پیام خوزستان

آخرين مطالب

امام جمعه آبادان:

همراه باخبرنگاران مسائل مختلف شهری آبادان را رصد و پیگیری می کنیم سياسي

همراه باخبرنگاران مسائل مختلف شهری آبادان را رصد و پیگیری می کنیم
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان – امام جمعه آبادان گفت: در تلاش هستیم تا پا به پای خبرنگاران در رصد و پیگیری مسائل مختلف شهری پیش برویم.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام علی ابراهیمی پور ظهر امروز در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه که به مناسبت چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه در محل دفتر این نهاد برگزار شد، اظهار کرد: توفیقی بود تا ضمن دعوت از اهالی رسانه از نقطه نظرات آنان برای ادامه مسیر استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه رونق تولید به عنوان شعار امسال و گام دوم انقلاب دو رویکرد مهم در این گفتمان مد نظر است، گفت: تمامی نقطه نظرات پیرامون آغاز گام دوم از نماز جمعه و بهره برداری مناسب از این تریبون را دریافت و به نتایج خوبی دست پیدا کردیم.
وی افزود: خبرنگاران با توجه به ارتباطشان با بدنه جامعه و مدیران و تحلیل هایی که مطالعه می کنند به مثابه کارشناسان زبر دستی هستند که می توان از نظرات آنان به نحو مطلوبی در انجام امور گوناگون بهره کافی و مناسب را برد.
امام جمعه آبادان تصریح کرد: تلاش خبرنگاران برای کسب اطلاعات جامع، درست و از مبادی اصلی تا بتوانند اخبار متغنی اعم از مسائل شهری و کشوری را به دست آورده و به اطلاع مردم برسانند، بسیار قابل تقدیر است.
حجت الاسلام ابراهیمی پور یادآور شد: امروز در جمع اصحاب رسانه بودیم و در این نشست صمیمی در مورد مباحث مختلف گفتگو شد؛ بخشی از این مشکلات پیرامون حوزه کاریشان است و بخشی دیگر شامل انتقادات و اشکالاتی بود که به مجموعه دفتر امامت جمعه و مدیران داشتند که به طور کامل درست، به جا و وارد است.
وی گفت: مدیران دستگاه های اجرایی شهر باید ارتباطاتشان را با خبرنگاران بیشتر کنند و با در اختیار قرار دادن اطلاعات درست و کافی به خبرنگاران، در انعکاس و انتشار درست مسائل به مردم کمک کنند؛ مدیران باید خبرنگاران را امین خود بدانند و این اطمینان را داشته باشند که اهالی رسانه کسانی هستند که می توانند نقش موثری در تزریق امید به جامعه و کمک به رفع معضلات و مشکلات جامعه داشته باشند.
وی از رسانه ها به عنوان چشمان تیزبین مسئولان نام برد که مشکلات و مسائل را به درستی می بینند و به درستی به مدیران شهری اطلاع می دهند.
امام جمعه آبادان با بیان اینکه رسانه ها حلقه ارتباطی میان جامعه و مسئولان هستند، افزود: رسانه ها فرصت بزرگ و بسیار خوبی هستند که متاسفانه از این ظرفیت در آبادان به درستی استفاده نمی شود.
وی اظهار کرد: در آبادان عمده خبرنگاران حتی وقتی به درستی حمایت نمی شوند خودشان تلاش می کنند و کارهایشان را به انجام می رسانند، این کارشان بسیار ارزشمند است.
حجت الاسلام ابراهیمی پور با ابراز تاسف و ناخرسندی از عدم بهره برداری درست و مناسب مدیران دستگاه های مختلف شهری از ظرفیت بزرگ و قوی رسانه ها تصریح کرد: در تلاش هستیم تا پا به پای خبرنگاران در مسائل مختلف پیش بیائیم و موارد مختلف را رصد و پیگیری کنیم.
