پیام خوزستان

آخرين مطالب

نائب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس عنوان کرد:

غارتگران بیت المال با برخورد جدی مواجه می شوند سياسي

غارتگران بیت المال با برخورد جدی مواجه می شوند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان – نائب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شوارای اسلامی بر برخورد جدی با غارتگران بیت المال و بازگشت تمام آنچه توسط این افراد به یغما رفته، تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، امیر خجسته شامگاه چهارشنبه در حاشیه نشست با مدیران سازمان منطقه آزاد اروند در جمع خبرنگاران افزود: امروز توفیق حاصل شد تا به همراه هیئتی از کمیسیون اصل 90 در خدمت مردم خوب استان خوزستان باشیم، نکات مورد توجه در این سفر مبتنی بر گزارش هایی بود که از قبل به این کمیسیون رسیده بود و ما این موارد را مورد بررسی قرار داده و به آن ورود کردیم که از جمله آن می توان به مواردی در بندر امام خمینی(ره) اشاره کرد.
وی با اشاره به ورود کالا از طریق بندر امام خمینی(ره) به کشور، اظهار کرد: از فروردین ماه سال 97 تا اردیبهشت ماه امسال حدود 20 میلیارد دلار ارز برای خرید کالاهای اساسی اختصاص داده شد که برای این منظور 10 هزار شرکت به آن ورود کردند و از این تعداد حدود یک هزار و 700 شرکت آن طبق بررسی واحد حسابرسی مشخص شد که دارای صورت حساب مالی نیستند لذا ما نیز به این موضوع ورود کردیم.
نائب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس تصریح کرد: حدود 360 شرکت در مدت زمان 70 روز خلق شده بودند که اینها را نیز تحت بررسی قرار دادیم، به طور کلی حدود 70 تا 80 درصد از موارد مربوط به کالاهای اساسی در بندر امام مورد بررسی قرار گرفت.
خجسته یادآور شد: ما به طور جدی به دنبال تعیین تکلیف موارد هستیم تا مشخص شود که چرا ارزهایی که باید در قالب کالاهای اساسی به دست مردم می رسیده، نرسیده و یکسری از کالاها هم مانند گوشت که وارد شده اما به دست مردم نرسیده نیز از طریق دادگاه تحت بررسی است.
وی گفت: متاسفانه برخی از کالاهای وارده همچون گل، عینک دودی و غیره که با نام عنوان کالای اساسی وارد شده اند اصلا کالای اساسی و مورد نیاز مردم نیستند که این موارد نیز تحت پیگیری است، اگر چه رئیس جمهور به موضوع ورود و ماموریتی در این باره به چهار وزارت خانه داد اما این اتفاق دیر افتاد لذا ما باید در اسرع وقت موارد مربوط به کالاهای اساسی را بررسی و تعیین تکلیف کنیم، کسانی که سرمایه ملت را به خارج از کشور بردند، ثبت سفارش کردند و پول را وارد نکردند و یا وارد کرده اند اما به نحوی دیگر اعمال شده و کالای اساسی به دست مردم نرسیده این به حداقل رسیده ات.
وی افزود: در ارزیابی های انجام شده به این نتیجه رسیدم که حدود 30 درصد این کالاها به دست مردم رسیده و مابقی آن مشخص نیست کجا رفته است لذا ما پیگیری این موارد هستیم تا تعیین تکلیف کنیم، 10 هزار شرکت یاد شده یکی پس از دیگری در کمیسیون اصل 90 مورد بررسی قرار می گیرند و افراد تعیین تکلیف می شوند.
