پیام خوزستان

آخرين مطالب

رئیس پلیس اهواز:

دست پلیس در مقابله با هنجارشکنان نمی‌لرزد / برابر قانون، از سلاح استفاده کرده‌ایم و می‌کنیم اجتماعي

دست پلیس در مقابله با هنجارشکنان نمی‌لرزد / برابر قانون، از سلاح استفاده کرده‌ایم و می‌کنیم
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - فرمانده انتظامی اهواز با بیان اینکه دست پلیس در مقابله با هنجارشکنان نمی‌لرزد، گفت: امروز پلیس اهواز یکی از جسورترین پلیس‌های کشور است و آمار تلفات مجرمین به ضرب گلوله پلیس، دلیل مبرهنی بر این ادعا است و در مواقع ضروری برابر قانون به کارگیری سلاح، از سلاح استفاده کرده‌ایم و می‌کنیم.
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، سرهنگ محسن دالوند در آیین تجلیل از اصحاب رسانه در حوزه نیروی انتظامی خوزستان که امروز (22 مردادماه) در اهواز برگزار شد، با بیان اینکه خبرنگاران در تامین امنیت پایدار به پلیس کمک می‌کنند، اظهار کرد: با توجه به تهدیدات دشمنان کوردل، تمام تلاش آنها بر پایه این است که از هر فرصتی سوءاستفاده کنند و وضعیت کشورمان را وضعیت امنیتی نشان دهند، در صورتی که این مساله خلاف واقعیت است. 
وی افزود: در حالی که در کشورهای آمریکایی مشاهده می‌کنیم یک نوجوان با اسلحه در یک مدرسه چند نفر را به قتل می‌رساند اما در ایران در اوج اقتدار یک زن بدون کوچکترین ناامنی می‌تواند با خودرو شخصی از شهری به شهر دیگر مسافرت کند.
سرهنگ دالوند بیان کرد: همیشه جرایم وجود داشته و دارد؛ اما در برخی نقاط، جرایم کش‌دار و در برخی نقاط، طبیعی بوده است. نمی‌گوییم در اهواز جرایم رخ نمی‌دهد اما همه تلاش نیروی انتظامی تامین امنیت پایدار است.
فرمانده انتظامی اهواز گفت: پلیس امروز پلیس مردمی، اسلامی و ولایت‌محور است و رعایت حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع حرف اول را می‌زند. ما قبل از اینکه پلیس باشیم خود را جزئی از مردم می‌دانیم و بعد این لباس مقدس شهادت را بر تن می‌کنیم.
رئیس پلیس اهواز بیان کرد: چهره مهربان پلیس مربوط به شهروندان یا افرادی است که به آنها ظلم شده اما چهره مقتدر برای افراد هنجارشکن است و با تمام قدرت در مقابل چنین افرادی می‌ایستیم. در این راستا جاذبه در حد اعلاء و دافعه در حد ضرورت، شعار پلیس است.
وی با اشاره به تاثیر انتشار اخبار صحیح از طریق فضای خبری رسمی، عنوان کرد: زمانی که در فضای مجازی وضعیت اخبار را مشاهده می‌کنیم، فضا مانند قلب ملتهبی است اما با انتشار اخبار صحیح و عملکرد خوب خبرنگاران این ضربان به حالت عادی برمی‌گردد. این وضعیت باعث می‌شود پلیس راحت‌تر به وظایف خود عمل کند. در چنین شرایطی خبرنگاران نیمی از فشار وارد شده بر دوش نیروی انتظامی را سبک‌تر می‌کنند.
فرمانده انتظامی اهواز با بیان اینکه مشارکت عمومی در انجام وظایف پلیس مهم و مورد نیاز است، گفت: تامین امنیت تنها مختص نیروی انتظامی نیست بلکه در این زمینه 14 ارگان دولتی دخیل هستند. قوه قضاییه و نیروی انتظامی دو ارگان از این 14 ارگان دولتی هستند. وظایف 12 دستگاه دیگر مشخص است اما مجهول مانده است که برابر با مصوبات وزارت کشور، این 12 دستگاه نیز باید در تامین نظم و امنیت پای کار بیایند.
سرهنگ دالوند گفت: اکنون تامین نظم و امنیت تنها از نیروی انتظامی مطالبه می‌شود. ما از مطالبه‌گری بیم و هراسی نداریم اما اگر از دیگر سازمان‌ها نیز مطالبه‌گری شود قطعا می‌توانیم وظایف‌مان را بهتر انجام ‌دهیم.
وی با بیان اینکه در بحث وقوع جرایم، مشارکت مردم حرف اول را می‌زند، عنوان کرد: چند نوع پیشگیری داریم که پیشگیری کیفری یکی از آنها است و نوع برخورد قوه قضاییه با مجرمین را شامل می‌شود. در این زمینه برخوردهای خوبی از سوی دادستانی خوزستان در حال انجام است و حتی چندین شعبه ویژه جهت تسریع در پرونده‌های کیفری تشکیل داده‌اند.
رئیس پلیس اهواز ادامه داد: افزایش گشت‌های آشکار و پنهان نیروی انتظامی، تحت تعقیب قرار دادن مجرمین، کشف اموال و استرداد اموال به مال‌باختگان نیز در حوزه پیشگیری انتظامی قرار دارند. ما در بحث پیشگیری وضعی صحبت داریم؛ پیشگیری وضعی نوعی از پیشگیری است که از شهروند آغاز می‌شود و تا 14 ارگان دخیل در تامین نظم و امنیت را شامل می‌شود.
سرهنگ دالوند تصریح کرد: ایجاد امنیت حریم شخصی منازل و اموال از طریق نصب حفاظ‌های بازدارنده، نصب استفاده از آژیر دزدگیر، نصب دوربین مداربسته و برخی اقدامات دیگر از جمله اقدامات برای مشارکت مردم در تامین نظم و امنیت هستند.
فرمانده انتظامی اهواز گفت: گاهی اوقات مشاهده می‌شود برخی مسافران سوار خودروی بدون پلاک می‌شوند در حالی که باید شهروندان به این موارد توجه کنند. این موضوع یکی از موارد مشارکت عمومی است زیرا مردم در برخی جرایم زمینه‌ساز وقوع جرایم می‌شوند. در این زمینه بحث ناوگان خودرویی و وسایل نقلیه عمومی بسیار اهمیت دارند.
وی سهم‌خواهی نیروی انتظامی از ادارات را یکی از مطالبات نیروی انتظامی دانست و عنوان کرد: مجهز نبودن شهرستان به سیستم نظارت تصویری در تامین نظم و امنیت تاثیرگذار است. بارها این موضوع را مطرح کردیم و یکی از مطالبات نیروی انتظامی، تجهیز شهرستان به سیستم نظارت تصویری است. انتظار می‌رود شهرداری که برابر شرح وظایف‌شان در سهم‌خواهی ادارات و مصوبات وزارت کشور، مسئولیت تجهیز شهرستان به سیستم‌های مانیتورینگ را دارد، پای کار بیایند. در برخی کلانشهرها بیش از 600 دستگاه دوربین، وضعیت شهرستان را رصد می‌کند. دوربین باعث می‌شود مجرم احساس کند تحت رصد است و این موضوع در پیشگیری بسیار تاثیرگذار است.
رئیس پلیس اهواز با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی اهواز گفت: در مجموع وقوع جرایم در اهواز در سال جاری نسبت به بازه زمانی سال گذشته، شاهد کاهش 4 درصدی وقوع جرایم هستیم. همچنین در این مدت، جرایم خشن 18 درصد کاهش یافته است. علاوه بر آن با تلاش نیروی انتظامی و مشارکت مردم، در بحث تیراندازی‌ها نیز شاهد کاهش 37 درصدی بوده‌ایم. همچنین چندین باند سرقت منزل متلاشی شده است.
وی ادامه داد: امروز پلیس اهواز یکی از جسورترین پلیس‌های کشور است و آمار تلفات مجرمین به ضرب گلوله پلیس، دلیل مبرهنی بر این ادعا است. دست پلیس در مقابله با هنجارشکنان نمی‌لرزد و در مواقع ضروری برابر قانون به کارگیری سلاح از سلاح استفاده کرده‌ایم و می‌کنیم.
سرهنگ دالوند عنوان کرد: در سال جاری 60 طرح پاکسازی و 13 طرح خلع سلاح در اهواز اجرا شده است. مردم انتظار تامین نظم و امنیت را دارند و ما هم از مردم مطالبه‌گر هستیم و می‌خواهیم مشارکت عمومی را داشته باشیم. شهروندان باید هر جا احساس کنند خبر یا موارد مجرمانه‌ای وجود دارد باید موضوع را به ما اطلاع دهند تا شاهد برخورد قاطعانه با مجرمان و کاهش جرایم باشیم.
فرمانده انتظامی اهواز با اشاره به برخی پیشنهادات دادستان اهواز در راستای کاهش جرایم، گفت: بخشی زیادی از جرایم توسط معتادان متجاهر انجام می‌شود که در این زمینه اجرای ماده 16 در خصوص برخورد با معتادان متجاهر، اشتغال‌زایی این افراد و کاهش جرایم تاثیرگذار است.
سرهنگ دالوند عنوان کرد: همچنین استفاده از پارکبان و نگهبان محله جهت کاهش جرایم را پیشنهاد داده‌اند که این موضوع به مشارکت مردم برمی‌گردد. استفاده از پارکبان و نگهبان محله تحت پوشش شرکت‌های حراستی که مجوز دارند، در این زمینه بسیار تاثیرگذار است. یکی دیگر از راه‌ها، دستگیری مجرمان سابقه‌دار است که حدود یک ماه است این کار در حال انجام است و تعداد زیادی از این متهمین دستگیر شده و دستگیری مابقی در دستور کار است.
وی با اشاره به وضعیت اموال مسروقه مکشوفه بیان کرد: مقدار زیادی اموال مسروقه مکشوفه بلاتکلیف در انبارها وجود دارد که این اموال در یک نمایشگاه چهار روزه قرار داده خواهند شد تا علاوه بر اینکه شهروندان اموال خود را شناسایی کنند، انبارها نیز پاکسازی شوند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دستگیری دو سارق در پایانه مرزی چذابه

