پیام خوزستان

آخرين مطالب

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان عنوان کرد:

لزوم توجه ویژه به توسعه صنایع کوچک/ خسارت 111 میلیاردی سیل به صنایع خوزستان اقتصادي

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان با بیان اینکه در سیلاب خوزستان مجموعا 111 میلیارد تومان خسارت به واحدهای صنعتی استان که در شهرک ها مستقر بودند وارد شد، گفت: در این زمینه 23 میلیارد تومان به صورت مستقیم و 88 میلیارد تومان به صورت غیر مستقیم به واحدهای تولیدی مستقر در شهرک ها خسارت وارد شد.
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، اخلاق محمدیان امروز 20 مردادماه در نشست خبری که به مناسبت روز ملی حمایت از صنایع کوچک در اهواز برگزار شد، با اشاره به نقش صنایع کوچک در توسعه و رشد اقتصاد یک منطقه اظهار کرد: اهمیت صنایع کوچک آن است که با هزینه اندک و در کمترین زمان موجب اشتغال می شوند اما به همین شکل که به سرعت به بار می نشینند اگر مورد توجه قرار نگیرند به سرعت آسیب خواهند دید.
وی افزود: این صنایع در صورت عدم حمایت دچار مشکل می شوند و به سرعت نیز از چرخه رقابت حذف می شوند. بنابراین اولویت حمایت باید از صنایع کوچک و متوسط باشد تا شاهد ایجاد اشتغال و افزایش بهره وری در این حوزه باشیم.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان تصریح کرد: بنگاه های کوچک در بسیاری از کشورها بسیار مورد استقبال هستند زیرا با بهره بالا و سرعت بسیار موجب اشتغالزایی می شوند و از این رو توسعه بنگاه ها و صنایع کوچک باید در استان خوزستان و کشور نیز مورد توجه ویژه ای قرار بگیرد.
محمدیان با اشاره به مشکلات صنایع کوچک، عنوان کرد: نقدینگی، بازار فروش محصولات، تامین مواد اولیه، نوسازی ماشین آلات و قوانین و مقررات از جمله مشکلات صنایع کوچک هستند که باید برای حل آن ها تلاش کرد.
وی ادامه داد: قوانین و مقرراتی که در حوزه صنایع کوچک وجود داشته از گذشته دچار مشکلات است و این قونین نیاز به بازنگری دارند زیرا برای صنایع دست و پا گیر هستند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان گفت: صنایع کوچک می توانند خلاقیت و ایده های نو را توسعه دهند و زمینه ساز تعییرات و توسعه باشند و به رشد اقتصادی جامعه نیز کمک کنند؛ بنابراین باید در اولویت حمایت از سوی بخش های مختلف قرار گیرند.
وی با اشاره به روز ملی صنایع کوچک اظهار کرد: در روز 27 مرداد برنامه ها و طرح های عمرانی و همچنین پروژه های اشتغالزایی را به مناسبت روز ملی صنایع کوچک افتتاح خواهیم کرد.
محمدیان در خصوص بحث حمایت شرکت شهرک های صنعتی از واحدهای تولیدی مستقر در شهرک ها عنوان کرد: علاوه بر تامین زیرساخت مورد نیاز این صنایع، بحث پیگیری تسهیلات و مشکلات مالی، برگزاری تور صنعتی و دوره های آموزشی، ایجاد کنسرسیوم های مشترک صادراتی، تعاونی های تامین مواد، واگذاری دفاتر به شرکت های مشاور واحدهای صنعتی را نیز اجرایی کرده ایم و در این موضوعات گام های اساسی برداشته ایم.
وی عنوان کرد: موضوعی که با شدت پیگیر آن هستیم بحث استقرار کلینیک صنعت در جهت عارضه یابی و شناخت مشکلات واحدهای صنعتی است تا با راه اندازی این کلینیک شاهد حل مشکلات واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها باشیم و همچنین به دیگر موضوعات آن ها نیز کمک کنیم.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان گفت: بحث اعزام هیات های تجاری به خارج از کشور و همچنین اعزام شرکت های داخلی به نمایشگاه های داخلی و خارجی، برگزاری رویدادها و استارتاپ ها، حمایت از پایان نامه های تحصیلی و رفع موانع تولید از دیگر اقدامات انجام گرفته در حوزه شهرک های صنعتی است.