نائب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار کرد: اگر امروز شاهد آنیم که در بندر امام به طور مرتب کشتی حامل کالاهای اساسی وارد می شود و این موضوع نیز رو به افزایش است به دلیل آنست که شرکت هایی که ارز را به نرخ دولتی گرفتند متوجه ورود جدی کمیسیون اصل 90 به مسئله شده اند لذا به سرعت دست به کار شده اند و شروع به ورود کالاهای اساسی کرده اند، ای کاش از قبل دستگاه های نظارتی به این موضوع ورود پیدا می کردند، ای کاش 4 وزیر مرتبط در این امر از قبل رسیدگی می کردند و نمی گذاشتند امروز مردم تحت بدترین فشارهای ناشی از تحریم ها و اقدامات این چنین قرار بگیرند و یک عده اینگونه خون ملت را بمکند.
خجسته با تاکید بر پیگیری و تعیین تکلیف موارد ذکر شده تصریح کرد: به طور قطع آنچه را که از حق این مردم خورده اند از حلقوم آنها بیرون می کشیم، هیچی پولی در این وادی گم نشده است پول ها دست عده ای است که بر اساس تبانی، باند و رانت پول ها را به غارت برده اند و اینها را ما پیگیری و به بیت المال باز می گردانیم و به طور حتم تا اتمام کامل کار، آن را ادامه می دهیم.
وی یاد آور شد: تمامی موارد مشخص و جایگاه ها مشخص است دستگاهای نظارتی ما اینها را می دانند، ما در کمیسیون اصل 90 در تلاش برای تعیین تکلیف تمامی موارد هستیم و همه اینها بازگردانده می شوند، در حالی که ما در شرایط سخت تحریم هستیم چرا نظارت به خوبی انجام نمی شود، چرا باید موارد اینگونه رها شوند تا شاهد چنین وضعیتی باشیم که عده ای نور چشمی و دانه درشت اینگونه به غارت بیت المال بپردازند، به طور حتم با همکاری قوه قضائیه با آنان برخورد می شود.
وی گفت: عده ای گوشت با ارز 4 هزار و 200 تومان وارد کشور کرده اند و رفته اند در بازار آزاد فروخته اند، اگر دستگاه های نظارتی کارشان را به درستی انجام می دادند این وضعیت بروز نمی کرد؛ باید برخورد و کمک کنیم تا وضعیت به نحو مطلوبی برسد.
خجسته افزود: در بحث نظارت مجلس آنکه ما در کمیسیون اصل 90 وقتی گزارشی می رسد به طور سریع به آن ورود می کنیم، بنده 2 سال است که به بانک مرکزی، وزیر اقتصاد و سایر وزاء گفته ام که لیست کالاهای اساسی را به ما ارائه دهید تا اینکه اخیرا توانستیم این لیست را از آنان بگیریم و البته خودشان موارد تخلف را نیز افشا کردند و ما نیز ورود کردیم، به طور حتم اگر ورود نمی شد کار به شکلی دیگر بود.
نائب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار کرد: کمیسیون اصل 90 با سه قوا سر و کار دارد و می تواند با ورودش بسیاری از موارد را دنبال و تعیین تکلیف کند، پس از صحبتهای وزیر بهداشت رئیس جمهور نیز به 4 وزیر دستوراتی را دادند که ای کاش این 4 وزیر از روز اول وظیفه ذاتیشان را انجام می دادند تا امروز این بلا بر سر مردم نمی آمد که یک عده بیت االمال را غارت کنند آنهم در شرایط سخت تحریم، ارز دولتی را در خارج از کشور به نرخ آزاد بفروشند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تکلیف خانوارهای جامانده از وام یک میلیونی چه شد؟

صلح و سازش 2 طایفه در بخش عقیلی گتوند

شیرین‌شهر،سکونتگاهی در اهواز که مورد استقبال قرار نگرفت

کارگران جامانده از سهام عدالت چکار کنند؟

جوجه آوری بیش از چهار هزار قطعه گونه گاوچرانک در شهرستان پارس آباد

تولد نهمین نسل آهوی مغان در سایت تکثیر و احیای آهوی مغان

مجوز زیست محیطی طرح انتقال آب بن- بروجن لغو نشده است

بازگشایی حرمین شریفین در دمشق

زمان تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشخص شد

تست کرونای 3 عضو تیم نفت آبادان مثبت اعلام شد

اجرای بندهای مغفول مانده قانون جدید چک در زمان کوتاه ممکن است

به دام‌اندازی 80 درصد عوامل حساسیت‌زا در کالاهای خواب

روایت رهبر انقلاب از رابطه خیلی خوب ایشان با آیت‌الله منتظری و حضور نفوذی‌ها در بیت /ماجرای اصرار برای حضور سیدمهدی هاشمی در سپاه چه بود؟

مجازات‌ پدر در برابر کشتن‌ فرزند

چگونه باید از خرید اینترنتی انصراف داد؟

رهبری با اختصاص 50 میلیون یورو برای رفع مشکل آب‌وفاضلاب اهواز موافقت کردند

استاندار خوزستان: رهبری بااختصاص 50 میلیون یورو برای رفع مشکل آب‌وفاضلاب اهواز موافقت کردند

مراقب آتش‌سوزی‌های جنگلی خوزستان باشید

روایت رهبر انقلاب از رابطه خیلی خوبش با آیت‌الله منتظری و حضور نفوذی‌ها در بیت ایشان /ماجرای اصرار برای حضور سیدمهدی هاشمی در سپاه چه بود؟

مرگ دختربچه 10 ساله در واژگونی تیبا

فصل آتش‌سوزی‌های جنگلی خوزستان از راه رسیده است

محور دهدز - ایذه - سد کارون 4 بهسازی می‌شود

واژگونی تیبا در شهر رامین خوزستان با یک فوتی و 3 مصدوم

اضافه شدن بخش مراقبت‌های ویژه جدید به بیمارستان طالقانی آبادان

حفظ سلامت دانشجویان اولویت نخست ما است

استاندار خوزستان: رهبری با اختصاص 50 میلیون یورو برای رفع مشکل آب و فاضلاب اهواز موافقت کردند

استاندار خوزستان: رهبری با اختصاص 50 میلیون یورو برای رفع مشکل آب و فاضلاب اهواز موافقت کردند

علوی: قبل از اردوی تهران، کرونایی نداشتیم / در اهواز میزبان استقلالیم

افزایش اعتبارات برای حل مشکلات آب خوزستان / فاز اول آبرسانی به غیزانیه اجرایی می‌شود

اجرای مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه در خوزستان

استاندار: مشکل بی‌آبی «دهدز، بارانگرد و رغیوه» برطرف می‌شود

پیکر نخستین سم‌شناس دارویی ایران در گتوند به خاک سپرده شد

معاون استاندار: آبرسانی به روستای دب حردان رو به اتمام است

تحویل یک قلاده توله‌خرس به حفاظت محیط‌زیست باغملک

احتمال اعلام پایان سال تحصیلی بدون برگزاری امتحانات

آمار تفکیکی 588 کرونایی جدید خوزستان

جزئیات دستگیری عوامل تکفیری در خوزستان

دستگیری 14 نفر از عوامل تکفیری در خوزستان

آتش‌سوزی در 55 هکتار از مزارع ایذه

2 هکتار از جنگل پارک ملی دز در آتش سوخت

استاندار: مدارس و دانشگاه‌ها در خوزستان همچنان تعطیل می‌مانند

طرح‌های آبرسانی به مناطق پرتنش آبی خوزستان تعیین تکلیف شد

پروژه آب‌رسانی غیزانیه طبق وعده انجام می‌شود

دانشگاه‌ها و مدارس خوزستان همچنان تعطیل خواهد بود

اخراج 35 نفر از کارکنان پایگاه‌های اورژانس 115 دزفول صحت ندارد

آخرین وضعیت بازگشایی دانشگاه‌ها و نحوه برگزاری امتحانات پایه نهم

خیز بلند گروه‌های جهادی خوزستان برای آبرسانی به غیزانیه

پیکر نخستین سم شناس دارویی ایران در گتوند به خاک سپرده شد

توزیع 2 هزار بسته غذایی در خرمشهر

بازگشایی دانشگاه‌های استان خوزستان منتفی شد