تصادف مرگبار دو پراید در محور خرمشهر - اهواز

پیش‌بینی بارش پراکنده برای خوزستان

7 مصدوم در حوادث ترافیکی مسیرهای تردد زائران در خوزستان

ارائه خدمات درمانی به بیش از 35 هزار زائر در مرزهای خوزستان

انتقال 5 مصدوم تصادف در العماره عراق به سوسنگرد

استقرار تیم‌های واکنش سریع آتش‌نشانی اهواز در مسیرهای بازگشت زائران

6 کشته و 9 مصدوم حاصل حوادث ترافیکی امروز خوزستان

53 نفر از زائران گمشده در مرز شلمچه و چذابه ساماندهی شدند

کارگر شهرداری اهواز در حین کار فوت کرد

روزانه 16هزار متر مکعب آب در مرزهای شلمچه و چذابه توزیع می‌شود

326 هزار زائر اربعین از چذابه به کربلا مشرف شدند

معطلی هر زائر برای عبوراز گیت گذرنامه 3 تا 5 ثانیه است

پیگیری برقراری خط هوایی اهواز - مسقط

ارائه خدمات درمانی به بیش از 27 هزار زائر در مرزهای خوزستان

خستگی زائران در راه بازگشت، عامل اصلی تصادفات در مرزها

ورود نخستین سامانه بارشی به خوزستان در هفته آینده

پیش‌بینی بازگشت 200 هزار زائر از مرز چذابه تا سه روز آینده

استقرار 8٢ موکب خوزستانی در عراق/ خیران برای خرید یخ کمک کنند

فرمانده قرارگاه مرزی ستاد راهنمای زائر اربعین کشور وارد اهواز شد

پایان پدیده شرجی در خوزستان

توزیع روزانه 16هزار متر مکعب آب در میان مواکب شلمچه و چذابه

ارائه خدمات درمانی به بیش از 19 هزار زائر در مرزهای خوزستان

تاکنون تصمیمی برای تعطیلی مدارس در خوزستان اتخاذ نشده است

تردد تاکنون بیش از یک میلیون زائر از مرز شلمچه

تردد در محورهای منتهی به شلمچه و چذابه، پرحجم و روان

یک کشته و 7 مصدوم حاصل برخورد خودروهای زائران در "ام‌الدبس"

شرجی از خوزستان نمی‌رود

صدور بیش از 2 هزار کارت تندرستی برای موکب‌داران خوزستان

یک موکب در مرز شلمچه آتش گرفت

آتش سوزی یکی از موکب ها در مرز شلمچه مهار شد

زائران اربعین در بازگشت با خستگی رانندگی نکنند

سامانه بارشی جدید هفته آینده وارد خوزستان می‌شود

زائران برای سفر به عراق مرز چذابه را انتخاب کنند

بیش از 80 هزار زائر خارجی از مرز شلمچه راهی کربلا معلی شدند

روند بازگشت زائران اربعین حسینی از مرز چذابه شدت گرفت

بهبهان لرزید

پیش بینی استقرار ٧00 اتوبوس برای بازگشت زوار در شلمچه

پیاده روی اربعین حسینی در آینده جهانی تر می شود

بهبهان با زلزله ای به قدرت 3.1 ریشتر لرزید

بند میزان در شوشتر پاکسازی شد

فاز نخست پارک کوهستان گتوند 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

یک میلیون زائر اربعین از گذرگاه‌های شلمچه و چذابه به عراق رفتند

کمبود اتوبوس برای بازگشت زائران در خوزستان وجود ندارد

پیش بینی تردد 1.5 میلیون زائر اربعین از مرزهای خوزستان

بیش از یک میلیون زائر اربعین حسینی از گذرگاه‌های شلمچه و جذابه عازم عتبات عالیات شدند

مرز چذابه در پارک خودروهای شخصی مشکلی ندارد

شرکت‌های مستقر در خوزستان برای شهر اهواز اتوبوس بخرند

آب شرب موکب های مسیر بستان به چذابه پایدار شد

آماده پذیرش موج بازگشت زائران از کربلا در خوزستان هستیم