیدری با بیان اینکه رنج حوادث مربوط به تابلوی ورودی که منجر به کشته شدن دو تن از شهروندان دزفولی شد همچنان ادامه دارد، گفت: تلاشمان این است که با صبر، تدبیر، تدبر و تلاش بتوانیم بسیاری از آن اتفاقات تلخ را جبران کنیم ضمن اینکه برخی بخش های این ماجرا قابل کنترل نبود بگونه ای که اخبار موثق ما در مواجهه با اخبار ناصواب و کذبی که از سوی عده ای به مردم ارائه می شد جا پیدا نمی کرد که نتیجه این امر وقوع اتفاقات ناگوار شامگاه عید نوروز بود.
وی توضیح داد: طبیعی است که در زمینه بیان و اطلاع رسانی در خصوص هر اقدام، رویداد، تحول و تصمیمی که در شهرستان رخ می دهد یا انجام می شود ملاحظات همه جانبه ای وجود دارد که نماینده عالی دولت بیش از هرکسی باید این ملاحظات را رعایت کند اما رعایت این ملاحظات به معنای عدم اطلاع رسانی و عدم پاسخگویی نیست.
حیدری عنوان کرد: مجموعه فرمانداری ویژه شهرستان دزفول در راستای وظیفه شفاف سازی، پاسخگویی و مسئولیت پذیری تعامل خوبی با اصحاب رسانه دارد و رویکرد اصلی بنده دلالت بر تعامل همه جانبه با اصحاب رسانه است که ایجاد شورای اطلاع رسانی شهرستان که به زودی نظام نامه این شورا تدوین می شود نیز مهر تاییدی بر این موضوع است.
وی در پایان از عملکرد مطلوب اصحاب رسانه دزفول در زمان وقوع سیلاب فروردین ماه که منجر به ارائه هشدارها در راستای آگاه سازی مردم و کاهش خسارات شد تقدیر و تشکر کرد.
به گزارش خبرنگار مهر ، نداشتن بیمه، نبود تشکل و انجمن اصحاب رسانه، سطح پایین سواد رسانه ای برخی مسئولان، عدم ارتباط برخی ادارات با اصحاب رسانه و ضعف در روابط عمومی های برخی ادارات از جمله مطالبات و دغدغه های خبرنگاران حاضر در این نشست بود که سرپرست فرمانداری دزفول نسبت به پیگیری و رفع این موارد قول مساعدت داد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هفته بیست‌ویکم لیگ‌ برتر فوتبال خوزستان برگزار شد

ترخیص نشدن 3.1 میلیون تن کالای اساسی در بندرامام‌خمینی(ره)

بررسی تخلفات در توزیع گاز مایع به دادستانی سپرده می‌شود

تمرین‌ تیم فوتبال نفت آبادان بدون حضور اسکوچیچ

اسکوچیچ برای ادامه همکاری چند روز فرصت خواست

طرح خروج ایران از NPT اعلام وصول شد

سقوط پهپاد در یک روستای شهرستان باوی خوزستان

10هزار شهید دفاع‌مقدس از افتخارات عشایر خوزستان است

فرود اضطراری هواپیمای بدون سرنشین در ملاثانی خوزستان

یک جفت گوزن زرد بازمانده پارک ملی کرخه

فرود اضطراری هواپیمای بدون سرنشین شاهد 129

نهاده‌های دامی موردنیاز کشور تا هفت ماه آینده ذخیره‌سازی شد

اختلال در شبکه تلفن‌ثابت مناطقی از کیانپارس اهواز

سقوط یک پهپاد در "ملاثانی" خوزستان

بازداشت دانشجوی ایرانی در زمان ورود به آمریکا

سقوط پهپاد در یک روستای شهرستان باوی

سقوط یک پهپاد در ملاثانی

یک پهپاد در ملاثانی خوزستان سقوط کرد

دمای هوا حداکثر تا 2 درجه در خوزستان افزایش می یابد

فقط 700 واحد از خانه های سیل‌زده احداث شده است

جغرافیای خوزستان یک موزه طبیعی در حوزه دفاع مقدس است

بارندگی‌،کشاورزی شادگان را احیا کرد

تردد خطرناک دانش‌آموزان بعد از تخریب یک پل در سیاه منصور دزفول

دستگیری قاتل فراری در اهواز

افزایش قیمت کپسول گاز در خوزستان به دلیل تخلف در توزیع

"ارسلان غمگین" مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان شد

رییس سازمان بسیج عشایر : اتحاد اقوام به کابوسی برای دشمنان تبدیل شده است

دل و قلوه ترامپ و نتانیاهو بر سرِ معامله قرن

چراغ سبز احتمالی آمریکا به مهاجران ایرانی

پیشنهاد عجیب روزنامه اصولگرا علیه روحانی

جزییات سقوط هواپیمای آمریکایی در افغانستان

احتمال مکاتبه روحانی با رهبری درباره رد صلاحیت‌ ها

سانحه رانندگی در اهواز 6 مصدوم برجا گذاشت

تلاش‌ها برای انتقال هواپیما به داخل فرودگاه ماهشهر همچنان ادامه دارد

اقدام به سرقت 980 بشکه نفت خام از خطوط لوله انتقالی خنثی شد

25 درصد کشته ها و مجروحان جاده ای کشور موتورسواران هستند

انهدام باند قاچاق سلاح و مهمات در خوزستان

سهل انگاری به وضعیت جاده ها از منکرات جامعه است

همه امکانات شهرستان ماهشهر برای جابجایی هواپیمایی ماهشهر بسیج شده است

نمایشگاه کوثر ولایت در شهر امام دزفول برپا شد

کشف 21 کیلوگرم حشیش در هندیجان

افزایش 2.5برابری کشف سوخت قاچاق در مرزهای کشور

فولاد خوزستان در لیگ برتر فوتبال جوانان کشور به برتری رسید

دستگیری اعضای باند حفاری غیرمجاز در شوشتر

فرصت یک ماهه به معدن‌داران خوزستان برای عمل به تعهدات

تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان برابر استقلال خوزستان مغلوب شد

کلاهبرداران اینترنتی در آبادان دستگیر شدند

عوامل تیراندازی در شادگان دستگیر شدند

بسکتبال پالایش نفت آبادان به رده دوم جدول صعود کرد

توضیحات سازمان امور عشایر کشور درباره یک خبر ایرنا