******محمدیان با اشاره به مساله طرح های تملک شده توسط بانک ها اظهار کرد: همیشه تلاش بر این است تا واحدها به تملک بانک ها در نیایند و در این زمینه هر کمکی که امکان آن وجود داشته باشد انجام خواهیم داد.
وی ادامه داد: این طرح ها شناسایی شده و با بانک ها در این زمینه صحبت هایی نیز انجام شده است. در این زمینه در طول امسال 15 واحد و 25 واحد نیز سال گذشته از تملک بانک ها خارج و به متقاضیان جدید واگذار شده است.
محمدیان در خصوص راه اندازی مجدد واحدهای راکد گفت: 25 طرح از واحدهای راکد مجددا در سال گذشته راه اندازی شدند و امسال نیز 4 طرح مجددا به چرخه تولید بازگشتند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان با بیان اینکه 95 درصد صنایع کشور صنایع کوچک و متوسط هستند، گفت: در سال گذشته 13 واحد صنعتی صادرات را به کشور عراق انجام دادند و در این زمینه 4 میلیون دلار صادرات انجام شد. این میزان صادرات در مقایسه با حجم انجام شده توسط صنایع بزرگ استان بسیار ناچیز است.
وی با اشاره به خسارت سیلاب خوزستان در شهرک های صنعتی گفت: در بحث خسارت سیلاب براورد انجام گرفته آن است که 82 واحد دچار خسارت شده اند که 23 میلیارد تومان به صورت مستقیم و 88 میلیارد تومان به صورت غیر مستقیم به این واحدها دچار خسارت وارد شد.
محمدیان با بیان اینکه در سیلاب خوزستان مجموعا 111 میلیارد تومان خسارت به واحدهای صنعتی استان که در شهرک ها مستقر بودند وارد شد، گفت: در این زمینه استان دچار سیل بود و این مساله باعث شد تا به نوعی همه واحدها در سراسر استان و هر واحد به نوعی دچار آسیب و خسارت شود.
محمدیان با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم در بحث نقدینگی و تامین مالی اقدامات موثری برای واحدهای تولیدی استان انجام دهیم، تصریح کرد: بحث مطالبات از شرکت های بزرگ در قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان مطرح شده و قرار است تا این مطالبات پیگیری و حل شود و صنایع کوچک بتوانند به چرخه تولید باز گردند.
وی در خصوص جاده های دسترسی مشکل دار در شهرک های صنعتی گفت: برای جاده دسترسی در شهرک صنعتی شماره پنج اهواز تامین اعتبار و عقد قرارداد شده اما پیمانکار به تعهدات خود به خوبی عمل نکرده است. بخشی از این جاده انجام شده اما باقی مسیر به کندی پیش می رود و تنها مشکل از نظر جاده دسترسی، در شهرک صنعتی شماره پنج اهواز است و جاده های دسترسی دیگر شهرک ها هیچ مشکلی ندارند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان عنوان کرد: جاده های دسترسی شهرک صنعتی اهواز 2 در سیلاب دچار آسیب شد و اکنون در حال طراحی جاده دسترسی جدید هستیم تا در صورت وقوع مجدد سیلاب مجددا شاهد مشکل در دسترسی به واحدهای صنعتی نشویم.
محمدیان در بحث قراردادهای منعقد شده در شرکت شهرک های صنعتی تصریح کرد: از سال 90 یک رشد چشمگیر در بحث سرمایه گذاری داشتیم و در این زمینه در سال 97 توانستیم 429 قرارداد منعقد کنیم و امسال نیز تاکنون 41 قرارداد برای سرمایه گذاری منعقد شده است.
وی گفت: زیرساخت ها برای سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی فراهم است و عمدتا در انتهای سال شاهد عقد قراردادها برای سرمایه گذاری هستیم.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان تصریح کرد: در بحث تسهیلات یارانه ای حدود 80 میلیارد تومان با سود 6 و 8 درصد در قالب تسهیلات یارانه تولید به واحدهای تولیدی استان داده شد.
وی در خصوص نرخ سود تسهیلات به واحدهای تولیدی خاطرنشان کرد: بانک ها خود به خود نمی توانند نرخ سود بانکی را پایین بیاورند و در این زمینه بانک مرکزی باید برای نرخ سود تسهیلات تصمیم گیری کند.
محمدیان ادامه داد: باید کمک کنیم تا بازار واحدهای صنعتی بهبود پیدا کند و این واحدها بتوانند کالای خود را به شکل بهتری عرضه کنند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

خروج بیش از 2 میلیون و 400 هزار نفر از مرزهای خوزستان

لزوم دگرگونی در نسبت زیرساخت‌ها به جمعیت برای بهبود شرایط حضور زائران در مرزها

100 درصد ناوگان اتوبوسی حمل و نقل جاده‌ای در اختیار زائران اربعین قرار می‌گیرند

در نظر گرفتن 11 هزار دستگاه اتوبوس در مرزهای کشور برای بازگشت زائران

رئیس سازمان شیلات کشور: استفاده از منابع دریایی بیش از اندازه است

وزیر راه: هیچ مشکل جاده‌ای خاصی را در ایام اربعین شاهد نبوده‌ایم

رئیس سازمان شیلات: بیش از ظرفیت در حال استفاده از منابع دریایی هستیم

کنترل قیمت مواد معدنی با تعیین میزان معین سود

تردد 173 هزار نفر از مرزهای خوزستان در روز گذشته

14هزار هکتار کشت پاییزه در لالی مصوب شد

انجام کشت پاییزه در بیش از 14 هزار هکتار از اراضی لالی

تغییر شیوه دریافت مالیات، پیشنهادی برای رونق بازار طلا

6 درصد تولید حبوبات کشور در خوزستان انجام می‌شود

اعزام 300 اتوبوس دربستی برای تردد زائران ایرانی در عراق

ایران به دنبال افزایش سهم صادرات به کشور عمان

خوداظهاری مالیاتی در دزفول به 85 درصد رسید

رفع کمبود نیرو در گمرکات مرزی برای خدمات رسانی به زائران حسینی

گمرک بیشترین تکالیف را با کمترین اختیارات انجام می دهد

مشکلات سه پروژه پنج میلیارددلاری در خوزستان بررسی شد

120 هکتار از مراتع گتوند طعمه آتش

صادرات 70 میلیون تن کالای غیرنفتی از ایران

موانع صادرات به کشور عراق، تاسف‌آور است

چگونه از خودنمایی گونه‌های مهاجم در آب‌های خوزستان جلوگیری کنیم؟

پیگیری ویژه وضعیت آب و فاضلاب کوی مدرس اهواز از سوی دادستانی

انجام "کشت روی پُشته" برای حفظ مواد آلی خاک در خوزستان

بازار طلا از سکه افتاده است

وزارت امور خارجه در رفع موانع صادرات به عراق همکاری کند

تامین آب شرب پایدار در مرز شلمچه

تامین کانکس و خودرو برای پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه

ادامه نظارت بر بازار خوزستان تا پایان ماه صفر

پارکینگ مرز شلمچه پر نشده است/ پیش‌بینی پارکینگ‌های جایگزین

مردم نگران افزایش قیمت بلیط هواپیما در ایام اربعین نباشند

خرید 100 قلم دارو برای ارائه به زوار اربعین در مرز شلمچه

آخرین آمار تردد زائران و وسایل نقلیه در مرزهای خوزستان

برگزاری اولین جشنواره ملی فناوری‌های نوین مقابله با سیل در خوزستان

24 گیت خروجی اضطراری در مرز شلمچه فعال شد

افزایش دو برابری ظرفیت زیرساخت‌های ارتباطی برای اربعین

رفع شکستگی خط انتقال آب شرب روستای قصر دالو مسجدسلیمان

رویکرد اصلی ما رفع نیاز تعاونی های خوزستان است

برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در خوزستان

پنج هزار میلیارد ریال وام دانشجویی پیش بینی شده است

انجام 14 هزار متر حفاری جهت‌دار در مناطق نفت‌خیز کشور

بسیج امکانات برای سوخت رسانی در مسیر تردد زائران اربعین

نصب 27 سایت مخابراتی در مرزهای چذابه وشلمچه

رهاسازی بیش از 22 میلیون قطعه بچه ماهی در منابع آبی خوزستان

روزانه 70 هزار وعده غذایی در شلمچه توزیع می‌شود

نصب تجهیزات کاهنده مصرف آب در مدارس و مساجد آبادان

هرگونه عملیات برق‌رسانی مواکب با رعایت ایمنی کامل انجام شود

آغاز عملیات بهسازی بخشی از جاده جلیعه بنده در سوسنگرد

رونق خرید و فروش دینار عراقی در مرز چذابه