وی یادآور شد: خبرنگاران بدون کمترین انتظار و چشمداشتی در جهت انتشار اخبار می کوشند و ما نیز تکلیفی داریم که از تلاش مجموعه خبرنگاران قدردانی کنیم.
حجت الاسلام ابراهیمی پور گفت: تلاشمان استمرار نشست های هم اندیشی و دریافت نقطه نظرات اصحاب رسانه برای رسیدن به نتایج خوب و مثبت در امور مختلف است ضمن اینکه برای دو منظور به طور خاص انتظار همراهی اهالی رسانه را داریم، نخست پیگیری شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان رونق تولید نامگذاری شده و بارها از تریبون نماز جمعه درباره مسائل مختلفی از جمله وضعیت شهرک صنعتی، زیر ساختهای شهری، پالایشگاه، عدم پرداخت خسارت خشکسالی پارسال و تاثیراتی که بر روی نخیلات در سال جاری داشته صحبت کرده ایم.
وی با تاکید بر لزوم نگاه متفاوت دولت بر اعتبارات منطقه آزاد اروند افزود: اگر چه در وههله از زمان پنجره ای تحت عنوان منطقه آزاد اروند باز شد و به مردم گفت نسیمی می آید و چه و چه اما در حال حاضر گمرک فعالیت چندانی ندارد، ثبت سفارش انجام نمی شود و در سایر بخش های مرتبط با حوزه تجاری و اقتصاد نیز مشکلات فراوانی وجود دارد که فعالان این بخش ها به طور دائم با آنها در حال دست و پنجه نرم کردن هستند.
حجت الاسلام ابراهیمی پور اظهار کرد: بدون شک با کسانی که از طریق آب جاسوسی و قاچاق می کنند باید برخورد جدی انجام شود اما باید به آنانی که نانشان را از این طریق به دست می آورند، کمک شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: گاهی از طریق تریبون نماز جمعه موضع گیری هایی انجام می شود که کمک رسانه ها در این باره می تواند آن را به یک مطالبه عمومی تبدیل کند تا شهر به آنچه حقش است برسد.
امام جمعه آبادان تصریح کرد: نقش اثرگذاری که رسانه ها در انعکاس خبرها و فراگیر کردن مطالب دارند، مجموعه مدیران مشمول آن مطلب را وادار به پاسخگویی می کند و این رسالت بزرگی است که نباید نادیده گرفته شود.
حجت الاسلام ابراهیمی پور یادآور شد: البته گاهی دوگانگی هایی در کارکرد خبرنگاران وجود دارد که چندان زیبا و خوشایند نیست به طور مثال وقتی خبرنگاری مطلبی را می نویسد خبرنگاری دیگر با اظهار نظر و نوشتن برخی مطالب مخالف، در واقع در تخریب خبرنگار گام برنمی دارد و این اشتباه بزرگی است که جامعه رسانه ای باید به آن توجه خاصی داشته و از آن پرهیز کند، با حذف خبرنگار هیچ کارکردی از پیش نمی رود.
وی گفت: حمایت و جانبه داری برخی ها از فرد یا گروه خاص از دیگر مواردیست که متاسفانه برخی از اهالی رسانه ها در این مسیر گام برداشته اند و این با کارکرد رسانه ای که رسالتی عمومی است و تعهد اخلاقی به شهر و مردمانش است، مغایرت دارد، خبرنگاران باید بتوانند با کارکردهای خبری خود در راستای رفع مشکلات شهری و غیره کمک رسان باشند.
به گزارش خبرنگار مهر ، در پایان این جلسه مقرر شد تا از این پس نشست های مختلف و مرتبی میان نهاد امامت جمعه و اهالی رسانه برگزار شود و در هر نشست 5 تا 10 مشکل و یا معضل اولویت دار شهری مطرح و پیرامون آنها بحث و تبادل نظر انجام شود و راهکارهای عملی برون رفت از آنها نیز ارائه شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سرمربی تیم سایپا: مقابل نفت مسجدسلیمان شایسته کسب امتیاز بودیم

نمایندگان خوزستان در لیگ‌ برتر فوتبال امید 2 برد کسب کردند

مسجدسلیمان میزبان رقابت‌های گلف کشوری شد

طرح آبخیزداری بیولوژیک در شوشتر اجرا شد

جشنواره اسب عرب ایرانی باید ثبت جهانی شود

کنگره ملی عصمت پورانوری شهیده شاخص کشوری در دزفول برگزار شد

روحانی درگذشت پدر شهیدان بهادری زاده را تسلیت گفت

اعتبارات خوبی برای تکمیل زیرساخت‌های خرمشهر در نظر گرفته شده است

نظارت در خرمشهر به جد پیگیری شود

افراد انقلابی را باید راهی خانه ملت کنیم

زیرساخت‌های خرمشهر مشکل جدی دارند

شورای نگهبان مجلس را از لیبرال‌های غرب زده تطهیر کند

جشنواره سنتور نوازی غرب کشور در اهواز برگزار می شود

تکیه به نیرو انسانی بومی نقشه راه فرماندار جدید خرمشهر باشد

تارتار: سایپا چشم به ضدحملات دوخته بود

اندیکا ظرفیت‌های گردشگری منحصر به فردی دارد

حجت‌الاسلام پناهیان:تفاوتی بین نمایندگان لیبرال با داعش نیست

حاشیه دیدار تیم‌های نفت مسجدسلیمان و سایپا

شهرداری اهواز سال آینده با بحران مالی روبه‌رو است

تغییر برنامه بازی های هفته پانزدهم و شانزدهم لیگ برتر فوتبال

آمادگی کامل برای برگزاری مسابقات وزنه‌برداری کشور را داریم

تیم نفت مسجدسلیمان برابر سایپا به پیروزی رسید

نفت مسجدسلیمان باخت را با برد عوض کرد/ توقف صنعت نفت مقابل شاهین

امام‌جمعه اهواز: نگاه قومی و جناحی در انتخابات مشکلی را حل نمی‌کند

باخت یک نیمه‌ای نفت مسجد سلیمان به سایپا

پیروزی صنعت نفت مقابل شاهین در نیمه نخست

فرماندار خرمشهر معرفی شد

صرف یکهزارو750میلیاردریال برای قراردادهای پژوهشی دانشگاه چمران اهواز

خرید توافقی شلتوک از کشاورزان خوزستانی به 65هزار تن‌رسید

3 انتصاب در استانداری خوزستان

خطر در کمین 48خانوار خرمشهری ساکن در یک ساختمان فرسوده

کشت دانه روغنی کلزا در لالی آغاز شد

با شرایط موجود از جام باشگاه‌های جهان انصراف می‌دهیم

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان محکوم به پرداخت جریمه شد

برگزاری مسابقات فوتسال بانوان به صورت پلی‌آف باعث ارتقاء لیگ نمی‌شود

سامانه بارشی جدید وارد خوزستان می‌شود

نارضایتی مردم از افزایش قیمت دارو و خدمات درمانی در خوزستان

فرماندار ویژه خرمشهر منصوب شد

نکونام بعدازبازی با تراکتورلیست می‌دهد/اصراری به حفظ مریدی نداریم

سرپرست جدید فرمانداری مسجدسلیمان منصوب شد

رانندگان متقاضی لاستیک سنگین اینترنتی ثبت‌نام کنند

کارگران متروی اهواز خواستار ورود قوه قضاییه به مساله مترو شدند

بازداشت یک عضو شورا و شهردار در شهرستان باوی

آماده باش خوزستان در پی وقوع زمین لرزه در کهگیلویه و بویراحمد

اعتراف سارق محتویات خودرو به 15 فقره سرقت در اهواز

خوزستان جمعه بارانی می شود

دشمن برای انتخابات خواب‌های فراوان دیده است

احتمال تشکیل دولت موقت در عراق

اتحادیه اروپا: تداوم این روند، برجام را حفظ نمی‌ کند

درگیری در مجلس بر سر آخرین نطق سلحشوری