پیام خوزستان

آخرين مطالب

مدیرکل دامپزشکی خوزستان خبر داد:

آماده‌باش 114 اکیپ دامپزشکی خوزستان در عید قربان اجتماعي

آماده‌باش 114 اکیپ دامپزشکی خوزستان در عید قربان
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - مدیرکل دامپزشکی خوزستان از آماده‌باش 114 اکیپ دامپزشکی خوزستان به مناسبت عید قربان خبر داد.
به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، مصطفی کنارکوهی اظهار کرد: همزمان با عید سعید قربان، نظارت بهداشتی بر کشتار دام در تمامی شهرستان‌های خوزستان توسط 114 اکیپ مستقر در میدان‌های عرضه دام زنده و کشتارگاه‌ها انجام می‌شود.
وی افزود: این اکیپ‌ها در قالب 66 گروه ثابت و 48 گروه سیار نظارتی در سطح استان از ساعت 7 تا 13 روز عید قربان خدمت‌رسانی می‌کنند. در اجرای این طرح، علاوه بر نظارت بهداشتی بر عرضه و ذبح دام، نظارت شرعی نیز انجام می‌شود و 41 ناظر ذبح شرعی نیز در این زمینه فعالیت می‌کنند.
کنارکوهی گفت: خریداران دام‌های قربانی می‌توانند با مراجعه به اکیپ‌های مستقر در میدان‌های عرضه دام و کشتارگاه‌ها از سلامت دام خریداری شده اطمینان حاصل کنند.
مدیرکل دامپزشکی خوزستان تصریح کرد: رعایت نکردن مسائل بهداشتی و کشتار دام در منازل و معابر، احتمال بروز و انتقال بیمار‌ی‌های مشترک از جمله تب کریمه کنگو را افزایش می‌دهد بنابراین از شهروندان و هم استانی‌ها می‌خواهیم کشتار دام‌های قربانی خود را با نظارت دامپزشکی انجام دهند.
وی بیان کرد: تمام کشتارگاه‌های دام در سطح خوزستان در روز عید سعید قربان آماده ارائه خدمات هستند و به شهروندان توصیه می‌شود به منظور رعایت مسائل بهداشتی و زیست‌محیطی، دام‌ها را برای قربانی به کشتارگاه انتقال دهند و پس از تایید بهداشتی لاشه توسط بازرسین مستقر در کشتارگاه به استفاده از آن اقدام کنند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield