پیام خوزستان

آخرين مطالب

رئیس کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین شلمچه:

240موکب مردمی در شلمچه مستقر می شوند/پیش بینی حضور 1500هزار زائر سياسي

240موکب مردمی در شلمچه مستقر می شوند/پیش بینی حضور 1500هزار زائر
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان - رئیس کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین شلمچه گفت: طی هماهنگی های انجام شده 240 موکب مردمی از شهرهای آبادان و خرمشهر برای پذیرایی از زائران اربعین در شلمچه مستقر می شوند.

مکی یازع در گفتگو با خبرنگار مهر ، با اشاره به اینکه شهرهای آبادان و خرمشهر پیشانی شلمچه در پذیرایی از زائران اباعبدالله الحسین هستند، اظهار کرد: از تعداد کل موکب های یاد شده 120 موکب مربوط به آبادان و 120 موکب نیز مربوط به خرمشهر است که این موکب ها تمامی مواد غذای قابل عرضه به زائران را خود تامین و در اختیار آنان قرار می دهند ضمن اینکه تعدادی موکب دیگر نیز با آنها همکاری دارند و کمک هایی را نیز از طریق پایگاه های مردمی کمک به بحث اربعین جمع آوری می شود میان آنان تقسیم می شود.
ثبت نام زائران در سامانه های شهری
وی افزود: امسال با توجه به حذف ویزا به طور حتم با حضور چند برابر زائران مواجه خواهیم بود لذا برابر برنامه ریزی انجام شده از سوی وزارت کشور و ستاد عتبات عالیات کشور برای ساماندهی زائرانی که قصد سفر به عراق را دارند سامانه ثبت نام طراحی شد که برای این منظور زائران می توانند با هماهنگی ستاد عتبات عالیت در شهرهای خود نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام کنند، این اقدام علاوه بر حذف اقدامات وقت گیر کاغذی سبب افزایش سرعت در کار ثبت نام زائران می شود.
رئیس کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین شلمچه از ماهشهر، رامشیر، کارون، شادگان، امیدیه، و استانهای فارس، خراسان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد به عنوان برخی از شهرهای و استان های معین شلمچه در اربعین نام برد و اظهار کرد: با توجه به تنوع مسیرهای رسیدن به کربلای معلی و عتبات عالیات در ایام اربعین در مرز شلمچه اعم از زمینی، ریلی و دریایی به طور حتم ما در بازگشت با استقبال بیشتر زائران در انتخاب مرز شلمچه برای بازگشت مواجه خواهیم بود لذا برای خدمات رسانی بهتر و مطلوب به زائران چه در رفت و چه به هنگام بازگشت موکب ها ساماندهی شده اند.
یازع با اشاره به تشکیل کمیته زیرساخت که به تازه گی و در سال جاری برای کمک رسانی به موکب ها برای زیرسازی محل استقرار موکب هایشان از سوی استانداری تشکیل شده است، یادآور شد: این کمیته زیر نظر شهرداری خرمشهر در امر نظافت و زیرسازی محل استقرار موکب ها فعالیت دارد ضمن اینکه به همت این کمیته 200 چشمه سرویس بهداشتی و 150 چشمه حمام پیش بینی شده که برای استقرار آنها جانمایی در طول مسیر انجام شده است.
استقرار 8 موکب اتباع افغانی در شلمچه
رئیس کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین شلمچه گفت: بر اساس تقاضای اتباع خارجی که به طور عمده افغانی های مقیم ایران از استان های تهران، فارس، اصفهان، مشهد و یزد هستند، 8 موکب برای ارائه خدمات این افراد به زائران پیش بینی شده است.
وی با اشاره به پخت نانی که توسط برخی از موکب ها در محل انجام می شود، افزود: طبق هماهنگی های انجام شده با نانوایی های سطح شهرهای آبادان و خرمشهر برای کمک به تامین نان مورد نیاز مواکب برای پذیرایی از زائران، به طور روزانه 100 تا 200 هزار قرص نان تهیه و در میان مواکب توزیع می شود.
یازع اظهار کرد: همچنین از دهم تا پایان صفر به طور روزانه 5 هزار قالب یخ تهیه و میان موکب ها توزیع می شود.
رئیس کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین شلمچه با بیان اینکه با فرماندار خرمشهر در مورد دغدغه مان پیرامون رفع مشکلات احتمالی آب انتقالی در مسیر شلمچه و لزوم پایداری برق گفتگو کرده ایم، تصریح کرد: با توجه به گرمای بیش از حد هوا امسال علاوه برای تامین برق مورد نیاز کولرها، سرخانه ها و یخچال مواکب نیاز به برق سه فاز داریم که قرار شد مراتب پیگیری شود.
یازع یادآور شد: برای تامین و توزیع 5 میلیون بطری آب 300 سی سی در شلمچه به مسئولان خراسان صحبت کردیم که آنها بخشی را تقبل کردند و مابقی را نیز در گفتگویی که فردا با امام جمعه سپیدان خواهیم داشت پیگیری و تامین می کنیم.
وی با بیان اینکه سال گذشته خیران 75 میلیون تومان پول برای خرید یخ در شلمچه کمک کردند، گفت: با منطقه آزاد اروند به جهت کمک در زمینه خرید یخ وارد مذاکره شده ایم.
توزیع رایگان سیلندر گاز برای نخستین بار
وی با اشاره به اینکه کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین 4 قلم اساسی را به مواکب کمک می کند، افزود: به منظور تامین و توزیع گاز مورد نیاز مواکب با شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه آبادان صحبت کردیم و طبق قول مدیرعامل این شرکتبه طور روزانه کپسول های گاز رایگان به میزان روزانه 2 ماشین ایران گاز و 2 ماشین بوتان گاز در محل شلمچه به ما تحویل می شود به این ترتیب مواکب دیگر دغدغه ای در زمینه تایمن گاز و یا تردد مستمر به شهرهای آبادان و خرمشهر برای تامین گاز ندارند.
رئیس کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین شلمچه با تاکید بر اینکه رعایت مسائل بهداشتی و عدم توزیع فله ای آب برای پخت و پز در مواکب مد نظر است، اظهار کرد: برای این منظور طبق رایزنی های انجام شده از سوی استانداری به طور روازنه هر یک از شهرستان های معین 2 تانکر آب را به شلمچه و در موقعیت های خود هدایت می کنند که البته امیدواریم در این باره بد قولی نشود.
وی تصریح کرد: به منظور تامین امنیت در مواکب در هنگام استقرار و استراحت زائران در مواکب طی هماهنگی با مسئولان مواکب امسال یک نیرو در قالب حراست در هر موکب این وظیفه را عهده دار خواهد شد ضمن اینکه یک نفر نیز به ارائه آموزش مسائل اخلاقی و فرهنگی و یک نفر نیز به ارائه آموزش موارد بهداشتی می پردازند، قطع بلندگوها در ساعت 12 شب و به هنگام نماز و ساعت استراحت زائران نیز از موکب داران خواسته شده است.
راه اندازی 5 دالان خنک کننده
یازع یادآور شد: طبق برنامه ریزی انجام شده از سوی مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان مقرر شد تا 5 شهرستان آبادان، خرمشهر، ماهشهر، امیدیه و بهبهان نسبت به راه اندازی دالان خنک کننده اقدام کنند تا با توجه به گرمای هوا زائران در مسیر عبور با گرمای بیش از حد هوا مواجه نشوند.
وی با بیان اینکه تمامی اقدامات برای خدمات رسانی مطلوب تر به زائران انجام می شود، گفت: از 14 محرم موکب ها اقدام به برپایی موکب ها و رفع امکانات مورد نیاز خود می کنند و ازابتدای صفر کار سرویس دهی به زائران به مرور آغاز می شود، دهم صفر اوج حضور زائران است.
وی افزود: همچنین به منظور خدمات رسانی به زائران در زمان بازگشت 25 موکب پیش بینی شده است ضمن اینکه چند موکب دیگر نیز در شهرستان با آنان همراهی کرده و غذا را در شهر ستان پخته و برای توزیع در میان زائران به این مواکب می رسانند.
وی اظهار کرد: برای اسکان زائران اداره آموزش و پرورش، مساجد و حسینیه ها العام آمادگی کرده اند ضمن اینکه همچون سال پیش و با هدایت کمیته اسکان ستاد اربعین برخی از زائران در منازل شهروندان اسکان یافته و از آنان به طور مناسبی پذیرایی شده است.
راه اندازی 5 موکب در جاده های منتهی به شلمچه
وی تصریح کرد: همچنین 5 موکب در طول مسیر رسیدن زائران تا شلمچه یعنی جاده آبادان – اهواز، جاده آبدان اهواز، ایستگاه های 7 و 12 در آبادان و فلکه الله در خرمشهر را پیش بینی کرده ایم که مواکب استقرار و به ارائه خدمات به زائران اباعبدالله الحسین می پردازند.
وی با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال با توجه به حذف روادید یک میلیون و 500 هزار زائر برای شرکت در آئین عظیم اربعین حسینی به شلمچه بیایند، یادآور شد: از زائران می خواهیم تا با گذرنامه معتبر به مرزها مراجعه کنند با کارت ملی به هیچ وجه امکان عبور از مرز برای زائران وجود ندارد، پس زائرانی که قصد شرکت در آیئن اربعین حسینی را دارند هر چه زود نسبت به تمدید گذرنامه خود اقدام کنند تا بتوانیم مرز خوب و سرحالی را به لحاظ مراجعه زائران و عبور راحت و بدون دغدغه آنان را داشته باشیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دستگیری 7 سارق حرفه‌ای در خرمشهر

سفر معاون درمان وزارت بهداشت به اهواز

معاون درمان وزارت بهداشت از بیمارستان‎‎های رازی و سینا در اهواز بازدید کرد

آخرین وضع 6 پروژه عمرانی در غیزانیه اهواز تشریح شد

نماینده ولی فقیه در خوزستان پیگیر بی‌آبی بارانگرد باغملک

وقوع سه فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع خوزستان

عضو شورای غیزانیه: وعده تأمین آب پایدار غیزانیه در یک ماه آینده عملی نیست

ممنوعیت کشت برنج در خوزستان با چه شرایطی لغو شد؟

دریاچه‌ای از فاضلاب مقابل ورودی بیمارستان سینا کوت عبدالله!

رئیس مجلس یازدهم انتخاب شد

تکلیف خانوارهای جامانده از وام یک میلیونی چه شد؟

صلح و سازش 2 طایفه در بخش عقیلی گتوند

شیرین‌شهر،سکونتگاهی در اهواز که مورد استقبال قرار نگرفت

کارگران جامانده از سهام عدالت چکار کنند؟

جوجه آوری بیش از چهار هزار قطعه گونه گاوچرانک در شهرستان پارس آباد

تولد نهمین نسل آهوی مغان در سایت تکثیر و احیای آهوی مغان

مجوز زیست محیطی طرح انتقال آب بن- بروجن لغو نشده است

بازگشایی حرمین شریفین در دمشق

زمان تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشخص شد

تست کرونای 3 عضو تیم نفت آبادان مثبت اعلام شد

اجرای بندهای مغفول مانده قانون جدید چک در زمان کوتاه ممکن است

به دام‌اندازی 80 درصد عوامل حساسیت‌زا در کالاهای خواب

روایت رهبر انقلاب از رابطه خیلی خوب ایشان با آیت‌الله منتظری و حضور نفوذی‌ها در بیت /ماجرای اصرار برای حضور سیدمهدی هاشمی در سپاه چه بود؟

مجازات‌ پدر در برابر کشتن‌ فرزند

چگونه باید از خرید اینترنتی انصراف داد؟

رهبری با اختصاص 50 میلیون یورو برای رفع مشکل آب‌وفاضلاب اهواز موافقت کردند

استاندار خوزستان: رهبری بااختصاص 50 میلیون یورو برای رفع مشکل آب‌وفاضلاب اهواز موافقت کردند

مراقب آتش‌سوزی‌های جنگلی خوزستان باشید

روایت رهبر انقلاب از رابطه خیلی خوبش با آیت‌الله منتظری و حضور نفوذی‌ها در بیت ایشان /ماجرای اصرار برای حضور سیدمهدی هاشمی در سپاه چه بود؟

مرگ دختربچه 10 ساله در واژگونی تیبا

فصل آتش‌سوزی‌های جنگلی خوزستان از راه رسیده است

محور دهدز - ایذه - سد کارون 4 بهسازی می‌شود

واژگونی تیبا در شهر رامین خوزستان با یک فوتی و 3 مصدوم

اضافه شدن بخش مراقبت‌های ویژه جدید به بیمارستان طالقانی آبادان

حفظ سلامت دانشجویان اولویت نخست ما است

استاندار خوزستان: رهبری با اختصاص 50 میلیون یورو برای رفع مشکل آب و فاضلاب اهواز موافقت کردند

استاندار خوزستان: رهبری با اختصاص 50 میلیون یورو برای رفع مشکل آب و فاضلاب اهواز موافقت کردند

علوی: قبل از اردوی تهران، کرونایی نداشتیم / در اهواز میزبان استقلالیم

افزایش اعتبارات برای حل مشکلات آب خوزستان / فاز اول آبرسانی به غیزانیه اجرایی می‌شود

اجرای مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه در خوزستان

استاندار: مشکل بی‌آبی «دهدز، بارانگرد و رغیوه» برطرف می‌شود

پیکر نخستین سم‌شناس دارویی ایران در گتوند به خاک سپرده شد

معاون استاندار: آبرسانی به روستای دب حردان رو به اتمام است

تحویل یک قلاده توله‌خرس به حفاظت محیط‌زیست باغملک

احتمال اعلام پایان سال تحصیلی بدون برگزاری امتحانات

آمار تفکیکی 588 کرونایی جدید خوزستان

جزئیات دستگیری عوامل تکفیری در خوزستان

دستگیری 14 نفر از عوامل تکفیری در خوزستان

آتش‌سوزی در 55 هکتار از مزارع ایذه

2 هکتار از جنگل پارک ملی دز در آتش سوخت